Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Kupiłem GTV 2.0 TB i odkryłem kilka wad, oceńcie czy są poważne

  1. #1
    JjF
    Gość

    Domyślnie Kupiłem GTV 2.0 TB i odkryłem kilka wad, oceńcie czy są poważne

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Właściwie przed chwilą kupiłem moją pierwszą Alfę GTV 2.0 V6 Turbo, rok 1998. Czarna, beżowe skóry.
    http://allegro.pl/item1019291427_gtv...ort_coupe.html może nawet ktoś ją zna?

    Dzisiaj dokładnie ją obejrzałem i odkryłem kilka niedogodności, o których sprzedający mnie nie poinformował. Chciałbym wiedzieć czy to coś poważnego i powinienem anulować umowę, czy nic strasznego:

    1. Lekko cieknie (sączy się) przy turbinie (spaliny czyste, auto nie traci mocy), lekko ścieka po przewodzie od oleju (do miski) - spece od turbo powiedzieli, że to nic takiego i można z tym jeździć.

    2. Coś skrzypi przy skręcaniu kół w lewo, jest to odgłos jakby guma tarła o metal; nieraz w całym zakresie, nieraz tylko w granicznym skręcie. Obsłuchałem i wydobywa się to gdzieś z dołu zawieszenia przy lewym kole, niezależnie od tego czy auto jedzie czy nie (samo skręcanie powoduje to trzeszczenie, a nie obrót koła). Dodam, że lewy przegub jest do wymiany bo głucho stuka (jeszcze nie terkocze jak mielona kawa, ale stuka).

    3. Przy bardzo wolnym wciskaniu hamulca, pedał wpada do podłogi i bierze dopiero przy samym końcu; trochę dynamiczniejsze wciśniecie gwarantuje poprawne działanie hamulców. ABS działa poprawnie.

    4. Auto najwyraźniej kiedyś przywaliło spodem, bo wdać ślady obtarcia na wydechu oraz że miska olejowa była spawana - co jeszcze należy sprawdzić jeśli wiadomo, ze auto przeszorowało po betonie/asfalcie?

    5. Słychać jakieś cykanie silniku, miarowe, jednostajne, o wiele rzadsze niż w wypadku wariatorów - częstotliwość coś tak jakby 1 zawór klepał, ale zawory słychać leciutko na zimnym, potem się uspokaja. Cykanie słychać cały czas. Co to może być? Jeden ze znajomych Alfistów powiedział, że V6stki tak mają, inny polecił dokładnie to zbadać, bo może być to objawi przyszłych poważnych awarii...

    Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i sugestie. Mam nadzieję, ze zostanę tu z moją GTVką na dłużej z drugiej jednak strony nie chcę się wpakować na minę.

    ---------- Post dodany o godzinie 17:09 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 16:08 ----------

    Ad 5.
    http://www.youtube.com/watch?v=1C559d7PWkc
    na samym początku oraz na 0:48 silniczek chodzi na wolnych obrotach i słychać dokładnie takie cykanie jak u mnie. Czy wszystkie V6 2.0 TB tak chodzą i z czego wynika to cykanie?
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 22:13

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    5.To jest radosne cykanie V6 12 zaworowca normalna sprawa, to znak rozpoznawczy takich silników
    Wystarczy zmniejszyć luzy zaworowe od ustawień fabrycznych i przestaje cykać na jakiś czas

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    tanio kupiłeś, sam nie wiem co Ci napisać, generalnie z Alfami jest jak z każdym samochodem OKAZJE NIE ISTNIEJĄ

    To skrzypienie to zacznij od sprawdzenia płynu wspomagania kierownicy, generalnie zacznij od płynów często ich dolanie lub wymiana przynosi poprawę,
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Co do tego trzeszczenia to sprawdź poziom płynu od wspomagania, jak jest nawet ciut za mało to dolej, jak nie pomoże to wymień, tylko nie na tutellę.

    Dźwięk silnika taki jest i taki ma być. Przecież to V6.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Czarna Żmijka
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS 1996, kiedyś również Alfa Romeo 164 2.5 TD Bordeaux 1995
    Postów
    53

    Domyślnie

    Witaj,
    Przede wszystkim trzeba zacząć od najprzyjemniejszej kwestii, czyli faktu, że stałeś się posiadaczem wspaniałego auta, o seksownej linii i powodującej dreszcze mocy! )

    To prawda, że nie ma aut idealnych. Zawsze znajdziemy jakiś powód, aby siedzieć po nocy na forum i szukać info o danej usterce... ))

    Jednak Alfy się nie psują... one mają kaprysy

    W sprawach, o które pytasz na pewno pomogą Ci dobrze zorientowani koledzy z forum.

    Podejdź do sprawy następująco: jesteś właścicielem sportowej Belli, przejechałeś zapewne parę kilometrów i wsłuchałeś się w pomruk jej silnika... Masz ją już chwilę i pojawiają się pewne wątpliwości i obawy... to efekt "pozakupowego szoku", który minie, ponieważ z każdym dniem będziesz bardziej znał swoją Bellę i będziesz spokojniej przyjmował jej kaprysy i dokazywania

    Nic się ne martw To był pozytywny przekaz
    Ciesz się więc autkiem i do zobaczenia na wrocławskich ulicach.

    Pozdrawiam

  6. #6
    drvitek
    Gość

    Domyślnie

    Witam

    W maju zeszłego roku olądałem podobną GTV w Krakowie. Czy auto miało zdejmowaną folię z szyb, uszkodzony prawy fotel (mechanizm składania) i lekko opuszczony zderzak z przodu (chyba z prawej strony)?

    Pozdrawiam
    drwitek

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    fajnie jest Ty już kupiłeś auto a licytacja trwa dalej może warto kliknąc kup teraz i sprzedajacy by sie fajnie zdzwiwił
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  8. #8
    JjF
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał drvitek Zobacz post
    W maju zeszłego roku olądałem podobną GTV w Krakowie. Czy auto miało zdejmowaną folię z szyb, uszkodzony prawy fotel (mechanizm składania) i lekko opuszczony zderzak z przodu (chyba z prawej strony)?
    nie, to najwyraźniej nie ta

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 164 2.0 TS r.92
    Postów
    95

    Domyślnie

    Witam.
    1. Skrzypienie jest objawem zużytego łozyska w kolumnie McPhersona. Zwą je również łożyskiem zwrotnicy.
    2. Zachowujący się w ten sposób pedał hamulca, dla mnie jest objawem zapowietrzonego układu hamulcowego. Jeżeli wszystkie zaciski hamulcowe są bez wycieków, to zużytych uszczelnień pompy hamulcowej.
    3. Co do cykania zaworów, to mogę się tylko podpisać rękami i nogami pod tym co napisał 75andrew155.
    Pozdrawiam.

    ---------- Post added at 01:30 ---------- Previous post was at 00:58 ----------

    Na forum jest kilku ludzi z Wrocławia. Na przykład Paweł Olszewski, fiergloo. Myśle, że pomogą Ci w temacie osłuchania Twojej V6-tki.

Podobne wątki

  1. [146] Alfa 146 po dwóch latach odkryłem że mam ABS
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 18:30
  2. Kupiłem Alfe 166 2.5 v6 - Kilka pytań
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-08-2012, 12:52
  3. [145] Kupiłem niedawno 145 - kilka wad
    Utworzone przez power83 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 09:33
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 20:52
  5. [155] Poważne problemy
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 09:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory