Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Dylematy zakupowe

  1. #1
    Teo
    Gość

    Post Dylematy zakupowe

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Jestem Alfistą od 2 lat jestem posiadaczem AF 147 TS1.6 105km Impression 5-D który kupiłem w salonie we wrocławiu.
    Z samochodu jestem zadowolony, zrobiłem nim na razie niecałe 35 tys km. i jestem z auta zadowolony, 0 awaryjności itp, żadnego skrzypienia plastików czy hałasów dziwnych.


    Potrzeby moje jednak urosły względem pakowności auta i przymierzam się do zakupu nowego 159 SW w jakimś dieslu ale mam pewne pytania na które odpowiedzieć mogą jedynie posiadacze 159 SW.

    1. Spalanie 2.0 JTDM 16v 170KM w praktyce, ile w mieście ile w trasie ?
    2. Czy silnik 2.0 JTDM 16v 170KM w praktyce jest dynamiczny, czy samochodowi nie brak mocy przy wyprzedzaniu

    może ktoś ma nawiązania z praktyki do silnika TS 1.6 z AF 147 ?

    3. Elementy tapicerki, plastiki itp.
    Czytałem w artykułach że są słabej jakości że skrzypią i łatwo się rysują, jak to w praktyce bywa ?

    W mojej Belli zastrzeżenia można mieć do pokręteł klimatyzacji bo się rysują trochę oraz uchwytów na drzwiach ( są powlekane takim dziwnym gumowo plastikowym materiałem ) ale na gwarancji zostało wymienione na nowe bez gadania.

    4. Wygoda foteli w długiej podróży.
    Zakładając że siedzimy w sposób prawidłowy na siedzeniu, jak wygląda wygoda jazdy, co możecie powiedzieć o siedzeniach ze skóry ( warto dopłacić niż mieć Alfatex )?

    Obecnie posiadam fotele z Alfatexu w kolorze kremowym, prawie niewidoczne ślady zużycia.

    5. System audio Bose
    Warto dobierać w pakiecie czy lepiej indywidualnie zlecić jakiejś firmie montaż jakiegoś lepszego audio w podobnym przedziale cenowym co pakiet Bose ?


    6. Czy radio odtwarza DVD np. z MP3 ?


    7. Jak jest z zawieszeniem z 159 ?

    Zawieszenie, w mojej belli jest wielowahacz, świetnie się prowadzi jak na razie bez problemów ale trzeba pamiętać o zbieżności co 10 – 15 tys km.

    8. Widnieje opcja „obniżenie zawieszenia” w konfiguratorze alfaromeo.pl ktoś mógłby przybliżyć na czym polega to owe obniżenie ( sprężyny mniejsze czy też specjalne komplety sprężyn i kielichów ) i o ile obniża auto ?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Strasznie dużo tych pytań

    1 i 2 . Trochę za mało aut z tym silnikiem jest na rynku ,u nas pojawia się chyba tylko 1 user . Ja miałem podobne parametry 170/400Nm po zachipowaniu swojego JTDM i osiągi były więcej niż zadowalające . Spalanie w SW powinno oscylować na poziomie 8,5-9,5 w mieście ,trasa spokojnie 7,5 l ON .

    3. Tak dobrych materiałów do wykończenia wnętrza Alfa w swojej historii jeszcze nie miała , natomiast spasowanie zależy od egzemplarza ,są egzemplarze ,które na nierównych drogach dają znać o tym że Włosi nie zawsze się do tego przykładają

    4. Fotele są bardzo wygodne , na dalekie trasy super ,nie wiem tylko jak jest z tymi sportowymi od wersji TI . Miałem beżowy alfatex i powiem tak ,u mnie na codzień garnitur ,krawat , teczuszka i raz na dwa lata na pranie tapicerki trzeba było ją wysłać .Jak masz brudniejszą pracę , małe dzieci radzę dopłacić do skóry .

    5. System BOSE - nie warto ,lepiej zrobi to dobra firma Car Audio

    6.Niestety nie mam wiedzy na ten temat

    7. Zawieszenie zostało zdecydowanie poprawione ,mocniejsze elementy metalowo-gumowe , u mnie po 3 latach i 52 kkm po warszawskich drogach nic się nie działo.

    8.Nie znam tej opcji obniżenia zawieszenia , gdy konfigurowałem swoją w 2006 nie było tej opcji . Jeśli chodzi Ci o wersję TI to pięknie się prezentuje ale 19 calowa felga + obniżone zawieszenie + polskie drogi skutecznie hamują radość z jazdy tą wersją .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    1,2) Średnią spalania z ostatnich 2tys. km (głównie miasto, czasem trasa) mam 8,4l/100km. Na trasie spokojnie można zejść kolo 7-7,5, jadąc spokojnie jeszcze mniej. Zrobiłem tym motorem jakieś 8tys km, więc zakładam że spalanie za jakiś czas jeszcze spadnie.
    Auto jest dynamiczne, choć czasem czuć jego masę, generalnie nie miałem z nim nigdy problemów z wyprzedzaniem. Nie jest to 147 w 150km deaslu ale daje radę.
    Widać minimalną różnica między tym motorem a starszym 1.9 (150KM)

    3) Nie narzekam, zrobiłem dwoma 159 jakieś 60tys. i sprzedając poprzednie auto z przebiegiem 50tys. wewnątrz wyglądało jak nówka, pomimo że miałem beżowy alfatex

    4) Po 2 tysiącach w trasie plecy bolą, przydałaby się lepsza regulacja odcinka lędźwiowego
    Wcześniej miałem alfatex, teraz mam skórę, nie wiem czy warto dopłacać, jest większy komfort psychiczny jeśli chodzi o użytkowanie, ale nie jest to dla mnie jakiś duży skok estetyczny.

    5) nie wiem
    6) z tego co się orientuje w nowych modelach radio ma mp3 w standardzie, warto się jednak zapytać w aso. Warto dopłacić do blue&me i mieć możliwość odtwarzania mp3 z pendrive'a.
    Ostatnio edytowane przez rysiek ; 24-02-2010 o 14:05

  4. #4
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    Twoje obawy co do dynamiki 159 z 170 konnym dieslem w stosunku do 105 konnego 147 1.6 TS są conajmniej niepoważne.
    Dynamika jazdy w 159 2.0 jtd będzie o niebo lepsza.

Podobne wątki

  1. [Brera] Brera dylematy zakupowe ;)
    Utworzone przez Puella w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 170
    Ostatni post / autor: 08-04-2016, 06:33
  2. Sprawdzenie przed-zakupowe AR 159 w Radomiu - gdzie ?
    Utworzone przez jabolles w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 22:41
  3. Dylematy przed zakupem.
    Utworzone przez Brovar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 12:44
  4. Moje frustracje zakupowe
    Utworzone przez superglide w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 09:19
  5. Dylematy zakupowe
    Utworzone przez medork w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-07-2007, 20:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory