Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Remontować czy na szrot?

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar lukasz169
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    151

    Domyślnie Remontować czy na szrot?

    Witam drodzy koledzy Alfiści.
    Właśnie nadszedł moment kiedy muszę zadecydować co zrobić z moją 33... Wyjścia są dwa, szrot lub DUŻY remont auta co by je doprowadzić do dobrego stanu obejmujący przede wszystkim remont silnika, przekładni kierowniczej, zawieszenia, hamulców a i pewnie mnóstwo pierdół wyskoczy po drodze bo alfa jest zaniedbana Mam do dyspozycji ok. 4-5 tys, za tą kwotę myślę, że zrobiłbym coś sensownego przy niej na dobry początek... Z drugiej strony zastanawiam się czy jest sens ładować kasę w tak zaniedbane auto? Myślałem nad zakupem drugiej 33-ki, tym razem w dobrym stanie ale takich chyba już nie ma A sęk w tym, że nie chce innego auta, kocham 33 i nią chce jeździć

    W sumie chyba jedna rzecz przesądzi o tym czy warto coś przy niej robić. Stan budy... Ogólnie nie jest źle, na karoserii rdzy nie ma, poza małymi wżerami na drzwiach. Gorzej z podłogą, progi są dość znacznie przeżarte i jest troszkę zgnite pod nogami kierowcy, poza tym ok Najbardziej mnie martwi powypadkowa przeszłość autka, na pewno miała parę stłuczek, ale zastanawiam się jak sprawdzić czy buda nie miała większego dzwona i czy jest prosta? Jak to wybadać?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    ktoś wystawił takie ogłoszenie

    http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11452218

    jeśli to prawda co piszą to warto by się nad nią zastanowić.. swoją możesz poświęcić na części.. na pewno z tej ceny da się coś jeszcze urwać

    remont boxera liczy się w tysiącach.. zrobienie blachy też koszt jakiś jest.. Twój silnik na pewno będzie kłopotliwy ze względu na ten gaz i gaźniki..
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  3. #3
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Alfa, która pokazujesz już trochę stoi...
    Ale wygląda bardzo ciekawie. Z tego co pisze sam zainteresowany to ciężko będzie za 5 tysięcy doprowadzic jego alfę do tego stanu, w którym jest ta z ogłoszenia...

    Sentyment sentymentem, ale ja bym zmienił i zostawił stara na fruty.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar lukasz169
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    151

    Domyślnie

    Byłem już oglądać tą 33 z ogłoszenia, wygląda i jeździ naprawdę zacnie, ale zaniepokoiło mnie wnętrze... Na moje oko było rozbierane, deska rozdzielcza była chyba wymieniana (i może nie tylko ona) bo były reszki kodu jakie umieszczają handlarze częściami na elementach, nie było jednej listwy przy wykładzinie, której też kawałka brakowało, ogólnie całe wnętrze wyglądało dość nieciekawie w porównaniu z resztą auta, do tego spore zacieki na podsufitce. Wszystko to zasugerowało mi jakąś nieciekawą przygodę, ale to tylko moje spekulacje. Po przygodach z moją alfą jestem już na wszystko bardzo uczulony Suma sumarum zrezygnowałem z niej...


    Edit: jeszcze tak apropo silnika w mojej: Maciek mówił, że remont obu głowic ok 1000 zł, reszta może byłaby ok, gaz by się wywaliło a zestaw naprawczy do weberów już znalazłem
    Ostatnio edytowane przez lukasz169 ; 17-02-2010 o 14:57

  5. #5
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    jeśli tylko głowice to nie ma problemu.. myślałem, że kapitalka webery da się naprawić.. chyba

    sam musisz zdecydować co dalej.. kłopotliwa jest ta blacha jeśli jest tak jak piszesz..
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar lukasz169
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    151

    Domyślnie

    Tak ogólnie to jestem teraz w kropce, bo moja 33 już umiera, a ja potrzebuje samochodu... Dziewczyna namawia mnie na honde civic, lub coś innego "co nie będzie się psuło", mama najchętniej wsadziła by mnie w golfa 3 bo słyszała, że to dobry samchód, a w pracy kumple prześcigają się w pomysłach na auto dla mnie, byle to nie była alfa. A ja muszę mieć 33 i koniec no nic może jeszcze się wstrzymam z decyzjami, a nóż coś ciekawego się trafi niedługo do kupienia...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    A może kupić coś rozbitego na dawce?
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mac1us
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków Radziszów
    Auto
    Lancia Delta 2,0 16vt 4x4
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    A może kupić coś rozbitego na dawce?
    Niestety takich na rynku raczej brak, a wszystkie tanie mają zajechane silniki, problem 33 polega na tym, że jeśli jest skorodowana to również istnieje prawdopodobieństwo, że silnik zaraz padnie. Tych alf zaczyna byc coraz mnie, a raczej mało jest osób, które traktują te auta jako perełki tylko jako woły robocze. Niestety, ale taki sam los spotkał np. Fiat Ritmo, Regate, a i przyjdzie czas na 155.

  9. #9
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    słuchaj lubie 33 mogę Ci pomoóc tak, że jak mam dostępne jakieś graty to Ci je sprzedam jak najtaniej, jeżeli to Ci pomoże zredukować koszty, mam dostęp do dużej ilości części to bdb jakości, jak coś Priv

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar lukasz169
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigas Zobacz post
    słuchaj lubie 33 mogę Ci pomoóc tak, że jak mam dostępne jakieś graty to Ci je sprzedam jak najtaniej, jeżeli to Ci pomoże zredukować koszty, mam dostęp do dużej ilości części to bdb jakości, jak coś Priv

    Wow, byłbym bardzo bardzo wdzięczny Jak już na coś się zdecyduję i będę miał konkrety to na pewno się odezwę, dzięki

Podobne wątki

  1. [33] Sprzedać czy remontować
    Utworzone przez mati33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 12:30
  2. Szrot 147 w Poznaniu
    Utworzone przez beriba w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 20:42
  3. Remontować 3.0 czy kupić inny silnik?
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 16:50
  4. szrot NL
    Utworzone przez rafalo w dziale Emigranci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 11:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory