Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Ostrzeżenie przed wachaczmi firmy QAP

  1. #1
    azbxcc88
    Gość

    Domyślnie Ostrzeżenie przed wachaczmi firmy QAP

    Witam
    zakupiłem górne dwa wahacze nie całe 3 miesiące temu. Kupiłem je w płocku w firmie AUTKO zostały mi polecone jako tanie a dobre, Dzisiaj już wiem że ten produkt to złom. Wahacze na dzień dzisiejszy są do wyrzucenia.
    więc koledzy stanowczo odradzam tego producenta wahaczy.

    mam jeszcze pytania jak najlepiej kupić?
    nie ma jakiś dobrych zamienników?

    proszę o odp
    Ostatnio edytowane przez azbxcc88 ; 14-05-2010 o 22:31

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Wszystkie zamienniki są raczej z jednego gara brane.
    A tak na marginesie... po 3 miesiącach powinna obowiązywać jeszcze jakaś gwarancja.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    azbxcc88
    Gość

    Domyślnie

    obowiązuje ale tylko wtedy jak autoryzowany serwis je zakładał a wahacze zmieniałem sam więc gwarancji nie mam:/

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    z innych niż trw to jeszcze vema podobno jest ok








  5. #5
    huragan
    Gość

    Domyślnie

    Tak sie zastanawiam jaki jest sens robic z Alfy VW i kupowac jakies tanie zamienniki.Przeciez to sa auta do jazdy sportowej jak mozna wogole tam pchac shit a pozniej bezpiecznie wchodzic w zakret.Tak czy inaczej pomimo ze moja alfa nie jest pierwszej mlodosci nadal serwisuje ja w aso sprawdzonym w Opolu i jest gut wiem co mam.Przynajmniej jest gwarancja i luzik.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał azbxcc88 Zobacz post
    obowiązuje ale tylko wtedy jak autoryzowany serwis je zakładał a wahacze zmieniałem sam więc gwarancji nie mam:/
    Jak mniemam poszły tulejki w tym wahaczau ?
    Kiedy dokręcałeś wahacz (już na gotowo) na tulejach to był on obciążony samochodem ?
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Sposób dokręcania wahaczy w zawieszeniu przednim nie ma znaczenia (co innego poprzeczne z tyłu) jedynie nie należy przesadzić z "mocą" dokręcenia żeby obejma tulei nie "spęczniała".
    Dowiedzione wielokrotnie że można dokręcić na podniesionym, a ciągle powielane "zasłyszenie".
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Niestety QAP taki jest, syf i tyle, o ile dolne jeszcze sie trzymają jako tako, to górne ich wahacze lecą na potęgę.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Sposób dokręcania wahaczy w zawieszeniu przednim nie ma znaczenia (co innego poprzeczne z tyłu) jedynie nie należy przesadzić z "mocą" dokręcenia żeby obejma tulei nie "spęczniała".
    Dowiedzione wielokrotnie że można dokręcić na podniesionym, a ciągle powielane "zasłyszenie".
    Tu się kolego mylisz... wszystkie elementy metalowo gumowe jeśli jest taka możliwośc dokręcamy przy obciążonym wahaczu.
    Wahacz górny przypodniesionym aucie jest odchylony bardzo daleko od normalnej pozycji jego pracy więc nie mów mi że jak ostetcznie się go dokręci potem opuści auto to że nie działa to szkodliwie dla tuleji. Działają na nią większe siły skrętne niż normalnie i oprostu się rozwala....
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    No ja też się zastanawiałem od nich kupić cały zestaw wahaczy na szczęście coś mnie powstrzymało :| Tak ja koledzy wyzej pisali założyłem wahacze Vemy i jak narazie jest dobrze zrobiłem ok 2 tys km. Za 4 wahacze zapłaciłem 650 zł razem z przesyłka. pozdro

Podobne wątki

  1. [159] Ostrzeżenie przed nieuczciwymi handlarzami
    Utworzone przez Electronaut w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-09-2015, 19:22
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 08:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory