Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: OPONY

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lubasz
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm automat 2013r.
    Postów
    185

    Domyślnie OPONY

    Witam
    Ponieważ zbliża się okres zimowy mam pytanie o opony.
    Mam koła 15". Zastanawiam się nad dwoma rodzajami opon:
    1. Pirelli SnowSport 190
    2. Bridgestone LM20
    w rozmiarze 185/65 R15
    Napiszcie jakie macie doświadczenia z oponami zimowymi w Alfach?
    wal_kon

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Witam, ja jeszcze Alfą zimy nie doczekałem więc nie wiem co jej bedzie odpowiadać, co do opon, do odradzam Good Year-a, popieram natomiast Pirelli, zwróć uwage ze nawet w testach to czołówka, Bridgestone tez jest ok, tylko doszły mnie słuchy że jakiś tam model (nie pamietam nazwy) ma ogromne opory toczenia, spalanie wzrosło o litre z tego co wiem, więc twój wybór. :wink: Ja szczerze polecam Dębica Frigo Directional, nie tą najnowszą ,a starszą, jesli uda Ci się ją znaleźć w serwisie to serio polecam, ja je mam w Fiacie Tipo i sprawują się wysmienicie, :mrgreen: od Michelinów radziłbym sie trzymac z daleka po tym jak na jednej zobaczyłem napis MADE IN RUSSIA, ja bym tego nie załozył. :x Wyszedł też jakis nowy rodzaj opon Good Year, ale to opona dedykowana na duuuży śnieg i lód, najwięcej jest ich wysyłanych do Skandynawi, nie wiem jeszcze w jakich rozmiarach wystepuje, do mnie jak narazie przyjechały 175/70R13. Bieżnik jak u terenówki i jest przystosowana do kolców, mieszanka bardzo miękka więc nie był bym pewien jak by sie ona spisywała na suchej drodze, Alfek mógł by pływac, guma jak z silikonu, wiem że na mrozach guma trwardnieje ale sami wiecie jak to w Polsce z tą zimą. O oponach bieżnikowanych, hmmm przemilcze to. :roll: Pozdrawiam.Polecam sie jesli chodzi o opony.Osobiście jeżdże na Continental PremuimContact2 215/55/R16 z indeksem Y czyli do 300km/h :mrgreen: :mrgreen: jestem z nich zadowolony.Odradzam też wszelakiego typu "wynalazki" tj, Pneumat, Klebber,Wanli, Sumitomo,Semperit, Kormoran, Matador no i te inne świrunki :wink: :wink:
    PSamiętaj o indekscie prędkości.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Ja mam doświadczenie z jednymi oponami zimowymi jakie mam w alfie 33, sa to mianowicie Dunlop Winter Sport (czy jakoś tak).
    Nigdy mnie nie zawiodły, przy zimie 2 lata temu jaka nawiedziła częstochowe na osiedlowych drogach wiekszość aut była pchana przez swoich właścicieli, a ja slalomikiem miedzy nimi nie pchałem a jechałem
    Teraz też szukam zimowiek tyle że dwie mam, a kolejne dwie musze dokupić i własnie to bedą takie same Dunlop'ki
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #4
    gardlo
    Gość

    Domyślnie

    W lato jeźdżę na Miszelinach primacy 205/60/15, dobrze trzymają drogi, nie chałasują, i nie mam za bardzo powodów do narzekań. W zimię też na miszelinach, i też nie mam zastrzeżeń, choć był to wybór jeszcze poprzedniego właściciela. Miszeliny mam niemieckie, być może są też ruskie - nie wiem. Wg mnie miejsce produkcji nie ma znaczenia, liczy się tylko technologia wytwarzania. I tak niedługo wszystko będzie chińsko-turecko-indyjskie, a w naszym świecie powstawać wyłącznie będą projekty i technologie.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Tu sie niestety z Toba zgodzic nie mogę, miejsce produkcji ma ogromne znaczenie, przykładem moze być szybsze zuzycie, spotkałem sie ze Good Year'y po przebiegu 15 tys km były łyse jak kolano, produkcja?? Made In China.ja kiedys kupiłem do mojego ex Fiata Micheliny, pierwszy i ostatni raz, na suchym ok ale na mokrym jak po lodzie ABS to głupiał, produkcja francuska więc orginał.teraz mam Continentale i aby ABS zadziałał to musze sie napracowac :wink: . Pozdrawiam.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  6. #6
    Remek
    Gość

    Domyślnie

    Zgadzam sie z przedmowca.Micheliny,ktore mialem byly okropne,na suchym trzymaly tak sobie,a na mokrym to juz w ogole klapa...Jedyne co mi sie w nich podobalo to biale napisy na bokach Teraz mam continentale i nastepne ktore bede kupowal tez beda continentale,auto na nich jest jak przyklejone do drogi.Jedyne co continentalom mozna zazucic to to ze szybko sie zuzywaja,no ale dobra przyczepnosc kosztuje

  7. #7
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Z moich doświadczeń moge polecić opony:

    na lato- Dunlop SP Sport Maxx 205/55 R16są rewelacyjne, ciche, bardzo dobrze trzymają sie drogi na suchym i mokrym, najlepsze opony letnie jakie miałem. Inne opony miałem w innych autach które mozna polecic a tez kazda opona inaczej zachowuje sie przy kazdym aucie. Dobre były Firestony. Bardzo dobrze spisywały sie Uniroyale zwłaszcza na makrym.

    na zime- teraz mam Kleber Krisalp HP 185/65 R15 i są to jedne z najlepszych zimowych opon jakie miałem, idealnie pasują do sporej mocy i predkosci. Zadowolony byłem tez z Kormoranów jakie kiedys mialem ale mysle ze w alfie 156 nie byłyby tak dobre, zadowolony byłem tez z Bridgestonów.

    Nie kupiłbym drugi raz:
    letnich Michelinów, Debicy, Pirelli P6000, Barum, Fuldy
    zimowych- goodyearów

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Racja z tego co wiem Pirelli i Continental są z miękkiej mieszanki i szybciej sie zużywaja, moje są z 2005 roku, nie wiem ile przejechały ale ponad połowa bieżnika jeszcze na nich jest, porównywałem z nowymi wiec jest ok, nad zimiwymi tez się zastanawiem aby Conti kupić bo juz kilka razy te które mam mi, a dokładniej Alfie uratowały lakier. :wink:
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156
    Z moich doświadczeń moge polecić opony:

    na lato- Dunlop SP Sport Maxx 205/55 R16są rewelacyjne, ciche, bardzo dobrze trzymają sie drogi na suchym i mokrym, najlepsze opony letnie jakie miałem. Inne opony miałem w innych autach które mozna polecic a tez kazda opona inaczej zachowuje sie przy kazdym aucie. Dobre były Firestony. Bardzo dobrze spisywały sie Uniroyale zwłaszcza na makrym.

    na zime- teraz mam Kleber Krisalp HP 185/65 R15 i są to jedne z najlepszych zimowych opon jakie miałem, idealnie pasują do sporej mocy i predkosci. Zadowolony byłem tez z Kormoranów jakie kiedys mialem ale mysle ze w alfie 156 nie byłyby tak dobre, zadowolony byłem tez z Bridgestonów.

    Nie kupiłbym drugi raz:
    letnich Michelinów, Debicy, Pirelli P6000, Barum, Fuldy
    zimowych- goodyearów
    Jakie miałes przykre dośwaidczenia z debicą?? bo ja tam nic złego o nich nie powiem oczywiscie mowa o zimówce bo letnie to porażka.A sorki juz kapuje nie doczytałem. ;//
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  10. #10
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    powiedzcie mi czy oponki 215/45/17 to w srednicy beda takie same jak oponki 205/50/17 bo wlasnie nad takim rozmiarem mysle na zime, a konkretnie nad Brigidstone.nie wiem za bardzo jaki mam rozmiar opony zimowej dobrac do felgi 17.obecnie mam 215/45 wiec zima moze bedzie dobre 205/50?!co o tym sadzicie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 16:13
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28
  3. [159] Jakie opony na zimę? Mogę zamontować opony 215/55R17 zamiast 225/50R17 w 2.4 JTDm?
    Utworzone przez alf-a147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 12:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory