Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Temat: [75] przygotowanie auta do sportu

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Tak obspawują, ale trzeba im dać gołą skorupę na jeżdżącej ramie, jak dla mnie już za dużo zachodu, i obspawywać będę w Poznaniu. Wystarczy znaleźć kogoś w miarę rozgarniętego i nadzorować prace. I odpowaiadając na Twoje pytanie obspawanie praktycznie jest nieodzowne, sama klatka to nie wszystko.

    Odnośnie zawieszeń; ron simons ma tą przewagę, że w zasadzie jest monopolistą na rynku i każe sobie płacić na "know-how" co jest naturalne. Większość firm, która produkowała tuningowe dedykowane graty jak Shankle, już nie istnieje. Ale widziałem bardzo dużo osób, które mają "customowe" zawieszenia, i bardzo się sprawdzają. Ja swój gwint, dobierałem po wymiarach zbliżonych do seryjnych uwzględniając obniżenie auta, skok zawieszenia etc. A, że zawieszenie przednie u nas na szczęscie ma prostą konstrukcję, to operacja była łatwa. Gorzej z McPhersonem - tutaj już raczej zestawy dedykowane = $$$$. GAZ ma akurat niezłą opinię (oczywiście to nie Ohlins czy Spax), i za tą kasę mam galwanizowane zawieszenie z pełną regulacją i dwuletnią gwarancją - myślę że nienajgorzej na tym wyszedłem. Odnośnie uniballi słowo kluczowe: "lożyska sferyczne" suwmiarka, ołówek i papier w łapę, ktoś od obróbki metali i gotowe. Będę w tym sezonie przygotowywać sobie cały tył w uniball'ach i przód chociaż w górnych wahaczach.
    Ostatnio edytowane przez PietereQ ; 13-02-2010 o 22:54
    1984 GTV6 3.2 24V

  2. #12
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    W piątek wiozę właśnie GTV6 do Ireco. Robili już 75 Rafała Płatka i chcę podobną klatkę, z tą różnicą, że chce poprowadzić zastrzały do przednich kolumn amortyzatorów, bo z przodu alfa będzie na 90% tylko na gwincie. Klatkę wycenili mi na 3,5-3,7Kpln.
    No tak to IRECO jest super, tylko ich klatka wazy ze 2 razy tyle co zrobiona przez np. Trelę. Dodatkowo jest przesztywniona, co też jest nie wskazane, osobiście nie chciałbym takiej klatki. To, że jest rozbudowana i droga wcale nie znaczy, że jest dobra. Równie dobrze można by wystartować czołgiem...

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Używają CrMn i Węglowej
    Ogólnie do klatek powinno się używać stali węglowej, ponieważ jest to stal bardziej sprężysta od CrMo (molibdenowa, chyba, że ktoś Ci robi stal chromowo - manganowa...)

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał jas.bu Zobacz post
    No tak to IRECO jest super, tylko ich klatka wazy ze 2 razy tyle co zrobiona przez np. Trelę. Dodatkowo jest przesztywniona, co też jest nie wskazane, osobiście nie chciałbym takiej klatki. To, że jest rozbudowana i droga wcale nie znaczy, że jest dobra. Równie dobrze można by wystartować czołgiem...

    Ogólnie do klatek powinno się używać stali węglowej, ponieważ jest to stal bardziej sprężysta od CrMo (molibdenowa, chyba, że ktoś Ci robi stal chromowo - manganowa...)
    Mógłbyś rozwinąć obie części wypowiedzi? Z całym szacunkiem, ale nie widzę za bardzo tam argumentów przemawiających na niekorzyść ireco poza wagą. Klatka powinna być chyba sztywna?
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimski Zobacz post
    Mógłbyś rozwinąć obie części wypowiedzi? Z całym szacunkiem, ale nie widzę za bardzo tam argumentów przemawiających na niekorzyść ireco poza wagą. Klatka powinna być chyba sztywna?
    Wyjąłeś mi to z ust, też chętnie się czegoś dowiedział w tej kwestii...
    Odnośnie stali, oczywiście mój błąd, chodziło o stal Chromowo -Molibdenową
    1984 GTV6 3.2 24V

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156 SW 2,5 V6 2002
    Postów
    88

    Domyślnie

    Co do przesztywnienia klatki to bodajże w którymś WRC czytałem, że w pewnym stopniu musi się poddać podczas mocnego dzwona. Pamiętajcie, że bebechy człowieka nie są do niego "zamocowane" na sztywno, w trakcie wypadku np. serce i płuca mogą uderzyć o klatkę piersiową. Jeśli uderzenie jest za duże (gwałtowne) to bebechy człowieka zaczynają przypominać gulasz. Idea "plastycznej" klatki spełnia podobną funkcję jak kontrolowane strefy zgniotu w samochodzie.

  6. #16
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    gajowy ubiegł mnie z odpowiedzią.

    Każda konstrukcja inżynierska obliczana jest na pewną zakładaną wytrzymałość. Przesztywnianie konstrukcji nie ma sensu. Nie osiągnie się lepszej wytrzymałości, a mogą powstać naprężenia.

    Co do wagi, to uważam, że w sporcie samochodowym jest jednym z najważniejszych czynników i należy się pozbyć jak największej liczby kilogramów, choć nie kosztem bezpieczeństwa - oczywiście.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Aha czyli tak jak się spodziewałem. Żadnych konkretów, klatki od ireco są "be".
    1984 GTV6 3.2 24V

  8. #18
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    A czytać umiesz?

    Za CIĘŻKIE

    CIĘŻKIE
    CIĘŻKIE
    CIĘŻKIE

    PRZESZTYWNIONE

    Rozumiem, ze właśnie taką zleciłeś. Łącze się w bólu, że 2x za drogo i jeszcze 2x za ciężko i źle, ale proszę Cię - jeżeli oczekujesz konkretów to zadbaj też o to, żeby Twoje słowa poza słowami zawierały treść.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    W pyskówkę mnie nie wciągniesz, to po pierwsze.
    Po drugie, za ciężkie, prosiłem żebyś rozwinął i nic. Więc Ci to wytłuszczę.
    1) Ile ich klatek widziałeś, jakiś chociaż mały procent, że generalizujesz ich produkty?
    2) Jakie klatki porównujesz, bo oczywiście zakładam, że wiesz że do różnych aplikacji stosuje się różne klatki (i z tym związana jest też waga)
    3) Po tonie wypowiedzi wnioskuję, że masz jakieś doświadczenie w tej materii (motosportowej) czy tylko, to co się słyszało lub w mądrym internecie wyczytało?
    4) Na prawdę nie musisz się ze mną łączyć w żalu, jestem bardzo spokojny o końcowy efekt. I z całym szacunkiem, jakoś opinie kilkunastu fizycznych osób, jeżdżących amatorsko i profesjonalnie, które mają za sobą lata doświadczeń w motosporcie, są dla mnie więcej warte niż jakiegoś anonimowego ktosia z internetu, który rzuca jakimiś ogólnikami, i nie jest się w stanie podzielić jakimiś KONKRETNYMI spostrzeżeniami. Może inaczej, każdy może sobie napisać że produkt firmy A jest do dupy bo firma B robi to lepiej, ale nie każdego takie rzucone sobie oskarżenie jest w stanie przekonać.
    1984 GTV6 3.2 24V

  10. #20
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    W pyskówkę mnie nie wciągniesz, to po pierwsze.
    A jednak się udało.

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Po drugie, za ciężkie, prosiłem żebyś rozwinął i nic. Więc Ci to wytłuszczę.
    1) Ile ich klatek widziałeś, jakiś chociaż mały procent, że generalizujesz ich produkty?
    Jeżeli naprawdę insynuowałeś takie pytanie w poprzedniej wypowiedzi, to pokaż w którym miejscu.

    No i jeszcze powinienem powiedzieć, że widziałem trzysta tysięcy tych klatek. Byłby to zdecydowany argument w sprawie.

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    2) Jakie klatki porównujesz, bo oczywiście zakładam, że wiesz że do różnych aplikacji stosuje się różne klatki (i z tym związana jest też waga)
    Przesztywnienia nie stosuje się w żadnej "aplikacji", chociaż można się tylko domyślać co masz na myśli. Chodzi o specyfikacje rajdowe i GSMP.

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    3) Po tonie wypowiedzi wnioskuję, że masz jakieś doświadczenie w tej materii (motosportowej) czy tylko, to co się słyszało lub w mądrym internecie wyczytało?
    Czyli co w końcu wnioskujesz? "masz jakieś doświadczenie w tej materii" czy "to co się słyszało lub w mądrym internecie wyczytało".

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    4) Na prawdę nie musisz się ze mną łączyć w żalu, jestem bardzo spokojny o końcowy efekt. I z całym szacunkiem, jakoś opinie kilkunastu fizycznych osób, jeżdżących amatorsko i profesjonalnie, które mają za sobą lata doświadczeń w motosporcie, są dla mnie więcej warte niż jakiegoś anonimowego ktosia z internetu, który rzuca jakimiś ogólnikami, i nie jest się w stanie podzielić jakimiś KONKRETNYMI spostrzeżeniami. Może inaczej, każdy może sobie napisać że produkt firmy A jest do dupy bo firma B robi to lepiej, ale nie każdego takie rzucone sobie oskarżenie jest w stanie przekonać.
    Nie wiem, którzy to profesjonalni kierowcy Ci polecili IRECO. Kuzaj, Sołowow czy Kuchar?
    Na marginesie: to, że ktoś pojechał z klatką IRECO kilka kjs jest Twoim wyznacznikiem klasy tych klatek?
    Po co w ogóle odpisujesz na posta ktosia z internetu, który nie ma nic do powiedzenia?

Podobne wątki

  1. Chip w Poznaniu... gdzie ? Przygotowanie auta do chipa ?
    Utworzone przez N...SALTO w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 07-03-2018, 07:01
  2. Kontakt do archiwów? działu sportu ? w FAP - ktoś coś ma może?
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 13:23
  3. [GTV Spider] Przygotowanie do sezony...
    Utworzone przez Rafał K. w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 09:22
  4. [159] JTDm przygotowanie do chipa
    Utworzone przez Drizzt666 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 09:03
  5. Kompleksowe przygotowanie alfy do zimy
    Utworzone przez RUDA w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 13:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory