Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Problem z przyspieszeniem JTD

  1. #1
    aredzb
    Gość

    Domyślnie Problem z przyspieszeniem JTD

    Na początek witam wszystkich. Mam Alfe od prawie roku ( JTD 2004 r. 57.000 przebiegu) i do tej pory można powiedzieć ze się nic nie działo. A mianowicie chodzi o to, że nie chce przyspieszać w dolnej partii obrotów, dopóki turbina nie zacznie ciągnąć mniej więcej od 2000-2400 obr/min i dalej przyśpiesza jak dawniej. Myślałem że to może od paliwa z orlenu (Verva) ale później zatankowałem BP ultimate (przeważnie tankuje właśnie na BP) i jest to samo. Z góry dziękuje za pomoc i czekam na Wasze porady.

    Pozdrawiam Arek

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar Syncro_GT
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    nysa
    Auto
    Crosswagon Q4
    Postów
    22

    Domyślnie

    a sprawdzales sterowanie podcisnienioe turbiny?? moglo sie zdazyc ze geometria turbiny niedziala a zmiana geometrii jest na poziomie 2000obr i tu może moze byc przyczyna .. generalnie trzeba by sie podpiąc pod examiner i pokarze błędy...
    bo każdy kiedyś marzył o Alfa Romeo ... a tylko odważni realizuja marzenia....

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Odepnij wtyczkę przepływomierza i się przejedź. Załóz dedykowaną zaslepkę EGRa
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    aredzb
    Gość

    Domyślnie

    przepływomierz odłączyłem, zapaliłem Alfke i było jeszcze gorzej. Prawie wcale nie chciała się wkręcić na obroty, tyle że na biegu jałowym. Myślę że przy jeździe było by tak samo. A o zaślepce muszę jeszcze poczytać, co, gdzie i po co.

  5. #5
    wieslaw322
    Gość

    Domyślnie

    Mam również taką Alfę GT z takim silnikiem i te same objawy. Na początek wymień filtry powietrza i paliwowy.Jak to nie pomoże to dalej sprawdż przepływomierz powietrza.Można go wyczyścić - wymyć delikatnie benzyną ekstrakcyjną i przedmuchać uważnie [jest strona w zrób to sam] lub kupić nową za ok 350zł,ale tylko Boscha.Dalej szukaj jak to nie pomoże to może masz przytkany zawór EGR. Mnie mechanik zbył, że w serwisie mówią że te silniki tak mają i na to nic nie poradzi, ale na wiosnę się zabiorę za tą przypadłość.Przecież wcześniej ciągnął od samego dołu i prawdopodobna przyczyna u mnie to przepływomierz powietrza. JAK zrobię to odpiszę lub Ty mi odpisz co pomogło.

  6. #6
    aredzb
    Gość

    Domyślnie

    dzisiaj podłączałem Alfę po komp i wszystko wskazuje na przepływomierz. Więc zacznę od tego. Jak będę wiedział coś więcej to napisze.

  7. #7
    aredzb
    Gość

    Domyślnie

    jednak okazało się ze to był EGR. A dokładnie zasyfiony.Zaślepka założona. Różnicy w jeździe nie zauważyłem. Alfeczka w końcu śmiga jak dawniej. Tylko zapalił mi się błąd:"Motor Control System Failure" Wykasowałem go ale cały czas się pojawia. Musze poczytać co z tym fantem zrobić.

    A za pomoc Wszystkim bardzo dziękuje.

  8. #8
    wieslaw322
    Gość

    Domyślnie

    Mi też się zapaliła, ale po kilku odpaleniach i przejechaniu dłuższego dystansu zgasła i chociaż dla pewności jeszcze raz się podpiąłem to wykazało wszystko OK. Chociaż też mi czyścił EGR, ale o zaślepce nic nie wspomniał i może też taką założę u siebie. Może to nie jest przepływomierz powietrza, że dalej u mnie nie ciągnie jak wcześniej od dołu tylko od ok 2500/obr. Gdzie kupiłeś taką zaślepkę.Odpisz jak możesz.

  9. #9
    aredzb
    Gość

    Domyślnie

    jak narazie cały czas się pali i przejechałem ok.150 km. Ale najważniejsze że ciągnie tak jak wcześniej. A zaślepkę można kupić np. na Allegro. Masz tu linka http://www.allegro.pl/item961216850_...ijet_fiat.html

  10. #10
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    bo w tym silniku ten bład bedzie sie wyswietlał mimo jego kasowania.

Podobne wątki

  1. problem z przyspieszeniem
    Utworzone przez sebo.ss w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 07:35
  2. [159] 159 1.9 150 km problem z przyspieszeniem
    Utworzone przez teologik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 16:23
  3. Problem z przyspieszeniem
    Utworzone przez zjawa83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 16:51
  4. [33] Problem z przyspieszeniem w 16v
    Utworzone przez Falcon w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 21:58
  5. problem z przyspieszeniem AR 145 1,4TS
    Utworzone przez winiarz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21-12-2007, 12:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory