Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Problem z doborem felg 17' do Belli

  1. #11
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    ET 35, szerokość 8 cala, no powiedzmy że schowana jest trochę


    P.S. przypomniało mi się. Próbowałem kiedyś jakby wyglądała ta felga z tyłu na dystansie 15mm, czyli ET wychodziłoby 20, równała się z górną krawędzią błotnika
    Ostatnio edytowane przez cromik ; 03-04-2010 o 20:46

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar sQun49
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Szewce k/Kielc
    Auto
    166 2.5 V6 + LPG
    Postów
    162

    Domyślnie

    [QUOTE=Mikellino;304136]NO to miałem team Dynamics Diablo i wszystko było ok.
    Teraz wkładam momo wrs i pewnie et38 bedzie ok.[COLOR="Silver"]

    Jeśli myślisz o takim modelu felg jak w linku to bez dystansów nie da rady ponieważ sam je przymierzałem... Tylko te które zakładałem miały mniejsze ET... Chyba że gość się pomylił i zamiast ET 40 było 57 i felga się oparła...

    http://e-opony.pl/product/MOMO_WRS+8...8_5306850.html

    Co do wielkości zacisków w dieselkach to raczej są mniejsze - jednotłoczkowe.... Przynajmniej tak twierdził CROMIK... Jak dla mnie to 2.4 może mieć większe ale 1.9 ma na 99% mniejsze...

    P.S. Znalazłem starego posta kiedy poszukiwałem felg dla siebie i okazuje się że te momo miały ET 35... Niestety nie pasowały mimo zapewnień że będą pasować na 100%...

    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...hamulcowe.html
    Ostatnio edytowane przez sQun49 ; 04-04-2010 o 06:51
    Wreszcie fabryczna navigacja w 166 mówi do mnie po polsku...

  3. #13
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    sQun49 mam wrażenie że się pogubiłeś
    Mówimy o AR166 a w niej mamy diesla 2.4 JTD 10V, stara buda, i 2.4 20V w nowej budzie. Nie ma 1.9 Kiedyś pytałeś o rocznik 2000 i tam jest mały zacisk. Teraz mówimy o tym po 2003
    Wg tego co szybko wczoraj znalazłem w necie to 2.4 20V JTD ma czterotłoczkowe Brembo. Cyba że znów kilka źródeł na necie mnie okłamuje
    Nie wiem jakie ET miałeś w felgach, ale musiało być duże skoro nie weszło. Jest kilku userów którzy piszą że weszły 17 więc coś w tym musi być. Ty je sam przymierzałeś czy ktoś to robił za Ciebie? Widziałeś wibite na feldze ET, jaką miały szerokość? W tamtym wątku kolega Kmito pisze że miał takie jak chciałeś i miał założone, więc już nie wiem o co chodzi.
    Poza tym jeżeli poblem z założeniem felg 17 calowych tkwi tylko w ET (bo średnica jest wystarczająca)i/lub szerokości to problem ten też byśmy mieli przy doborze felg np. większych.
    Ostatnio edytowane przez cromik ; 04-04-2010 o 20:44

  4. #14
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=sQun49;304345]
    Cytat Napisał Mikellino Zobacz post
    NO to miałem team Dynamics Diablo i wszystko było ok.
    Teraz wkładam momo wrs i pewnie et38 bedzie ok.[COLOR="Silver"]

    Jeśli myślisz o takim modelu felg jak w linku to bez dystansów nie da rady ponieważ sam je przymierzałem... Tylko te które zakładałem miały mniejsze ET... Chyba że gość się pomylił i zamiast ET 40 było 57 i felga się oparła...

    http://e-opony.pl/product/MOMO_WRS+8...8_5306850.html

    ET 48 na pewno nie wejdą

    Co do wielkości zacisków w dieselkach to raczej są mniejsze - jednotłoczkowe.... Przynajmniej tak twierdził CROMIK... Jak dla mnie to 2.4 może mieć większe ale 1.9 ma na 99% mniejsze...

    P.S. Znalazłem starego posta kiedy poszukiwałem felg dla siebie i okazuje się że te momo miały ET 35... Niestety nie pasowały mimo zapewnień że będą pasować na 100%...

    nie piszą że to momo

    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...hamulcowe.html
    \

    a tu nie ma mowy że to po lifcie.
    Mam et38 i jak założę to zobaczę, jak nie będą pasować ... kłopocik.

  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar sQun49
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Szewce k/Kielc
    Auto
    166 2.5 V6 + LPG
    Postów
    162

    Domyślnie

    Rzeczywiście troszkę zamieszałem Myślałem że jest wersja 166 1,9 ;D mam nadzieje że mnie nikt nie zlinczuje za taką niewiedzę ;D Ale to chyba dlatego że nigdy nie kręciły mnie dizelki - nawet nie wiem czemu...

    Tak czy inaczej felgi przymierzał gość który je sprzedawał (ja oczywiście byłem naocznym świadkiem tego procederu . W opisie aukcji była informacja o ET ale nie pamiętam abym widział wytłoczoną liczbę 35 szerokość 7,5 cala?. Nie mniej jednak koleżka miał swój zakład wulkanizacyjny więc raczej nie pomylił się co do rozmiaru. Nie pamiętam dokładnie bo trochę się zdenerwowałem dymając 250km w jedną stronę aby tylko przymierzyć felgi...

    Albo znów coś zamieszałem albo kmito pisze że ma oryginalne felgi alfa romeo w rozmiarze 16 i 17 cali

    O zaciski zawadzała felga w miejscu gdzie jest jej zaokrąglenie przechodzące w rant(czyli nie tyle samo ET co kształt felgi był nieodpowiedni). Jednak gdyby ją troszkę odsadzić do zewnątrz to byłoby great - przynajmniej tak było w modelu momo chrom wrs...
    Wreszcie fabryczna navigacja w 166 mówi do mnie po polsku...

  6. #16
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    Przejęzyczenie Twoje z tym 1.9 czyli gdyby miała inne ET to by wlazła bo by jej kształt już nie przeszkadzał. Jak Mikellino przymierzy to niech da znać co i jak wyszło.

  7. #17
    alficzka Ferra
    Gość

    Domyślnie

    Witam,wczoraj przeszczepiłem zaciski z wersji v6 do jtd,mialem zalozone felgi letnie et41,takie same zreszta et jest w felgach seryjnych alfy,no i te letnie felgi nie weszly bo opieraja sie ramionami o zacisk,niby te same et,ale w seryjnych felgach te ramiona ida plasko,a w tej mojej letniej feldze ramiona schodza sie do srodka i zawadzaja,trzeba dystans,ale mam problem z doborem jego wielkosci.Przechodzac do podsumowania,przy zaciskach brembo wazne jest jak uksztaltowane sa ramiona felgi.

  8. #18
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie

    wrs chrom et 38 potrzebują dystansów... niestety

  9. #19
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    grubych? bo warto by było mniej więcej ustalić jakie ET pod te zaciski musi być, bo jednak są z tym problemy.

  10. #20
    Użytkownik Ogier Avatar sQun49
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Szewce k/Kielc
    Auto
    166 2.5 V6 + LPG
    Postów
    162

    Domyślnie

    koleżka który mi je sprzedawał powiedział że 5mm powinno odsunąć je wystarczająco bo wadziło naprawdę niewiele - ale nie wiem jak by to było gdyby dokręcić koło z tymi dystansami. Ja na dystanse nie chciałem się decydować więc temat odpuściłem...
    Wreszcie fabryczna navigacja w 166 mówi do mnie po polsku...

Podobne wątki

  1. Problem z doborem lakieru
    Utworzone przez oosia w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 15:13
  2. Problem z doborem opon do felg
    Utworzone przez Gar_ret w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 23:58
  3. [159] Problemy z doborem Felg
    Utworzone przez YoJin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 18:19
  4. Masz problem z doborem nowych felg do samochodu? To sprawdź
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 09:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory