Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: 1750 TBi - jak sobie radzicie ze sprawdzaniem poziomu oleju bagnetem?

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie 1750 TBi - jak sobie radzicie ze sprawdzaniem poziomu oleju bagnetem?

    Chciałem sobie sprawdzić poziom oleju silnikowego. Na wyświetlaczu pokazuje max, ale chciałem to potwierdzić bagnetem. Auto ma w tej chwili prawie 2300 km przebiegu, olej jest jeszcze dosyć przejrzysty i nie jest to wcale takie łatwe sprawdzić ile go rzeczywiście jest. Dodatkowo jest jeszcze inny problem. Nie wiem jak jest w innych silnikach w 159 i Brerze, ale w TBi bagnet jest dosyć długi, a przede wszystkim bardzo giętki, a wlot bagnetu ma kilka załamań, i jak wyciągam bagnet, to zbiera on po drodze resztki oleju ze ścianek wlotu i nie bardzo mogę odczytać jego poziom.
    Jak sobie z tym radzicie? Czy jakby był za wysoki poziom oleju to wyświetliłby się jakiś komunikat?
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 12:07

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    po prostu kilkakrotnie wyjmij bagnet i wytrzyj ,

    komp nie zakomunikuje zbyt dużego poziomu , jedynie wyświetli ilość
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    chriscy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Chciałem sobie sprawdzić poziom oleju silnikowego. Na wyświetlaczu pokazuje max, ale chciałem to potwierdzić bagnetem. Auto ma w tej chwili prawie 2300 km przebiegu, olej jest jeszcze dosyć przejrzysty i nie jest to wcale takie łatwe sprawdzić ile go rzeczywiście jest. Dodatkowo jest jeszcze inny problem. Nie wiem jak jest w innych silnikach w 159 i Brerze, ale w TBi bagnet jest dosyć długi, a przede wszystkim bardzo giętki, a wlot bagnetu ma kilka załamań, i jak wyciągam bagnet, to zbiera on po drodze resztki oleju ze ścianek wlotu i nie bardzo mogę odczytać jego poziom.
    Jak sobie z tym radzicie? Czy jakby był za wysoki poziom oleju to wyświetliłby się jakiś komunikat?
    W moim autku też jest miękki bagnet ale nie mam takich problemów. Obowiązują dwie zasady, o których zapewne wiesz: żeby sprawdzić olej auto musi (powinno) trochę postać, żeby olej wystygł oraz mógł ścieknąć do miski olejowej i oczywiściw stać na w miarę równej powierzchi. Poza tym, tak jak już ktoś napisał, gdy pierwszy raz wyjmiesz bagnet to go wytrzyj i włóż ponowni żeby sprawdzić poziom oleju. Za drugim razem już na pewno zobaczysz poziom, nawet jak jest świeżutki, przezroczysty olej. Powodzenia!

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    I dobrze, że pokazuje max - zawsze przy wymianie oleju tyle maja nalewać.
    A poziom oleju sprawdzaj np. po nocy.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    nie wiem jak jest w TBi , ale zgodnie z instrukcją w JTDm prawidłowy stan oleju to 3\4 ,

    max poziom oleju nie jest zalecany gdyż może powodować zasysania oleju przez odmę
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  6. #6
    chriscy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    nie wiem jak jest w TBi , ale zgodnie z instrukcją w JTDm prawidłowy stan oleju to 3\4 ,

    max poziom oleju nie jest zalecany gdyż może powodować zasysania oleju przez odmę
    W TBi poziom oleju powinien znajdować się między kreskami min i max - tak napisano w insrukcji. Nie należy przekraczać tych skrajnych wartości. Z właśnego doświadczenia mogę dodać, że fabrycznie leją na max'a.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Zimny silnik zalewasz na max (ale nie więcej!), żeby podczas eksploatacji było te 3/4, czy tam 4/5.

Podobne wątki

  1. Jak radzicie sobie z szybami przy mrozach?
    Utworzone przez khad w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 23:27
  2. [Giulietta] UWAGA: problemy z bagnetem oleju!
    Utworzone przez donvito w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 10:16
  3. [164] Kontrolka poziomu oleju
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 16:32
  4. Jak sobie radzicie z syfem rzucanym spod kół?
    Utworzone przez pls w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-06-2011, 11:19
  5. pomiar oleju bagnetem
    Utworzone przez areyoufine w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory