Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: amortyzatory a wysokość auta

  1. #1
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie amortyzatory a wysokość auta

    Chciałem zapytać Was o to jakim cudem na nowych amortyzatorach auto się podniosło. Przecież to nie powinno mieć znaczenia.
    Stare były oryginałami - nowe monroe. Przy ustawieniu zbieżności ostatnio miałem również kąty niewłaściwe - ciekawe czy teraz powróciły skoro auto inaczej stoi.
    Powiedzcie czym to może być spowodowane.

  2. #2
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    dluzsze amory. chyba tylko to mi do glowy wpadlo. lub kielich sprezyny wyzej umocowany

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    a po sciagnieciu z podnośnika przejechałes kilka km zeby amorki oraz sprezyny ułozyły się

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Właśnie auto po zamontowaniu nowych amorków tak jak pisze kolega musi trochę postać i przejechać kilka km, może miałeś sportowe i teraz są założone od normalnej wersji.
    Jazda na nowych jest twardsza lub za miekka, może pomylono amortyzatory stronami podczas montażu z tąd mogą być problemy kątów, miałem tak w lancii, ale to odrazu po kupnie auta wyeliminowałem i jest wszystko w porządku, po zmianie amorków też powinieneś ustawiać zbierzność od nowa bo na starej wiadomo, że nie będzie jak należy.

  5. #5
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_n5 Zobacz post
    a po sciagnieciu z podnośnika przejechałes kilka km zeby amorki oraz sprezyny ułozyły się
    oczywiście, lecz jakby tak miało się układać zawieszenie to bałbym się na czymś takim jeździć - jak na nieskręconym
    może po prostu gumy są sztywne
    wrażenia z jazdy również bardziej pozytywne- oprócz lepszego tłumienia jest po prostu cicho

    ---------- Post dodany o godzinie 22:07 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:59 ----------

    Cytat Napisał alfaholik-Bioły Zobacz post
    Właśnie auto po zamontowaniu nowych amorków tak jak pisze kolega musi trochę postać i przejechać kilka km,
    hmm ciekawa teza

    może miałeś sportowe i teraz są założone od normalnej wersji

    normalna wersja - aczkolwiek było twardo i jeździło się .. nieprzyjemnie - choć lubię i miałem auta twarde.Było inaczej.

    Jazda na nowych jest twardsza lub za miekka, może pomylono amortyzatory stronami podczas montażu z tąd mogą być problemy kątów, miałem tak w lancii, ale to odrazu po kupnie auta wyeliminowałem i jest wszystko w porządku, po zmianie amorków też powinieneś ustawiać zbierzność od nowa bo na starej wiadomo, że nie będzie jak należy.
    niby mogło się coś zmienić

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Jeżeli naprawdę się podniosło, a nie wymieniałeś sprężyn, to albo źle dobrane amortyzatory (kielich wyżej) końce sprężyn nie w swoim miejscu na kielichu, założone nowe łożyska (stare mogły mieć wysypane kulki) więcej opcji nie widzę.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #7
    madagaskar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikellino Zobacz post
    Chciałem zapytać Was o to jakim cudem na nowych amortyzatorach auto się podniosło.
    domniemam, ze nowe amortyzatory masz gazowe. Zauwaz jak one dzialaja - po tym jak je scisniesz (tłoczysko do srodka) to kiedy je puścisz tłoczysko wraca do wczesniejszej pozycji samo pod wplywam cisnienia gazu, czyli... zaryzykujmy stwierdzenie, ze zachowaja sie jak sprezyna. Widocznie stare naprawde byly padniete i nie mialy nalezytego cisnienia. Tak bym to tlumaczyl.

  8. #8
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał madagaskar Zobacz post
    domniemam, ze nowe amortyzatory masz gazowe. Zauwaz jak one dzialaja - po tym jak je scisniesz (tłoczysko do srodka) to kiedy je puścisz tłoczysko wraca do wczesniejszej pozycji samo pod wplywam cisnienia gazu, czyli... zaryzykujmy stwierdzenie, ze zachowaja sie jak sprezyna. Widocznie stare naprawde byly padniete i nie mialy nalezytego cisnienia. Tak bym to tlumaczyl.
    i to jest baaardzo prawdopodobne i przemawia do mnie
    dzięki

Podobne wątki

  1. Wysokość i prześwit auta
    Utworzone przez marek230482 w dziale 166
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 13-06-2014, 20:57
  2. Prześwit w nadkolach i wysokość auta
    Utworzone przez naros w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 13:47
  3. [156] Wysokość dystansów mdf
    Utworzone przez alf1562.4jtd w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 11:14
  4. Amortyzatory a wysokość auta..
    Utworzone przez zulek1986 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 05:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory