Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Mimo zamkniętej klapy pali się 'Trunk Open', brak oświetlenia w bagażniku

  1. #1
    VirusTI
    Gość

    Unhappy Mimo zamkniętej klapy pali się 'Trunk Open', brak oświetlenia w bagażniku

    Witam wszystkich na forum. To mój pierwszy post, gdyż jestem świeżym posiadaczem 159 SW 1.9 JTDM 16V 2006 rok.

    Kupiłem używaną i od samego zakupu mimo zamkniętej fizycznie tylnej klapy wyskakuje komunikat o otwartej tylnej klapie bagażnika (Trunk Open) i co jakiś czas pojawia się kontrolka otwarcia klapy. Do tego nie świecą ani boczne lampki w bagażniku, ani lampka biało czerwona w klapie. Napięcie na żarówce badane probówką jest i to z obydwu stron żarówki,czyli zwarcie, brak masy. Podejrzewam, że to jeden układ i nie są zasilane też czujniki otwarcia klapy i stad ten komunikat. Bezpieczniki wszystkie ok. Czy dam radę uporać się z tym samemu czy muszę udać się do ASO lub jakiegoś elektryka, może zna ktoś kogoś z okolic Gliwic, kto mógłby mi pomóc??

    Proszę o pomoc...
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 10:22

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Możesz spróbować patentu sprawdzonego dla 156-ek SW - kup spray do poprawienia kontaktu styków w sklepie motoryzacyjnym i popsikaj sporo do mechanizmu zamka - tam jest ten czujnik. W 156 SW wprawdzie kontrolka otwarcia klapy się nie świeci (być może jest wtedy cały czas w pozycji "zamknięty", ale nie działa oświetlenie schowka (jeden obwód). Generalnie jeżeli zachowali ten sam mechanizm, to coś w nim nie styka - spray kosztuje ok. 10 zł, a na pewno przyda Ci się jeszcze do innych rzeczy
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  3. #3
    VirusTI
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, spróbuję psiknąć, jeżeli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, to czekam na rady

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Aha-nie dopisałem, zeby się nie poddawać jak nie zaskoczy za jednym razem-ale napiszę nowy post, żeby nie został przegapiony Po psiknięciu można parę razy zamknąć i otworzyć klapę, żeby się tam w środku dobrze rozprowadziło i ewentualnie jeszcze psiknąć (ja to robiłem jak nawet w garażu miałem -5, to szło z oporami, ale teraz wszystko pięknie działa).
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  5. #5
    VirusTI
    Gość

    Domyślnie

    Psiknąłem i rzeczywiście lampki rozbłysły, ale kontrolka klapy dalej świeci. Myślę że ma to też związek z zamykaniem pojazdu z centralnego zamka. Po naciśnięciu "kłódki" kierunkowskazy mrugają zamiast jeden raz - 9 razy - to pewnie sygnalizacja jakiegoś błędu.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Być może komputer pokładowy "zapamiętał" sobie ten błąd (ja nie mam jeszcze infocenter) i być może trzeba go będzie wykasować - ewentualnie zapytaj kolegów ze Śląska, czy ktoś ma komputer, żeby podpiąć i zobaczyć. Ale poczekja może np. 1 dzień co jakiś czas psikaj, coby się "dobrze rozszedł" ten płyn.
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  7. #7
    VirusTI
    Gość

    Domyślnie

    Czy ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia w mojej sprawie?? Czekam cierpliwie...

  8. #8
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    sprawdz zamek w klapie tylnej, wymontuj go, rozbierz, wyczysc kostke i zamek

    druga rzecz to przetarty przewod w gumie miedzy klapą a nadowziem

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Nie jestem pewien ale włącznik oświetlenia bagażnika a czujnik zamknięcia klapy to dwie różne rzeczy. Czujnik zamknięcia jest w zamku więc przetarte kable w gumowej przelotce odpadają.
    Może jest tam jakaś kostka która nie styka? Albo ten włącznik się rozkalibrował. Generalnie zalecam ostrożność w grzebaniu w zamku bo potem k....icy można dostać żeby to wyregulować.
    Powodzenia.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #10
    szladziu
    Gość

    Domyślnie

    witam
    mam ten sam problem, cały czas pojawia sie komunikat o nie zamkniętej klapie tylnej .... kiedy nawet dało rade otwierac klapę ze srodka auta, ale teraz juz tylko z kluczyka .. klapa jest zamknięta na 100% a to swieci i w oczy razi ;P też czekam na jakąś podpowiedz wydaje mi się że to wina zamka który jest w klapie rozebrałem klapę posprawdzałem kostki i było ok psiknąłem tak kontakt spray i też nie pomogło .. podpinam sie do tematu;P

Podobne wątki

  1. [MiTo] Brak oświetlenia w bagażniku oraz brak ogrzewania tylnej szyby.
    Utworzone przez Paul_Matt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 11:49
  2. Open boot mimo zamkniętego bagażnika.
    Utworzone przez Dadex w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 21:41
  3. brak oświetlenia w bagażniku alfa 156 sportwagon
    Utworzone przez mariusz. w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-05-2014, 14:57
  4. [159] Brak oświetlenia w bagażniku 159 SW
    Utworzone przez raaa86 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 14:21
  5. [159] Brak oświetlenia w bagażniku
    Utworzone przez jacol30 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 11:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory