Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Zamek klapy bagażnika

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Cytat Napisał whisky2012 Zobacz post
    To dla tych którzy maja problem z pilota a chcą się pilnie dostać do środka w rocznikach 2001 posiadamy jeszcze manual
    Po wymianie emblematu niunia odzyskała trochę świeżości przy okazji zakonserwowałem długo nie używany kluczyk...
    Trochę męczarni było...ale opłacało się pozdrawiam

    jest nawet o tym temat na forum, że nie wszystkie 147 to mają, nawet z tego samego rocznika i nikt nie wie dlaczego
    Today we are living our future memories..

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    W 2001.07. wprowadzono modyfikacje,zamiast zamka w tylniej klapie wprowadzono do awaryjnego otworzenia tzw.dzyndzelek przy zatrzasku klapy.


  3. #13
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    Cytat Napisał spike Zobacz post
    W 2001.07. wprowadzono modyfikacje,zamiast zamka w tylniej klapie wprowadzono do awaryjnego otworzenia tzw.dzyndzelek przy zatrzasku klapy.

    no i wszystko jasne
    I'd rather push my ALFA than drive a BMW... (or AUDI)

  4. #14
    Kondi
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    Zdejmował może ktoś zamek tylnej klapy w AR 147? Chciałem sam wymienić i nie wiem jak zdjąć ten cały plastik. Odkręciłem 4 śrubki i więcej nie widziałem. Są jeszcze gdzieś inne ukryte W którą stronę ciągnąć ten plastik? Powiem szczerze że stawia całkiem spory opór szczególnie w tych miejscach gdzie są wgłębienia na dłoń żeby zamykać klapę a nie chce nic połamać:/ Proszę o jakąś radę.
    Pzdr.

  5. #15
    dbcooper
    Gość

    Domyślnie

    Oprócz śrub trzyma się to na takich plastikowych bolcach. Ja zdjąłem to "na siłę" i nic sie nie połamało. Staraj sie odczepic kazdy z bolców po koleji stopniowo zwiększajać siłe a nie na "szarpnięcie" Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dbcooper ; 16-09-2010 o 17:31

  6. #16
    Kondi
    Gość

    Domyślnie

    Dostałem się do zamka i okazał się dobry tzn. tak powiedział mechanik u którego byłem się zapytać o zdanie. Sprawdził go woltomierzem i było napięcie. Co może być przyczyną nieświecenia żarówki w bagażniku? On powiedział że prawdopodobnie w wiązce która idzie do bagażnika któryś z przewodów się przetarł. Prawdopodobna opcja czy raczej rzadko takie rzeczy się dzieją w tym modelu??

  7. #17
    Arturo147
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwcu Zobacz post
    A u mnie klapa od wczoraj się nie chce zamknąć. otworzyłem jak zwykle od środka, wyciągnałem graty z bagażnika i nie chce sięzamknąć... mogę trzaskać ile chce i bez zmian. do tego próbując otworzyć pilotem lub przyciskiem ze środka, to nie słychać już tego charakterystycznego "cyyyyk". Dodam, że zapadka w zamku się nie zamyka. mogła jakaś sprężynka czy coś się zepsuć, czy to wina po stronie elektryki?
    Kolego masz do wymiany silniczek który otwiera zamek,otóż napewno zdarzyło sie tak ze otworzyłes bagaznik,ale bolec silniczka nie schował sie do środka tylko został wysuniety i zamek jest w pozycji otwartej,dlatego nie mozesz zamknąć klapy....proponuje wziac śrubokret i kluczi go wymontowac,ale wtedy bedziesz miał otwieranie tylko z klucza...oczywiscie jesli posiadasz pod logo wejscie na klucz.

  8. #18
    Kondi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondi Zobacz post
    Dostałem się do zamka i okazał się dobry tzn. tak powiedział mechanik u którego byłem się zapytać o zdanie. Sprawdził go woltomierzem i było napięcie. Co może być przyczyną nieświecenia żarówki w bagażniku? On powiedział że prawdopodobnie w wiązce która idzie do bagażnika któryś z przewodów się przetarł. Prawdopodobna opcja czy raczej rzadko takie rzeczy się dzieją w tym modelu??
    Dodam że po podłączeniu innego źródła napięcia żarówka świeci w dwóch pozycjach "bocznych" a w "środkowej" i tak nie świeci. Co może być nie tak. Proszę o jakąś radę bo dzień coraz krótszy a w bagażniku egipskie ciemności

  9. #19
    owcofil
    Gość

    Domyślnie

    Hej,
    Nie wiem czy to już było w tym temacie (ale chyba nie znalazłem) - mam taki problem: naciskam przycisk otwierania bagażnika na konsoli głównej. Następuje zwolnienie blokady i charakterystyczny dźwięk "cyk" i odskakującej klapy. Chwytam za klapę a ona pozostaje zamknięta (nie jest nawet uchylona). Sytuacja potrafi się powtórzyć nawet ze 4 razy za nim łaskawie dostanę się do bagażnika:/.
    Ja wiem, że nasze belle są kapryśne i to one decydują czy wkładam bagaże czy nie...no ale może jest jednak jakiś sposób... Dzięki z góry!


    Odkręcenie "dystansów" pomogło Dzięki Wam
    Ostatnio edytowane przez owcofil ; 15-11-2010 o 08:52

  10. #20
    whisky2012
    Gość

    Domyślnie

    Długo zastanawiałem się nad tym oświetleniem w bagażniku i co?
    A to dlatego że odłączył mi się przewód od tylnego spryskiwacza i po każdej próbie załączenie tylego sprysku zalewało mi cały mechanizm wraz z czujnikiem do oświetlenia bagażnika.

    Sprawa się rozwiązała po osuszeniu i podłączeniu przewodów także do dzisiaj spokój i wszystko jak w książce piszą

    pozdrawiam

    ---------- Post dodany o godzinie 15:22 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:08 ----------

    Cytat Napisał PiterR Zobacz post
    jest nawet o tym temat na forum, że nie wszystkie 147 to mają, nawet z tego samego rocznika i nikt nie wie dlaczego

    Może przyczyną tych modeli, których takowego zamka nie posiadają była jego wymiana po nieszczęśliwym wypadku nie uwzględniając zamka przy wymianie gdyż to prowadzi do przyporządkowania się nowego kluczyka do wszystkich zameczków w belli tylko ze względów tylnego manuala ....to jedna z wersji i może trafna
    pozdro

Podobne wątki

  1. Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 11:42
  2. zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez mateo020 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 07:37
  3. [145] Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Wojce w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 21:14
  4. [145] Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Darek-1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory