Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Mechanizm podnoszenia szyb jest taki sam co w Spiderze? I kilka innych pytań

  1. #1
    JjF
    Gość

    Domyślnie Mechanizm podnoszenia szyb jest taki sam co w Spiderze? I kilka innych pytań

    1. Czy mechanizm podnoszenia szyby jest taki sam w GTV jak i GTV Spider? Czy można kupić mechanizm w lewych drzwiach od anglika?
    Udało mi się wyjaśnić, że nie - miałem oba w rękach: mocowania nie pasują, oraz w Spider jest system up-down montowany od początku, dodatkowo zębatka wygląda inaczej, ale to chyba nie ma znaczenia praktycznego

    2. Jak to jest z tym systemem automatycznego opuszczania przy otwieraniu drzwi - w 1998 (po lifcie) up-down występował?
    zdjąłem dzisiaj tapicerkę i ani nigdzie przy zamku nie widzę czujnika, ani nie ma żadnej instalacji elektrycznej, która mogłaby tym sterować
    Wg. manuala up-down w GTV występuje od lipca 1999, a w 2000 wprowadzono zmodyfikowany układ elektryczny (bezpieczniki inaczej)

    3. Czy szyby mają jakiś elektryczny ogranicznik na górze i na dole, czy jest tylko mechaniczny (wypustka na prowadnicy) a silnik odłącza się przy wykryciu dużego obciążenia?

    Są tylko mechaniczne, wyłączenie silniczka działa na podstawie pomiaru prądu - bo zablokowaniu szyby komputer podaje napięcie jeszcze przez jakąś niecałą sekundę

    ogólnie problem polegał na tym, ze szyba nie podnosiła się do góry, rozebrałem to, wyjąłem cały mechanizm i zobaczyłem, że gwiazdka która jest główną osią ramienia jest lekko powyłamywana i ramię z zębatką się wygina i nie łapie za silniczek
    pospawałem gwiazdkę, niby jest lepiej ale jak szyba jest na samej górze i ani drgnie dalej to silnik jeszcze pracuje, a że tarka nie może się już przesunąć to wszystko się lekko wygina i dopiero wtedy przestaje ciągnąć
    zamówiłem mechanizm na allegro, zobaczymy czy coś to pomoże, czy należy szukać głębiej (sprawdziłem, że sterownik odłącza poprawnie)
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 22:07

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    1 - tak
    reszty nie wiem
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    Armakuz
    Gość

    Domyślnie

    Ad. 2

    Automatyczne uchylanie szyb przy otwieraniu i domykanie przy zamykaniu zaczeli montowac gdzies w 99. Przynajmniej wg tego tematu na alfaclub http://forum.alfaclub.pl/viewtopic.php?t=10589

  4. #4
    JjF
    Gość

    Domyślnie

    no cóż, widać pozostaje mi bardzo dokładnie wyregulować szybę tak żeby z jednej strony było szczelnie, a z drugiej nie kaleczyło uszczelki przy zamykaniu...

    jeszcze pozostał mi problem zbyt późnego odłączania silniczka po domknięciu szyby

    ale jedno co mi się spodobało to łatwość demontażu tego całego ustrojstwa, 5 minut, bez instrukcji i szybę oraz mechanizm miałem na wierzchu włoskie ASO widać są tak leniwe że nawet projektanci o nich myślą za wczasu

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Po domknięciu szyby silniczek jeszcze działa 1-2s dociskając szybę więc nie wiem czy musisz coś z tym robić
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    JjF
    Gość

    Domyślnie

    tyle, że od tego "działania" największa siła działa na zębatkę i właśnie gwiazdkę (oś obrotu ramienia z zębatką), której z racji zużycia i spawania raczej to nie służy (obawiam się, że niedługo znów się wyłamie i tyle z tego będzie... :'-(

    dzięki za informację - przynajmniej nie będę szukał dziury w całym

Podobne wątki

  1. [159] Mechanizm podnoszenia szyb
    Utworzone przez robert9990 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2015, 10:32
  2. [159] Mechanizm opuszczania/podnoszenia szyb - tył
    Utworzone przez sebsob w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 18:23
  3. mechanizm podnoszenia szyb
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 11:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory