Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Zawieszenie przednie

  1. #1
    mariusz_bak
    Gość

    Wink Zawieszenie przednie

    Witam wszystkich miłośników Alfy.

    Jestem zarejstrowany na alfaholicy od 10 min i dopiero zapoznaję się z zasadami oraz możliwościami jakie są udostępnione użytkownikom. Posiadam już dwa lata Alfe 156 SW 2002r z silnikiem 2,4 JTD. Pojawiły się dziwne objawy w przednim zawieszeniu, z którym autoryzowany serwis nie może sobie poradzić. Mianowicie 4 miesiące temu wymieniłem komplet wahaczy- lewa/ prawa strona i obecnie pojawił się dziwny efekt dźwiękowy jadąc nawet na prostej nawierzchni. Diagnoza aby wymienić drążek stabilizatora nie pomóg- pieniądze wydane. Wg mnie jest to ocieranie jakiejś gumy... w prawym przenim kole. Sprawdzane były luzy, których nie stwierdzono- zarówno zawieszenia jak rónież innych możliwych przyczyn. Osobiście sprawdziłem samochód na kanale w garażu i pryskając środkami np wd40 w mocowanie dolnego wahacza do kolumny macpersona przez niedługi czas jest wszystko ok... po kilku km jednak objawa wraca. Jeżeli ktoś z was miał podobne objawy i uporał się z problemem to podajcie jakieś rozwiązanie . Z góy przepraszam za niefachowy opis ale mechanikiem nie jestem. Stwierdzenia że ten typ tak ma też już mnie nie bawią. Zaczerpnąłem informacji w zakłądzie mechanicznym zewnętrznym- stwierdzono że wahacze są ok jednak ocieranie jest. Zaproponowano abym rozkręcił wahacz i przesmarował miejsca montażu. Iść w tym kierunku?

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar Mrhiacynt
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    156 2,4 jtd 2001
    Postów
    108

    Domyślnie Witaj

    Przyjedź na spot w Pile(daleko nie masz) Jeśli będzie Slavol to może będzie mógł coś na ten temat powiedzieć, wiem że wymieniał cos podobnego w swojej Alfie. Spotkanie na lotnisku o 17-tej w niedzielę. Pozdrawiam.

  3. #3
    wojciechrx
    Gość

    Domyślnie Cześć

    Czasami powodem skrzypienia górnego wahacza jest wadliwa mieszanka gumy użyta do wykonania elementów wahacza. Skrzypienie ustaje lub nasila się w zależności od wilgotności otoczenia. Zależy od wahacza jaki kupiłeś. Normalna sprawa ja się poprostu do tego przyzwyczaiłem od czasu do czasu coś zaskrzypi

    Pozdrawiam

  4. #4
    mariusz_bak
    Gość

    Domyślnie

    Kolego... nie mogłem podjechac.. jest sezon komuni i byłem na wyjeździe. Następnym razem postaram się podjechac. POZDRAWIAM

Podobne wątki

  1. [33] Zawieszenie przednie ???
    Utworzone przez stabipl w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 17:27
  2. [155] Przednie zawieszenie 155
    Utworzone przez Farciaż w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 19:59
  3. zawieszenie przednie
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-09-2009, 17:42
  4. 145 przednie zawieszenie
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 30-12-2008, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory