Strona 11 z 19 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 184

Temat: Alfa Romeo 159 1,9 JTD

  1. #101
    sebol1977
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Panowie tak jak założyciel postu, nosze się z zamiarem zakupu 159 JTD i choć słyszę opinię "Alfe? Ochu...ś?" to z uśmiechem to ignoruję gdyż nie boję się obalać mitów motoryzacyjnych "jakie to marki są awaryjne" najlepszym dowodem jest to że aktualnie posiadam Lagunę II z wybitnym silnikiem 2.0 T (benzynka/lpg - 165km), mam ją 3 lata i nie wiem skąd pojęcie "królowa lawet"? Tzn. wiem przez 1.9dci Więc zanim sie auto kupi warto się rozeznać jakiego silnika nie kupować i to dotyczy wszystkich marek bez wyjątku !!!
    Ale wracając do meritum sprawy, będzie to mój pierwszy diesel i potrzebuję waszych głosów czy lepiej 8V czy 16V ? Obawiam się że przesiadka ze 165km/benzin na 120km/diesel, może mnie zmartwić, ale może się mylę?
    Z drugiej strony czytałem że 8V mniej problemów i mniejsze koszty paliwo/eksploatacja, ale może warto jednak ponosić odrobine większe koszty na poczet 150km ?
    I jeszcze jedno WAŻNE dla mnie pytanie. Jakie części dość drogie w zakupie do 159 nie występują w zamiennikach i jakimi usługami jesteśmy skazani tylko i wyłącznie na serwis?


    Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc

    P.S. Za odpowiedzi w stylu "nie stać Cię będzie na Alfę" serdecznie dziękuję, jeżeli odpowiecie na moje zapytania i sensownie rozwiniecie wątek, to pozwólcie że sam ocenię czy mnie na nią stać czy nie.

  2. #102
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kaidrol
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    SO XXXXH
    Auto
    AR 159 sedan 1,9 8V 120km
    Postów
    90

    Domyślnie

    Posiadam 1.9 120 km od ponad pół roku, auto sluzy mi do codziennego dojazdu do pracy, po miescie dziennie minimum robie 40 km, zeby spalic wiecej niz 7 litrow to naprawde musze sie postarac. Silnik 8V nie jest demonem predkosci, ale tez nie jest jakims strasznym mułem, wyprzedzic sie spokojnie da, kultura pracy wzorowa (choć zbyt duzego porownania nie mam). Jak wspomnialem autem jezdze glownie po miescie, także umówmy się ze predkosci 70-80 to maksymalne wartosci, druga sprawa to jakosc dróg, nie ma co szalec po wybojach szczegolnie jezdzac na 16 calowych felgach, czasami zdarzy mi sie zachaczyc o koleiny albo kamienie na drodze. Drogi po obecnej zimie to jakas masakra, wszystko popękane. Gdybym szukal auta do scigania to kupilbym sobie jakas stara M3. Zawsze mozna wzwirusowac 8V na 150 km bez rzadnych ingerencji w mechanike, co jest dobrym rozwiazaniem zważywszy na to że dwumas jak i sprzeglo jest jednakowe w wersji 120 i 150 bhp.
    Jedyne co popsulo mi się w ciągu 7 miesiecy to końcówka drązka stabilizatora która kosztowałą mnie 80 zł . Teraz to tylko sobie kupuje a tu felgi a tu opony, dywaniki srodki do pielegnacji lakieru i inne pierdoły.

  3. #103
    vudi
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Tak czytam i czytam i jakoś się zakochałem w tej alfie
    znalazłem taką oto
    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-15...961768203.html
    czy jest sens w ogóle się nią interesować? skąd te tablice?
    pozdrawiam

  4. #104
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    sebol1977

    Przesiadka z Laguny 2.0 T do AR 159 8v, będzie wyjątkowo brutalna, jeśli chodzi o osiągi i kulturę pracy. Nawet mocniejszy diesel (150 km), będzie dużym przeskokiem in minus, a to wszystko spowodowane jest znaczną różnicą w masie obu aut. W Lagunie 165 km zapewnia świetne osiągi i dobrą elastyczność, Alfa ma niestety troszkę nadwagę i szybko to odczujesz. Jedyną rozsądną alternatywą dla Twojej Laguny (patrząc tylko pod kątem osiągów), byłby silnik 2.0 JTDm.

    Mam porównanie, ponieważ u mnie w rodzinie jeździ 1.9 8v, a dobry znajomy posiada Lagunę 2.0 T - różnica jest kolosalna.

    vudi

    Samochód, który pokazałeś, był już na forum. Polecam dużą ostrożność i niesugerowanie się fotkami, które są tak ordynarnie podkręcone Photoshopem, że nawet w ferworze pracy, autor zamazał sobie czujniki parkowania na niektórych fotkach ;]

    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  5. #105
    vudi
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie szukam po forum i nie spotkałem no ale skoro jest to szukam dalej opinii może ktoś to oglądał

  6. #106
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Od razu można powiedzieć, że jej wartość jest strasznie zaniżona... Śmierdzi szemraną przeszłością, albo przekrętem z opłatami. Radziłbym szukać samochodu bez używania filtra : Pokaż najtańsze , bo nikt prezentu nikomu nie robi na rynku samochodów używanych, więc nie spodziewaj się, że od cynicznych handlarzy, kupisz "igłę" po zaniżonej cenie, bo ... Gdzie w tym jego zarobek ?

    Dobry egzemplarz takiej alfy, powinien spokojnie kosztować 20-25% więcej.

    Zanim zaczniesz szukać wymarzonego auta, poczytaj dokładnie forum, są na nim uczciwi - sprawdzeni handlarze, od których wielu ludzi kupiło już auta i nikt nie narzeka, ale musisz się liczyć z dużo większym wydatkiem, aby "spać spokojnie". Alfa to bardzo dobre auto, za dobre, żeby ktoś sprzedawał je w cenie "Lanosa".

    A tu masz (tak dla porównania): http://deft.otomoto.pl/alfa-romeo-15...C26389768.html

    Może nie ma 100 000 fotek i podkręcenia w Photoshopie, a autem nie jeździł ksiądz, rozdawać dzieciom karteczki z modlitwą, ale jest to zapewne rzetelne auto, które zdecydowanie warto jechać oglądnąć, w przeciwieństwie do tego, które podałeś.


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mar0s ; 05-02-2013 o 12:52
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  7. #107
    vudi
    Gość

    Domyślnie

    bardziej po kolorze patrzyłem cena nie jest tak bardzo zaniżona, bo zero opłat zrobionych. autoemocion.pl/samochody-262-ALFA-ROMEO-159-SPORTWAGON.html póki co czytam i się rozglądam
    Ostatnio edytowane przez vudi ; 05-02-2013 o 13:07

  8. #108
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    bardziej po kolorze patrzyłem cena nie jest tak bardzo zaniżona, bo zero opłat zrobionych.
    Gratuluję optymistycznego podejścia... Najgorszym etapem kupna auta, jest moment, kiedy sami zaczynami tłumaczyć handlarzy... Może powiesz mi w takim razie, dlaczego kolega - handlarz, podkręca fotki w Photoshop'ie tak ordynarnie, że brakuje mu czujników parkowania na niektórych fotografiach ?

    Jeżeli nie rażą Cię takie oferty:

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-200...C27583888.html

    http://otomoto.pl/volvo-c30-C26085525.html

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-200...C26957628.html

    To radzę się wstrzymać z zakupem jeszcze, żeby potem nie płakać...

    Nie wydaję tu osądów, ale mam dla Ciebie dobrą radę: Jeśli nie chcesz za parę miesięcy płodzić tematów, o kolejnej dziwnej usterce Alfy, to musisz kierować się następującą taktyką kupowania:

    1. Najpierw poświęć sporo czasu i poszukaj, poczytaj o tym od kogo warto, a od kogo nie warto kupić, jaka cena jest niska, jaka wysoka - to forum to potężna skarbnica wiedzy na te tematy.

    2. Potem zacznij rozglądać się za swoim egzemplarzem.

    Za pieniądze, które wydałem na Alfę, mógłbym teraz zapewne jeździć BMW 320 d z 2008 roku z przebiegiem 115 000, kupioną w Gnieźnie, albo inszej Pile, a mechanik stałby się (chcąc - nie chcąc) moim najlepszym kumplem.

    Kupowanie auta to bardzo trudna misja - życzę powodzenia.




    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mar0s ; 05-02-2013 o 13:14
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  9. #109
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar piotrekkr
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    była: 159 1.9 jtdm Cinsoft, rocznik 2007, jest: Lex IS 250 2007
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    Sorry, ale ta cena to raczej z księżyca za 1.9 z 2007, nawet mimo bogatego wyposażenia. Nie podawałbym tego ogłoszenia jako wyznacznika cen. I żeby nie było to kupiłem od tego sprzedawcy i jestem bardzo zadowolony.

  10. #110
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Ale ja nigdzie nie napisałem, że polecam ten samochód i, że jest to jedyna - właściwa cena. Warto jednak podać ogłoszenie człowieka o którym nie przeczytałem tutaj złego słowa, tak dla porównania. Co więcej, jest napisane -> do negocjacji, więc niewykluczone, że cena ostateczna byłaby do przyjęcia.

    Niemniej jednak, rozjazd o ponad 10 000 zł, powinien zmusić do oczywistej refleksji.

    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory