Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: Remont silnika Twin Spark 2.0

  1. #1
    dave
    Gość

    Domyślnie Remont silnika Twin Spark 2.0

    Witajcie!
    Przed chwilą spod mojego domostwa odjechał mechanik i stwierdził że w mojej Alfie padła panewka, ocenił że koszty mogą wahać się w przedziale od 3,500 do 4,000 złotych suma wydaje mi się trochę przesadzona i teraz moje pytanie, czy ktoś z Was już borykał się z tym problemem ? jakie były koszty napraw?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem przy tym samym silniku 2.0TS i koszt wyszedł 3000

  3. #3
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniell162 Zobacz post
    Miałem ten sam problem przy tym samym silniku 2.0TS i koszt wyszedł 3000
    co wchodziło w skład "kapitalki" za tą cenę?
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kynium
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Żary/Grabik
    Auto
    Alfa 166 3.0 '02 AT + Toyota Corolla Verso '04 na ropa + jakiś tam kombiaczek (Focus 1.6TDCI '05)
    Postów
    393

    Domyślnie

    są dwa główne powody ceny remontu ts'a. pierwszy: za ile znajdziesz dobry wał. a z tym do ts'a bardzo trudno. jak znajdziesz za 1000 zł to mozesz być zadowolony. drugi: za ile dobry mechanik ci to porzadnie poskłada. do tego dochodzą pozostałe "pierdoły": panewki, uszczelka pod głowicę, nowe paski (lub cały rozrząd w zależności od jego przebiegu), olej i jeszcze parę innych. nie zdziwiłbym się jak po rozebraniu silnika okaże się jeszcze że parę rzeczy jest do wymiany, bo przecież nie bedziesz montował rzeczy, które się zużyły. U mnie wyszło ok 3000 tys. i to bez pozostałych pierdół, ponieważ mój silniczek miał tylko 133 tys. wiec był w super stanie. za wał dałem 1200 zł. wcześniej kupiłem "sprawny" cały dół silnika (samego wału nie było), ale jak się okazało wał był zatarty, więc trzeba było anulować transakcję.

  5. #5
    dave
    Gość

    Domyślnie

    a paski dlaczego trzeba wymieniać? a szlifu wału nie da się zrobić ?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kynium
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Żary/Grabik
    Auto
    Alfa 166 3.0 '02 AT + Toyota Corolla Verso '04 na ropa + jakiś tam kombiaczek (Focus 1.6TDCI '05)
    Postów
    393

    Domyślnie

    Cytat Napisał dave Zobacz post
    a paski dlaczego trzeba wymieniać? a szlifu wału nie da się zrobić ?
    ktoś żartobliwie kiedyś napisał: "pasek do guma, a założyłbyś drugi raz tą samą gumę " A na poważnie: co do pasków to jak poszukasz na forum to dojdziesz do wniosku, że taniej będzie wymienić na nowy niż później naprawiać silnik. A co do wału to forum nie jest zgodne: ale podobno wał w TS jest azotowany i się nie nadaje do szlifu. A po drugie to np ja mam uraz do robienia takich rzeczy. wole używke w dobrym stanie (orginalną) niż coś szlifowane, poprawiane. u mnie szlif wału był robiony RAZ... przez panewki. i to był pierwszy i ostatni szlif

  7. #7
    dave
    Gość

    Domyślnie

    Powiedzmy że jestem amatorskim mechanikiem, ale bardzo kumatym. W garażu mam kanał, oraz potrzebne narzędzia. Myślicie że dałbym rady naprawić sobie to wszystko sam? nie mam pojęcia jaki poziom trudności co do tych silników(TS). Mam doświadczenie ale w silnikach forda, nie wiem jak to się przełoży na twinsparka.
    Ostatnio edytowane przez dave ; 22-04-2010 o 01:45

  8. #8
    Adampoz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kynium Zobacz post
    ktoś żartobliwie kiedyś napisał: "pasek do guma, a założyłbyś drugi raz tą samą gumę " A na poważnie: co do pasków to jak poszukasz na forum to dojdziesz do wniosku, że taniej będzie wymienić na nowy niż później naprawiać silnik. A co do wału to forum nie jest zgodne: ale podobno wał w TS jest azotowany i się nie nadaje do szlifu. A po drugie to np ja mam uraz do robienia takich rzeczy. wole używke w dobrym stanie (orginalną) niż coś szlifowane, poprawiane. u mnie szlif wału był robiony RAZ... przez panewki. i to był pierwszy i ostatni szlif

    Z tego co tu czytałem to chyba 2.5 V6 ma tylko azotowany.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kynium
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Żary/Grabik
    Auto
    Alfa 166 3.0 '02 AT + Toyota Corolla Verso '04 na ropa + jakiś tam kombiaczek (Focus 1.6TDCI '05)
    Postów
    393

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adampoz Zobacz post
    Z tego co tu czytałem to chyba 2.5 V6 ma tylko azotowany.
    wlasnie znalazłem różne odpowiedzi co do ts, ale niestety nie jestem w stanie tego sprawdzic.

  10. #10
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kynium Zobacz post
    wlasnie znalazłem różne odpowiedzi co do ts, ale niestety nie jestem w stanie tego sprawdzic.

    stare TS 8V mają azotowany.. no i V-ki też.

    TS 16V spokojnie można szlifować .. chyba 2 razy nawet
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 07:22
  2. Wymiary silnika Twin Spark
    Utworzone przez Twin Spark w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 22:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory