Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Katujace sie szyby

  1. #1
    Siner
    Gość

    Domyślnie Katujace sie szyby

    Jak w temacie, jak zamykam szyby to katuja sie do przodu tak chocby gdzies sie blokowaly.
    Kiedys zdjelem tapicerke i probowalem cos z tym pokabinowac ale niewiele to pomoglo (walczylem ze srobkami).
    Mial ktos takie cos u siebie?? jak to naprawic??

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    Nie wiem za bardzo o co chodzi, szyby się tną :?: :?:
    Sprubój otworzyć szybę na maxa a potem przy zamykaniu trzymać cały czas przycisk wciśnięty w pozycij zamykania. Jak już Ci szyba sie domknie, to trzymaj wciśnięty przycisk gdzieś około 10 sek, bo może coś się rozprogramowało.
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    prowadnice od szyb.staraj sie dokladniej opisywac problemy

  4. #4
    Siner
    Gość

    Domyślnie

    Sorry za niedokladny opis.
    Chodzi mi dokladnie o to ze jak podnosze szybe to w pewnym momencie przesowa sie ona w przod tak chocby w jakims punkcie gdzies sie zahaczyla albo jakas sroba na prowadnicy byla luzna. Ale sroby sa ok a prowadnica raczej nigdzie nie haczy. NIe wiem z jakiej przyczyny mi sie to zrobilo, zadnego uderzenia nie bylo...
    Postaram sie zrobic jakies fotki aby zobrazowac problem.

  5. #5
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    A glosniki wymieniales moze ?? Bo jak maja za duzy magnes to sa na drodze szyby. Ewentulnie to moga byc zebatki w silniku od podnoszenia lub opuszczania.

  6. #6
    Siner
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio
    A glosniki wymieniales moze ?? Bo jak maja za duzy magnes to sa na drodze szyby. Ewentulnie to moga byc zebatki w silniku od podnoszenia lub opuszczania.
    ooooo cos mi sie wydaje ze to moze byc to, bo jakos w tym czasie jak wymienialem glosniki zaczely sie problemy z szybami... bo to samo mam z lewej i z prawej strony (magnes w glosnikach jest ogromny)
    w weekend sprobuje je wymontowac i zobacze co z tego bedzie

  7. #7
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siner
    Sorry za niedokladny opis.
    Chodzi mi dokladnie o to ze jak podnosze szybe to w pewnym momencie przesowa sie ona w przod tak chocby w jakims punkcie gdzies sie zahaczyla albo jakas sroba na prowadnicy byla luzna. Ale sroby sa ok a prowadnica raczej nigdzie nie haczy. NIe wiem z jakiej przyczyny mi sie to zrobilo, zadnego uderzenia nie bylo...
    Postaram sie zrobic jakies fotki aby zobrazowac problem.
    Problem podobno dość powszechny w 146. Rok temu się z tego doktoryzowałem. Prowadnice są niestety dość dziwnie zrobione - od strony zamka drzwi do pewnego momentu prowadnicy praktycznie nie ma, po stronie zawiasów natomiast cały czas jest. Wychylenie do przodu spowodowane jest większym oporem (który z kolei spowodowany jest zestarzeniem gumy) od strony zawiasów. Chyba z miesiąc jeździłem z rozebraną tapicerką i regulowałem szybę na podnośniku. Pomogło na tyle, że teraz się tnie tylko, gdy na polu jest poniżej 0 stopni. Przy okazji podciąłem delikatnie gumę od strony zawiasów w prowadnicy (tak, żeby szyba luźniej chodziła).
    Zobacz czy jak wpuścisz parę kropelek oleju w uszczelkę bliżej zawiasów to szyba zaczyna chodzić dobrze. Jeśli tak to masz odpowiedź, a zabieg z olejem naprawia usterkę na około tydzień (dopóki olej się nie wypłuka).

    Jedynym sensownym rozwiązaniem jest wymiana całej tej gumy (ona jest dookoła cały drzwi), ale koszt nowej to około 250 złotych, więc dałem sobie z tym spokój.

    O tej usterce to nawet w Auto Świecie pisali przy okazji opisywania modeli 145/146 .

  8. #8
    Siner
    Gość

    Domyślnie

    Glosniki tego nie spowodowaly, dzis je wymontowalem i spowrotem wlozylem.
    QBUS masz chyba racje. Teraz tylko nie wiem co z tym fantem zrobic. Cierpliwosci na bawienie sie z tym - brak.

  9. #9
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    posmaruj te gumy smarem silikonowym do uszczelek
    To pomaga na dwa tygodnie :mrgreen:.

  10. #10
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    lepszy rydz niż nic
    gęsty smar pomoże na dłużej niż spray
    Uwierz, taka zabawa się nudzi po miesiącu. Wymiana całej uszczelki to tak naprawdę jedyne sensowne rozwiązanie likwidujące przyczynę, a nie skutek.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  2. [GTV] Podgrzewanie tylnej szyby i zacinajace się spryskiwacze przedniej szyby
    Utworzone przez Wodny w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 07:16
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 10:34
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 10:31
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 13:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory