Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Alfa za 25 000?

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szykaz
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    159
    Postów
    292

    Domyślnie Alfa za 25 000?

    Witam,

    od pewnego czasu zastanwiam się nad zakupem samochodou ze stajni Alfa Romeo. Początkowo myślałem nad modelem 147, jednak po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem się na 156. Kwota jaką mam zamiar przeznaczyć na samochód to 25 000 złotych.

    Mój typ na dzień dzisiejzy to Alfa 156 w wersji 1.9JTD (140KM). Myślałem także o wersjach benzynowych ale ponoć są one bardziej awaryjne.

    Jak myślicie czy warto wydać 25tys. na Alfę 156?

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar kromcio
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa 156 ts 1.8 2004r.Alfa Mito 1.4 95km.Alfa 159 2.0 JTDm
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał matiuk Zobacz post
    Witam,

    od pewnego czasu zastanwiam się nad zakupem samochodou ze stajni Alfa Romeo. Początkowo myślałem nad modelem 147, jednak po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem się na 156. Kwota jaką mam zamiar przeznaczyć na samochód to 25 000 złotych.

    Mój typ na dzień dzisiejzy to Alfa 156 w wersji 1.9JTD (140KM). Myślałem także o wersjach benzynowych ale ponoć są one bardziej awaryjne.

    Jak myślicie czy warto wydać 25tys. na Alfę 156?
    Pewnie że warto,tylko najpierw poszukaj dobrego mechanika i nie chodzi tu oto że Alfy się psują po prostu to nie tico i nie każdy zna się na tych samochodach

  3. #3
    Marcuss
    Gość

    Domyślnie

    Witam! Ja kupiłem moją 147 w zeszłym roku za 24000 z silnikiem jaki Ty chciałbyś mieć... Autka w życiu nie zamieniłbym na inne, komfort jazdy, wyposażenie, radość z prowadzenia...a to,że niby awaryjne wsadź między bajki, cała moja rodzinka ma samochody BMW, VW i powiem szczerze, że częściej stoją u mechanika niż ja, a mamy tego samego...Na twoim miejscu szukałbym w tej cenie, albo 147 w fajnym wyposażeniu, lub 156 po FL w trochę skromniejszym... pozdrawiam i życzę trafnego wyboru

  4. #4
    Alfista92
    Gość

    Domyślnie

    No to przy tych funduszach możesz poszaleć
    Na aukcjach i serwisach ogłoszeniowych jest kilka egzemplarzy w tej cenie...
    Co do awaryjności Alfy... to rzeczywiście wsadz to między bajki...
    Ja mam Alfę z silnikiem boxera (uchodzący za bardzo awaryjny) kupiłem ją za 750zł mam ją co prawda tylko niecałe 2 miesiące, ale jeździ dość sporo przez ten czas przejechała ponad 1200km i jedyne co się stało to ucichły stukoty spod maski (podejrzewam, że wypłukał się stary olej czy coś...)

    Dużo zależy oczywiście od egzemplarza, ale wiele osób potwierdzi że Alfa to absolutnie nie bardziej awaryjne auto niż VW (mam tu na myśli cały koncern).
    Co do radości z jazdy, miałem przyjemność jechać 156 lecz tylko jako pasażer... tu się nie wypowiem... ale na 100% daje ogromną frajdę, sam się przejedz i zobacz...
    Alfa ma coś w sobie czego nie mają inne samochody i ja wierzę że akurat za te pieniądze które ja wydałem na swoją AR nie można mieć więcej frajdy
    Powodzenia w zakupie

    Jeśli można wiedzieć: To co, Cię skłoniło do tego że myślisz nad zakupem Alfy??

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    dajcie mi jeszcze do tego ok 7 i będę wiedział że mam szukać147 pow. 130koni 1.9 ropka

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szykaz
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    159
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista92 Zobacz post
    Jeśli można wiedzieć: To co, Cię skłoniło do tego że myślisz nad zakupem Alfy??
    co mnie skłoniło? Hmm głównie niesamowity wygląd, dobre opinie co do komfortu jazdy i przystęna cena

    z drugiej strony pojawią się jednak dylematy, bo starszy zadeklarował, że dołoży mi do samochodu bo nasza Vectra już jest wysłużona i trzeba się rozejrzeć za nowym autkiem, no a Alfa właśnie ma opinię sami wiecie jaką i jakby nie patrzeć chciałbym także samochód w miarę mało awaryjny. Serce jest za Alfą, ale czy rozsadek także może podążyć za sercem?
    Ostatnio edytowane przez szykaz ; 17-04-2010 o 18:50

  7. #7
    grinch
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem warto wydac te 25 k na ten samochod. Szukam wlasnie auta podobnego jak kolega i w podobnym przedziale cenowym i powiem tak...nie wiem ktore auto w tej cenie do 25 tys zl z lat 2003 w gore prowadzi sie tak jak 156, ktore ma tak ladne i czasowe wnetrze i ma taka klase jak alfa Gratuluje decycyzji i zycze udanego zakupu.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    diesle są trwałe i nie masz się czym przejmować jeśli chodzi o awaryjność, poszukaj tylko w miare zadbanego egzemplarza

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szykaz
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    159
    Postów
    292

    Domyślnie

    aha a jak wasze opinie na temat silnika 1.8 benzyna?

  10. #10
    huragan
    Gość

    Domyślnie

    Tylko pomysl o tym ze [o zakupie musisz miec pieniadze na nowe opony,aku,swiece, rozrzad.Trzeba o tym pomyslec na samym poczatku bo jak sie odwleka to tylko na niekorzysc.No i w ciagu 2 lat wymienisz wszystkie wahacze z przodu bo nie wierze ze byly przed sprzedaza wymieniane. To tylko podstawowe rzeczy ale jak chcesz nia jezdzic to kupuje sie sie raczej te lepsze czesci ktore duzo kosztuja. No to takie moje spostrzezenia.jak wiadomo kazde auto inne i rocznik rocznikowi nie rowny.Tylko te ceny w serwisie

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory