Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Temat: Czy żarówki bi-ksenonowe D1S będą pasować do 159? Gdzie kupujecie żarówki?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie Czy żarówki bi-ksenonowe D1S będą pasować do 159? Gdzie kupujecie żarówki?

    Po 10k kilometrów padł mi jeden bi ksenon. Po szybkim rozeznaniu się na allegro można kupić nówkę "philips" za ~150zł/szt. Podobno trzeba wymienić od razu 2. więc wyszłoby mi ~300.Jeszcze nie dowiadywałem się ile kosztują w ASO, ale pewnie zdecydowanie więcej. Niestety przy okazji znalazłem opinie na różnych forach, że trzeba uważać z kupowaniem przez allegro "oryginałów" bo często są to podróbki które gorzej świecą.

    1) Macie jakieś doświadczenie w kupowaniu tej konkretnej żarówki o symbolu D1S ?
    2) Może macie jakiś zaufany sklep w sieci gdzie ją kupie?
    3) Czy ma to jakiekolwiek znaczenie, że w instrukcji napisane jest że do seryjnie montowane są żarówki D1S 55 W, natomiast z tego co zdążyłem się zorientować ten model u philipsa i osrama występuję z mocą 35W.?

    Dzięki.

    ---------- Post dodany o godzinie 11:21 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:49 ----------

    Koszt żarówki w ASO - 850zł/szt (!!!), ale ciekawostka - podlegają wymianie gwarancyjnej.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 10:23

  2. #2
    chriscy
    Gość

    Domyślnie

    Szwagier kupował na Allegro do swojego samochodu Philipsy i jest z nich zadowolony. Oczywiście, że trzeba od razu wymienić obie żarówki a właściwie to są lampy wyładowcze. Osobiście nie spotkałem 55W ksenonłów tylko 35W.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał rysiek Zobacz post
    1) Macie jakieś doświadczenie w kupowaniu tej konkretnej żarówki o symbolu D1S ?
    2) Może macie jakiś zaufany sklep w sieci gdzie ją kupie?
    3) Czy ma to jakiekolwiek znaczenie, że w instrukcji napisane jest że do seryjnie montowane są żarówki D1S 55 W, natomiast z tego co zdążyłem się zorientować ten model u philipsa i osrama występuję z mocą 35W.?
    kupuj tylko żarniki OSRAM lub PHILIPS!reszta to szmelc.
    możesz kupić na allegro u sprzedawcy z dużą ilością pozytywnych komentarzy.
    ta aukcja wygląda porządnie:

    http://moto.allegro.pl/item966627682...ler_skoda.html

    wszystkie firmowe żarniki xenonowe mają nominalną moc 35W,innych nie ma,więc nie przejmuj się instrukcją.


    moja druga ulubienica...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    zbliża się moment nieuchronnej wymiany palników w bixenonach, ponieważ teraz już oba zaczynają przygasać.
    ostatnio na allegro pojawiają się niby philipsy w opakowaniach vw/audi teile w cenie ok 120zł.
    czy to faktycznie palniki philipsa czy tak jak sugerują na niektórych innych aukcjach chińskie podróbki?
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Ja niedawno kupiłem właśnie ten produkt Philipsa dla VAG (pudełko sygnowane jest znaczkami VAG, na palniku są znaki handlowe Philipsa) - sprzedawcę znalazłem na alledrogo, jednak zakupu dokonałem u siebie w mieście, w sklepie istniejącym już dosyć długo, z fakturą itd. Czy to podróbki - IMO nie, ale jakoś nadmiernego doświadczenia w tej kwestii nie mam.

  6. #6
    czeslavus
    Gość

    Domyślnie Jakie to miasto gdzie jest ten sklep ?

    A zdradzisz (może być na prive) jakie to miasto i jeśli Warszawa - to jaki to sklep ?

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Myślałem, że w miarę czytelnie napisałem - Wrocław.
    Sklep mieści się na ul. Strachowskiego - ogólnie handlują częściami dla VAG.

  8. #8
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro34 Zobacz post
    kupuj tylko żarniki OSRAM lub PHILIPS!reszta to szmelc.
    3 lata miałem w Coupe jakiś zestaw HID'ów za 500zł i nie było z nimi najmniejszych problemów.. w 156 miałem palniki też nie Philipsa czy Osrama.. zresztą w 159 też mam zestaw WellDone od czerwca i wszystko gra.. Ogólnie nie jestem z ludzi, którzy oszczędzają na częściach czy serwisie.. ale nie mam prawa z własnego doświadczenia powiedziec, że warto płacić 2-3 razy więcej za Philipsy czy Osramy.. może poprostu miałem farta i nie trafił mi się kiepski egzemplarz..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    WellDone czyli bez samopoziomowania czyli wszystko gra ale tylko z twojej strony
    Nie chciałbym cię spotkać w nocy (po przeciwnej stronie)

  10. #10
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Mając dobrze ustawione światła nie oslepia sie nikogo.. szczególnie przy sczewkach.. chyba, że przez ułamek sekundy gdy auto podskoczy na jakiejś nierówności, ale to i samopoziomowanie pewnie się nie wyrobi z korektą.. a jeśli samopoziomowanie w 159 jest tak samo mądrze pomyślane jak w 156 to i tak za długo nie podziała nawet jak ktoś je ma fabrycznie.. ja miałem w 156 i szybko straciłem nadzieję na niezawodność tego systemu.. i nie wiem co za matoł wymyślił delikatne plastikowe ramionka czujników przy wahaczach.. hehe.. to nie ma prawa przetrwac w letnich warunkach nie wspominając o zimie.. a ramionka dostępne oczywiście jedynie w ASO razem z czujnikami.. ...aaa, jeszcze spryskiwacze reflektorów w 156 po lifcie to równie wielka porażka ..plastikowe siłowniczki zacierają się i spryski wychodzą, ale nie chcą już się chować.. hehe.. tandeta..
    Ostatnio edytowane przez Mariusz AutoDS ; 30-12-2010 o 23:53
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

Podobne wątki

  1. Pytanie o żarówki H7 i o kontrolkę od przepalonej żarówki
    Utworzone przez Przemekkk97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 11:18
  2. Żarówki - lampy ksenonowe
    Utworzone przez pawel365 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 21:01
  3. Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 20:34
  4. Gdzie kupujecie żarówki do swoich 156-tek?
    Utworzone przez SlicznaPani w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory