Strona 1 z 28 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 277

Temat: Co sądzicie o tych metodach wstawiania Ksenonów w miejsce zwykłych świateł?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie Co sądzicie o tych metodach wstawiania Ksenonów w miejsce zwykłych świateł?

    Witam,

    mam taki dylemat jak w temacie - w mojej nowej Alfie nie ma ksenonów... nie wiem jak to jest możliwe przy tym wyposażeniu, które ona ma, ale jednak... Belg zamawiając dał ciała Tak czy inaczej, jak już wspomniałem, nie ma ich a chcę, żeby były... jest to w 100% konieczne.

    W związku z powyższym rozważam kilka opcji - nie ukrywam, że zależy mi najbardziej na opiniach osób, które miały z tym tematem coś do czynienia, montowały u siebie, lub mogą podać kontakt osoby, która to robiła. A co mi chodzi po głowie to:
    1. Opcja najprostsza ale i najdroższa zapewne - wymiana kompletnych reflektorów na ksenonowe. Tu od razu pytanie - czy wiązka "od zwykłych" podpasuje "plug & play", czy też trzeba będzie coś modzić? Jeśli tak, to co?
    2. Wymiana "wkładów" w reflektorze - to brzmi dziwnie nawet dla mnie, ale podobno jest to możliwe Może ktoś to robił, spotkał się gdzieś z tym tematem?
    3. Wstawienie HIDów... to jest opcja, której do tej pory nie rozważałem, ale jak się tak zastanowić, to HIDy nie rażą dlatego, że są złe, tylko dlatego, ze ludzie je pakują gdzie popadnie, czyli do reflektorów nie przystosowanych do tego rodzaju światła. W 159 w zwykłych i w ksenonach jest soczewka, więc może to rozwiązanie będzie OK i zda egzamin (w sensie nie będzie oślepiać wszystkich do okoła)?

    Jak wspomniałem zależy mi na jak najbardziej konkretnych informacjach - muszę się zdecydować jak najszybciej na dane rozwiązanie. Dodam tylko, że:
    1. Zależy mi na tym, żeby nikogo nie oślepiać - to najważniejsze.
    2. Jeśli się orientuje i układ samopoziomowania w 159 jest zrealizowany na takiej samej zasadzie jak np. w Fiacie Stilo (czyli czujniki na wahaczach itp.) to odpada. Odtworzenie go jest może i możliwe, ale zdecydowanie za drogie i zbyt czasochłonne... a może tutaj jest to inaczej rozwiązane?
    3. Czy ręczny układ poziomowania z kabiny będzie działał w przypadku ksenonów? W Stilo nie działał - były zupełnie inne silniczki sterujące.
    4. Spryskiwacze mam gdyby ktoś miał wątpliwości
    5. Szukałem trochę na ten temat, ale poza dwoma czy trzema pytaniami bez konkretnych odpowiedzi, nic konkretnego nie udało mi się znaleźc, dlatego odnawiam trochę temat.

    Z góry dzięki za wszelkie konkretne wskazówki.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 17:35
    Pozdrawiam Camil

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał camil Zobacz post
    mam taki dylemat jak w temacie - w mojej nowej Alfie nie ma ksenonów... nie wiem jak to jest możliwe przy tym wyposażeniu, które ona ma, ale jednak... Belg zamawiając dał ciała Tak czy inaczej, jak już wspomniałem, nie ma ich a chcę, żeby były... jest to w 100% konieczne.
    Czy masz pewność ,że nigdy w tym egzemplarzu nie było ksenonów ??
    Sprawdzałeś w eperze konfigurację fabryczną swojego auta ??
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marian
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    KPR
    Auto
    ex AR155/obecnie s80 t5,alfa 159 mpi
    Postów
    416

    Domyślnie

    najekonomiczniej by bylo wsadzic zestaw z Allegro zamiast zarowek:-D

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał camil Zobacz post
    eśli się orientuje i układ samopoziomowania w 159 jest zrealizowany na takiej samej zasadzie jak np. w Fiacie Stilo (czyli czujniki na wahaczach itp.) to odpada. Odtworzenie go jest może i możliwe, ale zdecydowanie za drogie i zbyt czasochłonne... a może tutaj jest to inaczej rozwiązane?
    Wiem napewno ,że jest jakiś specjalny rodzaj wahacza ,który jest powiązany ze sterowaniem ksenonami .Kolega na forum159.com robił nawet zdjęcia tego wahacza .
    Jeśli auto nie miało ksenonów wahacz miał inny numer katalogowy i minimalnie sie różnił .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  5. #5
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Ja w swojej zamontowałem zestaw ksenonowy w zwykłych reflektorach i już od dwóch lat nikt nigdy nie zwrócił mi uwagi, że rażę, a do tego jak porównywałem ze znajomym, który ma oryginalne ksenony, to nie ma kompletnie równicy w załamaniach światła i jego barwie. Do tego jeszcze działa poziomowanie reflektorów

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@T Zobacz post
    Ja w swojej zamontowałem zestaw ksenonowy w zwykłych reflektorach i już od dwóch lat nikt nigdy nie zwrócił mi uwagi, że rażę, a do tego jak porównywałem ze znajomym, który ma oryginalne ksenony, to nie ma kompletnie równicy w załamaniach światła i jego barwie. Do tego jeszcze działa poziomowanie reflektorów
    no właśnie, widziałem Twojego posta w szukajce, ale był stary, nie było odpowiedzi konkretnej więc uznałem, że odpuściłeś... napiszesz tu albo na priv coś więcej? Jakie zamontowałeś, czy było to skomplikowane itp itd? Z góry dziękuję
    Pozdrawiam Camil

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Trzeba zmienić parę pinów w kostkach przy reflektorach,oraz dorobić poziomowanie najlepiej używane czuniki położenia przy lewym przednim wahaczu z przodu (w nadwoziu jest do tego przeznaczone miejsce a wachacz na ogół ma gwintowany otwór na śrubę do czujnika) oraz na tylnej belce. Jak zdejmiesz nadkole lewe z przodu może okazać sie że wisi tam wtyczka z tyłu przu nadkolu lewym rónież(u mnie tak było). Jeżeli zrobisz poziomowanie ręczne i trafisz na dokładnego policjanta to i tak stracisz dowód rejestracyjny (odnosi się to do większości samoróbek w postaci HID - ów)

  8. #8
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem już kilka kontroli policyjnych łącznie z mierzeniem grubości bieżnika opon i posiadania gaśnicy, jednak reflektorów nie miałem sprawdzanych (kontrola w nocy) - widocznie policjant uznał, że ten typ tak ma Ja montowałem swój zestaw w firmie, która się w tym specjalizuje. Wyglądało to w ten sposób, że w miejsce H7 włożono palniki, które miały trzonek taki jak H7 i podłączono je do przetwornic (przetwornice przyczepiono do części karoserii), a te z kolei do kabli zasilających normalne żarówki i to wszystko. Żadne błędy nie wyskakują, a widoczność jest naprawdę bardzo dobra.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Czy masz pewność ,że nigdy w tym egzemplarzu nie było ksenonów ??
    Sprawdzałeś w eperze konfigurację fabryczną swojego auta ??
    Tak, sprawdzałem niestety. Autko oryginalnie bez ksenonów

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Trzeba zmienić parę pinów w kostkach przy reflektorach,oraz dorobić poziomowanie najlepiej używane czuniki położenia przy lewym przednim wahaczu z przodu (w nadwoziu jest do tego przeznaczone miejsce a wachacz na ogół ma gwintowany otwór na śrubę do czujnika) oraz na tylnej belce. Jak zdejmiesz nadkole lewe z przodu może okazać sie że wisi tam wtyczka z tyłu przu nadkolu lewym rónież(u mnie tak było). Jeżeli zrobisz poziomowanie ręczne i trafisz na dokładnego policjanta to i tak stracisz dowód rejestracyjny (odnosi się to do większości samoróbek w postaci HID - ów)
    Czyli jeśli dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź:
    1. w lewych nadkolach (przód i tył) powinny być wiązki luźne. Jeśi są, to wtedy pozostaje kupić, zamontować czujki... a jak je podłączyć do reflektorów? Czy to jakoś przez komputer przechodzi, czy może bezpośrednio jak będą kable w nadkoalach to i będą przy reflektorach i wtedy tam własnie mam to podłaczyć?
    2. Jakie piny z jakimi pozmieniać? To chyba dość istotna informacja, jeśli miałbym się za to zabierać?

    ---------- Post dodany o godzinie 23:54 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:53 ----------

    Cytat Napisał M@T Zobacz post
    Ja miałem już kilka kontroli policyjnych łącznie z mierzeniem grubości bieżnika opon i posiadania gaśnicy, jednak reflektorów nie miałem sprawdzanych (kontrola w nocy) - widocznie policjant uznał, że ten typ tak ma Ja montowałem swój zestaw w firmie, która się w tym specjalizuje. Wyglądało to w ten sposób, że w miejsce H7 włożono palniki, które miały trzonek taki jak H7 i podłączono je do przetwornic (przetwornice przyczepiono do części karoserii), a te z kolei do kabli zasilających normalne żarówki i to wszystko. Żadne błędy nie wyskakują, a widoczność jest naprawdę bardzo dobra.
    Rozumiem. Możesz powiedzieć mi jakie to były koszty i gdzie to ewentualnie robiłeś? Czy przechodziłeś już przegląd z tymi światłami?
    Pozdrawiam Camil

  10. #10
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@T Zobacz post
    Ja w swojej zamontowałem zestaw ksenonowy w zwykłych reflektorach i już od dwóch lat nikt nigdy nie zwrócił mi uwagi, że rażę, a do tego jak porównywałem ze znajomym, który ma oryginalne ksenony, to nie ma kompletnie równicy w załamaniach światła i jego barwie. Do tego jeszcze działa poziomowanie reflektorów
    Ja się też pod tym podpiszę

Podobne wątki

  1. Co sądzicie o tych Alfach?
    Utworzone przez papuc_2004 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 23:04
  2. [159] HIDy w miejsce zwykłych żarówek
    Utworzone przez coachu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 18:39
  3. Co sądzicie o tych 156?
    Utworzone przez TomekG5 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-07-2009, 16:02
  4. oryg. xenony do 159tki można zamontować w miejsce zwykłych ?
    Utworzone przez Alfalover w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 21:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory