Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Sprzęgło piszczy na zimnym silniku

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie Sprzęgło piszczy na zimnym silniku

    Witam
    Od 2-3 dni zauważyłem niepokojące piski wydobywające się z samochodu przy odpalaniu silnika, ten sam pisk występuję przy wciskaniu sprzęgła na postoju jak i wciskaniu sprzęgła podczas jazdy i zmianie biegów. Piski występują tylko jak samochód jest "zimny" i ustępują po kilkuminutowej jeździe. Gdy odpalam rozgrzany silnik pisk nie występuje.

    Macie może jakieś typy co to może być?
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 10:25

  2. #2
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam tylko taki pisk przy odpalaniu zimnego (bardzo zimnego) i co najlepsze, ze jest tym dłuższy i silnik zimniejszy, np. w lecie pisk nie wystepuje.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Mi podczas mrozów nie występował. Wczoraj po południu jak postał parę godzin na parkingu przy uruchamianiu nie było już pisków, ale dziś rano znów to samo. Tym razem zauważyłem pisk bardziej w momencie dodawania gazu niż wciskania sprzęgła. Eh jakaś masakra Pewnie znów pojadę do serwisu i "usterka" magicznie nie będzie chciała o sobie dać znać.

  4. #4
    piskosch
    Gość

    Domyślnie

    Witaj
    Też mam ten sam objaw.
    Byłeś w ASO ? Wyjasnili może co to jest ?

  5. #5
    tomek156jtd
    Gość

    Domyślnie

    a ja mam odwrotnie. gdy wciskam sprzęgło to piszczy ale po jeździe. rano i po dłuższym postoju nic nie słychać. wymieniałem gumki na wysprzęgliku i obawiam się ze bedzie trzeba cały wymienić. dodam że jak tak pojeżdzę to jakby też ciężej chodziło sprzęgło, a rano jest dobrze nawet jak kilka razy wciskam. co o tym myślicie?

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    7

    Domyślnie

    Ja mam popiskiwanie przy rozruchu - nie ma znaczenia zimny czy nie. Popiskuje też nie przy wciskaniu sprzęgła, tylko przy zmianie biegów - konkretnie przy szarpnięciu.
    Czyli przy każdym szarpnięciu.
    Przy rozruchu
    Przy zmianie biegów
    Spróbujcie "pokangużyć" czyli podczas jazdy na dwójce deptać i puszczać pedał gazu, by auto poszarpało - wtedy też to mam. Na malutkich nierównościach - mam taką dziurawą 200m drogę dojazdową do pracy - jadąc wolno też to słyszę, czyli definitywnie popiskuje coś pod wpływem wstrząsów.
    Ale co to na razie nie mam pojęcia - ost szukaliśmy w serwisie ze stetoskopem, ale podniesiona na podnośniku piszczeć nie chciała, widać musi mieć oparcie a więc może coś z zawieszenia.... Jak się dowiem dam znać.

  7. #7
    piskosch
    Gość

    Domyślnie

    Też mam dokładnie to samo. Wydaje mi się, że to mogą być poduszki silnika, które trą o gdzieś o metal, przy zmianie położenia silnika (pod obciązeniem lub na wybojach). Byłem z tym w AS, pierwsza próba usunięcia się nie udała. W poniedziałek jadę znowu reklamowac

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam,

    czy komuś udało się rozwiązać ten problem? Od kilku dni mam ten sam objaw (piszczenie podczas włączania silnika, zmiany biegów - wtedy kiedy samochód zaczyna "ciągnąć").

    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Odświeżam temat bo po 5 latach poważnie zaczął mi przeszkadzać problem poruszony w pierwszym poście. Generalnie problem występował tylko zimą, przy starcie silnika, lub przy gwałtowniejszym dodawaniu gazu przy niższych biegach, czasem też sprzęgła. Dało się też słyszeć piski przy pulsacyjnym dodawaniu gazu. Problem rozwiązał w 5 minut Paweł z PabloGarage Wystarczyło przesmarować gumę jak na zdjęciu:

    I nastała cisza

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mem.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	24.6 KB
ID:	186806  

Podobne wątki

  1. Piszczy sprzęgło
    Utworzone przez Arbeldes w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-10-2015, 20:20
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 20:49
  3. 156 1.9jtd 115km coś piszczy gwiżdze w silniku
    Utworzone przez SEBA w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 10:14
  4. Piszczy z okolicy paska klinowego na zimnym silniku
    Utworzone przez godol w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 12:42
  5. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 23:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory