Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Najlepsze miejsca na podkładanie podnośnika ?

  1. #1
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie Najlepsze miejsca na podkładanie podnośnika ?

    Może dla wielu banalne pytanie, ale chciałbym czasem zastosować podnośnik typu "żaba" (bo ten w zestawie koła zapasowego to wiadomo gdzie podkładać) i tu mam wątpliwości - gdzie bezpiecznie go umieścić, które miejsce w podłodze z przodu i z tyłu podeprzeć ? Wątpliwości, bo spotkałem się z opiniami, że takie podnośniki źle umieszczone niszczą powłokę na podłodze i rdza zaraz się pojawia, to jedno, a drugie - w złym miejscu powodują wgniecenie podłogi. Zaglądałem tam no i chyba ktoś kiedyś tak właśnie niefachowo podkładał - jest lekkie wgniecenie w podłodze w pobliżu miejsca gdzie typowo mocuje się podnośnik z zestawu z bagażnika. Są też obdarcia zabezpieczenia antykorozyjnego na takich wystających uwypukleniach z otworami wewnątrz - chyba w serwisie tam właśnie podkładali, no ale jak widać obdarli to zabezpieczenie.

    I przy okazji - pod co podkładać tzw kobyłki już po uniesieniu podnośnikiem?

  2. #2
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Jak zależy Ci wyłącznie na podłodze to wkładaj pod wahacz. Tylko nie chcę to się zastanawiać nad bezpieczeństwem Jeszcze można wkładać deskę na górę lewarka.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 19-03-2010 o 22:40

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    chciałbym czasem zastosować podnośnik typu "żaba"
    jeśli twoja "żabka" ma dość szeroką stopkę to możesz śmiało podstawiać ją na łączeniu progów w miejscach przewidzianych dla samochodowego lewarka.miejsca te są fabrycznie wzmocnione więc nie musisz się niczego obawiać.

    kobyłki możesz podstawiać pod mocowania wachaczy,sanki jak również szwy progów.


    moja druga ulubienica...

  4. #4
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie

    z przodu są takie okrągłe wypustki (wyglądające jak dla serwisów) ja tam podkładam
    z tyłu nie wiem (jeszcze nie robiłem nic z żabką)

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro34 Zobacz post
    jeśli twoja "żabka" ma dość szeroką stopkę to możesz śmiało podstawiać ją na łączeniu progów w miejscach przewidzianych dla samochodowego lewarka.miejsca te są fabrycznie wzmocnione więc nie musisz się niczego obawiać.

    kobyłki możesz podstawiać pod mocowania wachaczy,sanki jak również szwy progów.
    No właśnie zastanawiam się nad zrobieniem takich specjalnych klocków, nawet z drewna z wycięciami na to wystające w dol łączenie progu, żeby na sztorc na nim nie podpierać tylko zasymulować podnośnik oryginalny, bo inaczej podkładając na sztorc ponoć można spowodować rozłażenie się tego łączenia z wiadomymi skutkami. Trochę przeszkadzają też progi plastikowe (takie typowe ze sportpacka) doklejane, niby mają spec wgłębienia ale nawet w serwisach mają czasem kłopot odpowiednio podłożyć łapy podnośnika pod nie.
    Żabka ma stopę małą - taka garażowa, nie warsztatowa, ale na pewno coś trzeba na nią podkładać.


    Sparco - te wypustki z otworami tak ? na pewno już były do tego używane, bo mają pozdzieraną trochę warstwę zabezpieczenia, ale nie wyglądają na wygięte więc chyba są też odpowiednio wytrzymałe?

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    ja mam podnosnik zaba do 2t i mam dorobiony z twardej gumy do niego taką podkładke pod próg z wyfrezowanym w środku rowkiem taki żeby ładnie wszedł pod próg (w miejsce łączenia progu z podłogą, coś ala jak w fabrycznym. Działa super i jeszcze nic mi się z progiem nie stało.

  7. #7
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No właśnie zastanawiam się nad zrobieniem takich specjalnych klocków, nawet z drewna z wycięciami na to wystające w dol łączenie progu, żeby na sztorc na nim nie podpierać tylko zasymulować podnośnik oryginalny, bo inaczej podkładając na sztorc ponoć można spowodować rozłażenie się tego łączenia z wiadomymi skutkami. Trochę przeszkadzają też progi plastikowe (takie typowe ze sportpacka) doklejane, niby mają spec wgłębienia ale nawet w serwisach mają czasem kłopot odpowiednio podłożyć łapy podnośnika pod nie.
    Żabka ma stopę małą - taka garażowa, nie warsztatowa, ale na pewno coś trzeba na nią podkładać.


    Sparco - te wypustki z otworami tak ? na pewno już były do tego używane, bo mają pozdzieraną trochę warstwę zabezpieczenia, ale nie wyglądają na wygięte więc chyba są też odpowiednio wytrzymałe?


    Tak ja tam podkładam, wcześniej podkładałem zaraz za tym rantem gdzie idzie normalny lewarek i też nie było źle ale tu jest lepiej

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Trochę przeszkadzają też progi plastikowe (takie typowe ze sportpacka) doklejane, niby mają spec wgłębienia ale nawet w serwisach mają czasem kłopot odpowiednio podłożyć łapy podnośnika pod nie.
    dokładnie!też mam podobne problemy przez te nakładki progowe.u mnie w pracy do podnośnika są specjalne klocki gumowe które podkłada się pod progi i też mimo to nie jest łatwo podstawić auto.


    moja druga ulubienica...

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja też zrobiłem specjalne klocki z rowkiem. A kobyłki podstawiam pod belkę przedniego zawieszenia, tzw. sanki. Podstawiania pod whacze nie polecam, bo wtedy samochód za bardzo siada, no i sprężyny są ściśnięte, więc nie wszystko da się zrobić, a poza tym nie jest to bezpieczne, a z tym - wiadomo-żartów nie ma.

  10. #10
    gold1
    Gość

    Domyślnie

    tak przypadkowo wpadlem w ten temat i powiem wam ze nie zastanawialem sie nigdy nad tym gdzie to sie podklada do tej pory nie mialem zaskoczenia na trasie by podkladac lewarek z bagaznika , robili to na warsztacie i to tez zawsze podnosnik... mozecie podrzucic jakies foto gdzie podkladac z tylu a gdzie z przodu ?? moze sie przydac na przyszlosc zeby nie zepsuc auta kombinujac gdzies na poboczu drogi w pospiechu.

Podobne wątki

  1. Alfa spadła z podnośnika u mechanika !!!!
    Utworzone przez seven w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 18:26
  2. Ślizg podnośnika szyb
    Utworzone przez Złoty w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 15:36
  3. Alfa 159 spadła z podnośnika, potrzebna porada :)
    Utworzone przez screamanunited w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 19:15
  4. [155] Smarowanie podnośnika szyby
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 15:13
  5. Silniczek podnośnika szyb. Czy pasuje od 156?
    Utworzone przez Silvador w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 10:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory