Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Prawe lusterko elektryczne nie zamyka się całkowicie. Jak je rozkręcić?

  1. #1
    turbi
    Gość

    Domyślnie Prawe lusterko elektryczne nie zamyka się całkowicie. Jak je rozkręcić?

    Posiadam w 159-tce lusterka skladane elektrycznie i mam problem z prawym. Przycisk na drzwiach funkcjonuje poprawnie, lewe sklada sie prawidlowo, a prawe nie zamyka sie calkowicie, tylko "w polowie".
    Przy przegladzie okresowym w ASO "zrobiono mi je" i powiedziano, ze byc moze mechanizm sie zatarl i bedzie sie nadawal do wymiany. Sprawdzilem, dziala. Przyjechalem do domu i wiadomo... przestalo juz dzialac.

    Czy ktos z Was moglby mi powiedziec jak rozebrac to lusterko, co tam nasmarowac, przedmuchac itp. aby funkcjonowalo poprawnie?

    159, wersja Distinctive.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 10:20

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Jezeli znasz angielski czy wloski,polecam eLearn do pobrania http://forum.alfapomorze.pl/dload.php?action=file&id=26 ,jest sporo roznych spraw do 159,schematy i inne,polecam.

  3. #3
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    miałem to samo. psiknij wd40, ponaciskaj guzik parę razy (niepanikuj jak przestanie działać bo jest tam czujnik pilnujący by się nic nie przegrzało, bedzie działać za parę minut) pomóż trochę ręką (ale nie na siłę, delikatnie i z czuciem). Mi pomogło. Pozdrawiam

  4. #4
    GeTe
    Gość

    Domyślnie

    Też to miałem. W ASO musieli wymienić jakąś część bo ułamał się jakiś czpień (od ręcznego składania na siłę). Koszty były skromne.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    32

    Domyślnie

    Witam ja też mam pytanie , jestem swiezo po kupnie 159 takze troszke pewnie będę męczył, w instrukcji wyczytałem ze lusterka sa zamykane z przycisku w wersjach które maja podnoszone elek. 4 szyby tak tez mam lecz mi sie nie zamykają , a druga sprawa lewe lustereczko nie działa tzn ustawienie
    ,jaka może byc przyczyna z góry dzięki

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    [rzy regulacji lusterkami masz dodatkowy przycisk do zamykania,no chyba ze niemasz to wiadomo

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    32

    Domyślnie

    no jest tylko ze lusterka stoja

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fly Zobacz post
    no jest tylko ze lusterka stoja
    Ale przycisk się wciska w ogóle? Składanie lusterek nie było obowiązkową opcją nawet przy 4 elektrycznie podnoszonych szybach.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rusek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 16V
    Postów
    44

    Domyślnie

    Popieram rbt2005 - u mnie podobna sytuacja - delikatna perswazja ręką zmobilizowała lusterko kierowcy do pełnego zamykania - teraz jeszcze klika pchnięć lusterka pasażera i pewnie zacznie zamykać się poprawnie

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory