Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Alfa Romeo 147

  1. #1
    pragiark
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 147

    Witam serdecznie.
    Jestem zainteresowany zakupem nowego auta w cenie około 15 - 18 tyś. Wiem, ze w tej cenie (przynajmniej na allegro) mozna dostac Alfę 147 z 2002 roku z przebiegiem około 100 000 km. Słyszałem, że Alfy to bardzo awaryjne samochody, koszt ich utrzymania jest duży. Zastanawiam się nad sensem zakupu takiej Alfy, w podobnej cenie mozna zakupić Hondę Civic z 2002 roku. Wiem, że Alfa to auto z charakterem, itp, ale chcialbym zapytać, czy rzeczywiście te auta są aż tak wadliwe jak o nich się mówi i czy nie lepiej zdecydowac się na Honde, która ma nie da się ukryc opinię taka, że pozwala się cieszyć w miare bezawaryjnym autem do później starości ??.
    Pozdrawiam
    Arek

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jeśli masz takie podejście, to kupuj Hondę.

  3. #3
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    ktoś tutaj na forum napisał że Alfy to auta dla osób z wysoką kulturą motoryzacyjną. Są to auta o które niewątpliwie trzeba dbać. dobrze jeśli masz miejsce gdzie sam mógłbyś w aucie grzebać bo grzebać będzie trzeba na pewno. jeśli jesteś z tych którzy tylko leją paliwo i chcą jechać i poza tym nic cie nie interesuje to bierz Honde.

    pozdrawiam
    Moja eks:
    Alfa Romeo 156 1,8 TS CF2 1999

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Nie przesadzajmy, ja jestem z gatunku tych, co lubią lać i jechać, a Alfę jakoś ogarniam. Ale przyjmuję do wiadomości, że może kaprysić. No i kocham w niej siedzieć .

  5. #5
    Miss Alfaholicy 2011 Pirat drogowy Avatar Victoria
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD TI
    Postów
    223

    Domyślnie

    Decyzję musisz podjąć sam. Niestety trzeba brac pod uwagę, że koszty utrzymania mogą być większe niż w przypadku Hondy o ktorej piszesz, ale przecież nie wiesz na jaki egzemplarz trafisz (w przypadku Hondy także). Przecież nie każda Alfa jest awaryjna, w ogóle uwazam, ze ta opinia o dużej awaryjności jest mocno przesadzona. Jak dbasz tak masz.
    Ja kupiłam 147 z 2001 i (póki co) jestem baaardzo zadowolona ale gdyby nie stać mnie było na poniesienie EWENTUALNYCH dodatkowych kosztów, chyba nie ryzykowałabym zakupem Alfy.
    Jesli masz duże wątpliwości, kieruj się raczej głosem rozsądku, nie serca
    Z Alfą jak z kobietą - trzeba wiedzieć jak się z nią obchodzić

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Nikt nie podjął wątku, że przy tej cenie i roczniku, to raczej Honda będzie skarbonką, a Alfa do ogarnięcia -warto wziąć to pod uwage, bo Hondy w dobrym stanie po prostu MUSZĄ (niestety-prawa rynku ) być o min. 5 tys. droższe niż Alfy z tego samego segmentu... Rozważ to od tej strony
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Kupujesz samochód używany. Nie ma się co oszukiwać, szału nie będzie niezależnie czy wybierzesz Hondę, czy Alfę. Jednak sam fakt i powodzenie w zakupie będzie rzutować na to jak ten samochód będzie Ci się w przyszłości sprawował i jakie odkryjesz "niespodzianki". Tak więc szukaj samochodu z kimś, kto się na tym zna, a zwłaszcza na danej marce, z kimś, kto potrafi ocenić czy samochód nie jest przypadkiem powypadkowy. Jest takie powiedzenie: "jak się dba, tak się ma" - które w pełni się sprawdza, zwłaszcza w przypadku Alfy. Jeśli kupisz zajechany egzemplarz, zrobiony "na sztukę" od handlarza, to możesz się finansowo zrujnować. Jeśli jednak będziesz miał nosa i pomocną dłoń i uda Ci się kupić Alfę w dobrym stanie, naprawdę zadbaną i sam będziesz o nią dbał, to odwdzięczy Ci się z nawiązką, bo jak wspomniałeś Alfa to samochód z charakterem. Pamiętaj jednak by nie wydawać całej kasy na samochód, bo po zakupie obowiązkowo trzeba wymienić rozrząd i płyny, plus różne irytujące drobnostki. No i najważniejsze, spisz odpowiednio umowę, w której będzie zaznaczone, że jeśli sprzedawca ukrył jakieś wady pojazdu przed Tobą (np powypadkowa naprawa), a Ty w momencie zakupu ich nie zauważysz, a odkryjesz później, to jest obowiązany do zwrotu kasy, albo chociaż obniżenia ceny, czyli zwrotu Tobie części pieniędzy. To gwarantuje Ci prawo, ale umowa musi być odp. skonstruowana.
    A tak nawiasem mówiąc - szukasz T.S. czy JTD?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał dakoolk Zobacz post
    Nikt nie podjął wątku, że przy tej cenie i roczniku, to raczej Honda będzie skarbonką, a Alfa do ogarnięcia -warto wziąć to pod uwage, bo Hondy w dobrym stanie po prostu MUSZĄ (niestety-prawa rynku ) być o min. 5 tys. droższe niż Alfy z tego samego segmentu... Rozważ to od tej strony
    Zgadzam się z kolegą, jeśli masz 5-7 tyś więcej to kup Hondę w tym roczniku. Choć też nie wiadomo, czy będzie to udany model. Bo taniej będziesz miał fajną alfę z dobrym wyposażeniem. Wiadomo, że japońce się cenią i trzymaja cene. A czy Alfy są tak awaryjne??

    Może kiedyś były tak jak fordy, o których mówi się do dziś, że ford do gów^& word. Ale uważam że jest to opinia zaściankowa. Fordy jak i Alfy to dziś zupełnie inne samochody, inna technologia i wykonanie. Zależy też na jaki model trafisz. Ogólnie nie można generalizować. Ja wcześniej miałem hondę, a teraz mam alfe i jestem z niej b zadowolony. Też ma sportowy charakter i wcale nie jest awaryjna a koszt utrzymania jak i części jest taki sam jak w hondzie.

    Wybór nalezy do ciebie.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Też ma sportowy charakter
    Hondę o sportowy charakter ciężko jednak posądzać .

  10. #10
    pragiark
    Gość

    Domyślnie dziekuje :)

    Dziekuję wszystkim za odpowiedzi. Slyszałem, że lepiej kupic alfe z silnikiem jtd niż benzynkę. Słyszac niektóre historie o alfie, mam wizję ciagłych usterek i niekończoncej sie studni wydatków, wizje , gdzie jedno naprawiam a tu nagle co innego sie psuje. Oczywiśce, ze wizualnie bardziej odpowiada mi Alfa i ją bym chetniej zakupił. Powiedzcie coś o roczniku czy pojezdze sobie jeszcze na roczniku 2002 ?.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pragiark ; 26-03-2010 o 16:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory