Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Jakie silniki pasują bez przeróbek do GTV?

  1. #1
    marcus82
    Gość

    Domyślnie Jakie silniki pasują bez przeróbek do GTV?

    Witam.
    Niestety przez nieuczciwego sprzedawcę muszę po raz drugi w przeciągu 2 miesięcy kupic silnik do Mojej AR GTV 2.0 TS z 1997 roku. Powiedzcie mi jakie silniki mogę do niej wsadzić tak by nie było konieczności wymiany innych części. Silników jako takich do GTV jest bardzo mało w sprzedaży, natomiast od innych modeli (144/146, 156, 166) całkiem sporo. Silniki 2.0 TS występują w tych modelach choć delikatnie różnią się mocą. Wydaje mi się, że nie powinno być problemów z zamontowaniem ich w mojej AR, ale jednak mam wątpliwości. Jak ktoś je może rozwiać to będę wdzięczny
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 20:19

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    a moze lepiej zrobic sobie remont silnika i wtedy bys miał pewnosc ze masz zdrowe serduszko a co do silników to jak już kupic to z auta które sie jeszcze porusza ...
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  3. #3
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Nie jest to 100% potwierdzone, ale 2.0 TSy różnią się osprzętem, a blok i głowica są takie same, choć nie ma pewności co do wałków rozrządu...

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Tak jak kolega wyżej napisał, daj sobie spokój z kupnem silnika. Wyremontuj to co masz przynajmniej będziesz pewien co jest pod maską
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  5. #5
    DARO-RT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    Tak jak kolega wyżej napisał, daj sobie spokój z kupnem silnika. Wyremontuj to co masz przynajmniej będziesz pewien co jest pod maską
    Dołączam się, jestem takiego samego zdania szkoda pieniędzy na wyliczanki typu "jak długo pojeżdżę na zakupionym silniku"

  6. #6
    marcus82
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie stać mnie w tej chwili na remont więc jestem zmuszony do kupna używanego "w ciemno".
    Mam pytanie: mój poprzedni silnik mia l oznaczenie AR162,01 a mogę kupić silnik trochę młodszy z AR 156 z oznaczeniem AR 323,01. Czy po wymianie na taki będzie wszystko grało, czy konieczne są jakieś przeróbki?
    Z góry dziękuję za pomoc

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Nie rozumiem tu czegoś, stać Cie na zakup "nowego" a na remont nie? Przecież to mniej więcej takie same koszty są. Kupując używkę czy remontując i tak musisz wymienić rozrząd z wariatorem i pompą wody...
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    dokładnie jak masz dojscie do hurtowych cen to bedziesz miał wyremontowany silnik taniej niz kupiony a mozesz zdradzic co tam dolega Ci wtym silniku ?
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  9. #9
    marcus82
    Gość

    Domyślnie

    Bo to było tak. Mój silnik rozsypał się jakiś czas temu. Wał korbowy zrobił dziurę w bloku silnika. Nie jestem mechanikiem więc nie wiem dokładnie, ale o ile dobrze powtarzam po moim mechaniku powodem tej awarii był jakiś luźny pierścień, a niestety nie było go słychać podczas pracy silnika. Mechanik stwierdził, że remont tego silnika jest nieopłacalny, więc kupiłem inny, który miał być - jak to wszyscy sprzedający mówią - w stanie idealnym. Niestety okazało się, że po przejechaniu 100 km i on się rozsypał...Na szczęście sprzedawca uznał, że to była jakaś wada ukryta, uznał reklamację i zwrócił mi pieniądze. Tylko, że ja znów pozostałem bez silnika i znów go poszukuję. Stąd moje pytania o możliwości montażu silnika z innych modeli AR.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to że Ty potrzebujesz sam dół silnika a nie kpl z głowica. Po co wydawać więcej skoro połowę masz sprawna (głowica)? Mógłbym Ci dać namiary na gościa który rozbiera angliki ale będziesz mieć bardzo daleko do niego bo jest to w moich okolicach. Jeśli chodzi o blok wał itd to z tego co się orientuję wszystkie 2.0TS są takie same łącznie z uchwytami ale niestety 100% pewności nie mam
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

Podobne wątki

  1. Jakie zmieniarki pasują do 166?
    Utworzone przez samsung12 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 14:27
  2. Jakie zaciski pasują do 166?
    Utworzone przez koles_02 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 21:04
  3. Jakie zmieniarki pasują do 166
    Utworzone przez prasus w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 11:25
  4. Jakie zmieniarki pasują?
    Utworzone przez h0se166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-12-2009, 12:29
  5. Jakie części pasują z Anglika - alfa 146
    Utworzone przez mapa1231 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2008, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory