Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Kupno samochodu demonstracyjnego/testowego od dilera

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    Citroen C4
    Postów
    26

    Domyślnie Kupno samochodu demonstracyjnego/testowego od dilera

    Jakie macie zdanie na temat kupna samochodu demonstracyjnego/testowego od dilera?

    Rozważam zmianę samochodu i jednym z tych, które biorę pod uwagę jest AR 159.
    Chodzi o w miarę świeży samochód (maksymalnie rocznik 2007, ale najchętniej 2008 lub 2009), pochodzący z krajowego salonu, od pierwszego właściciela.

    Tyle tylko, że po wpisaniu takich parametrów do wyszukiwarek wyskakują w większości (albo i nawet wyłącznie) oferty dilerów, dotyczące - jak się wydaje - samochodów demonstracyjnych. Trudno się temu zresztą dziwić, bo kto sprzedawałby dobry samochód po 1-2 latach eksploatacji?

    Przyznam nawet, że przez długi czas właśnie taką opcję uważałem jako wskazaną - z uwagi na pewne pochodzenie i przebieg samochodu (z reguły stosunkowo niski). Faktem jest, że te oferty cenowo są sporo wyższe niż inne (dotyczące z reguły samochodów sprowadzonych przez handlarzy), ale gotów byłbym zapłacić więcej - byle nie ryzykować, że trafię na jakiś złom.

    No ale poszukałem trochę na ten temat na googlach i przyznam, że trochę mina mi zrzedła, gdy poczytałem o tym, jak to klienci salonów podobno katują te samochody w trakcie jazd próbnych.


    Z drugiej strony - przecież jazdy próbne odbywają się w obecności pracownika salonu, wiec chyba nie powinien on pozwolić na to, żeby np. katować zimnego turbo-diesla od razu po odpaleniu silnika. Poza tym - przecież oni sami powinni być zainteresowani tym, żeby takie samochody utrzymywać w dobrej kondycji (skoro służą do prezentacji walorów danego modelu).

    Już sam nie wiem. Jak uważacie?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigweed Zobacz post
    Z drugiej strony - przecież jazdy próbne odbywają się w obecności pracownika salonu, wiec chyba nie powinien on pozwolić na to, żeby np. katować zimnego turbo-diesla od razu po odpaleniu silnika. Poza tym - przecież oni sami powinni być zainteresowani tym, żeby takie samochody utrzymywać w dobrej kondycji (skoro służą do prezentacji walorów danego modelu).
    Tutaj się mylisz.Jeżeli chcesz kupić nowy samochód(z salonu) możesz dostać go na jazdę próbną bez obecności pracownika salonu.Służą one również jako samochody zastępcze w przypadku gdy klient naprawia coś w serwisie a czasami trwa to kilka dni.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    demówka salonowa = auto służbowe czyli wjeżdża pod wszystkie krawężniki katowane też jest bo każdy dba tylko o swoje a takie autka sa po to by je sprawdzić co i jak ja bym wolał starsze autko a od jednego wł. tak na poprawe humoru powiem tak lepiej sie związać z ładną 18 która ma 1/2 miasta na liczniku czy lepiej mieć 25 letnią rozwódkę która żyje od "nowości" przy jednym mężczyźnie haha
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    Citroen C4
    Postów
    26

    Domyślnie

    [QUOTE=marshall;331505 lepiej sie związać z ładną 18 która ma 1/2 miasta na liczniku czy lepiej mieć 25 letnią rozwódkę która żyje od "nowości" przy jednym mężczyźnie haha [/QUOTE]


    Dobre, obrazowe

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    W obecności pracownika, który wręcz zachęca do "wypróbowania" zakresu obrotowego silnika, a jak nie zachęca to po łapkach przecież nie da. A po drugie - pracownicy sami np na weekendy te auta biorą - więc jak ktoś napisał to auta służbowe. Po trzecie - klienci też na kilka dni dostają (sam brałem na 2 dni 159). Więc delikatnie traktowane to one nie są, w tym egz który ja brałem nie działały czujniki parkowania, a ksenony świeciły w niebo.
    Ale czy kupując taki wóz nie można dopisać nie wiem - przedłużenia gwarancji na pewne elementy na przykład ? no i możliwie dokładnie go prześwietlić i przed zakupem poprosić o naprawę tego co możliwe.
    Ja kupowałem już zarejestrowaną Alfę od dealera, ale z racji tego że silniczek miała no, nie-demonstracyjny to stała i ładnie wyglądała w salonie i na ekspozycjach. Więc odpadły te historie związane ze zużyciem. Natomiast mam mocne podejrzenia, że została ona dawcą kilku części gdy tak sobie stała w salonie - może akurat nie było na stanie ? albo jakiś kolega poprosił ?
    Ale biorąc pod uwagę cenę i ogólny stan - powystawowe auto kupiłbym jeszcze raz , demonstracyjne - raczej krótko demonstrujące się i oba koniecznie choć z kilkoma mcami gwarancji jeszcze.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    Citroen C4
    Postów
    26

    Domyślnie

    Tak sobie siedzę, grzebię w sieci, porównuję i dochodzę do wniosku, że atrakcyjność tych ofert na samochody demo jest co najmniej dyskusyjna.

    Tutaj np. w sieci samochodów używanych FAP (Fiatautoexpert) oferują AR 159 S-wagon 1.9 16V JTDM z 2008 r., z przebiegiem 18.200 km za 84.990 zł.

    http://www.fiatautoexpert.pl/?page=d...=8&carid=42436


    A tutaj jest oferta na fabrycznie nową AR 159 1,9 16 v, JTDm Progression z 2009 r. za 87.900 zł.
    http://www.uzywane.pol-car.pl/


    Bez sensu. To przecież lepiej dorzucić te 3.000 zł. i mieć nówkę.

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigweed Zobacz post

    Bez sensu. To przecież lepiej dorzucić te 3.000 zł. i mieć nówkę.
    Pierwszy to Sportwagon, a drugi limuzyna (SW są droższe) , no i różnice w kolorystyce wnętrza, pewnie w wyposażeniu...
    Ale na pewno są różnice między salonami i przy ew zakupie dobrze jest móc wybierać.
    A z tej oferty, którą pokazałeś jest jeszcze coś tańszego i lepszego - GT 3,2

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    Citroen C4
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A z tej oferty, którą pokazałeś jest jeszcze coś tańszego i lepszego - GT 3,2
    No tak, ale ja jednak szukam czegoś bardziej statecznego.

    Gdybym takie GT kupił, to pewnie żona zaraz by się na mnie podejrzliwie zaczęła patrzeć, że doszedłem do wieku, w którym się kupuje motocykl, wymienia furę na sportową itd.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    troche off topic
    w Luxemburgu kiedys byla akcja ze jakis gosc ubral sie w garniak itd poszedl do salonu zostawil im "swoje" papiery (podrobione) i wzial auto do przetestowania dostal kluczyki odjechal z salonu i auta juz nie zobaczyli hehe
    w PL jak ogladalem nowe auto to jechalem z gosciem z salonu
    moze lepiej poczekac do konca roku i kupic model z zeszlego roku
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    Citroen C4
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kt0sfajny Zobacz post
    troche off topic
    w Luxemburgu kiedys byla akcja ze jakis gosc ubral sie w garniak itd poszedl do salonu zostawil im "swoje" papiery (podrobione) i wzial auto do przetestowania dostal kluczyki odjechal z salonu i auta juz nie zobaczyli hehe
    w PL jak ogladalem nowe auto to jechalem z gosciem z salonu
    moze lepiej poczekac do konca roku i kupic model z zeszlego roku

    Nie wiem czy się tu komuś nie narażę, ale zacząłem się zastanawiać nad nowym Mitsubishi Lancer Sportback.
    Mają teraz niezłą promocję i 2-litrowy diesel (140 KM), w dobrej wersji wyposażenia kosztuje około 75.000 zł. (15.000 rabatu). Tegoroczny.

Podobne wątki

  1. Kupno samochodu - ALFA 147 BENZYNA/GAZ poj.1,6 z 2001
    Utworzone przez paciu06 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-07-2015, 12:27
  2. Kupno samochodu - ALFA 147 BENZYNA/GAZ poj.1,6 z 2001
    Utworzone przez paciu06 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2015, 12:26
  3. Kupno samochodu - podpięcie pod komputer
    Utworzone przez Amadi90 w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 16:04
  4. Kupno samochodu alfa 156
    Utworzone przez jar_ekg w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 19:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory