Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: (166) Ogrzewanie postojowe

  1. #1
    kmito
    Gość

    Domyślnie (166) Ogrzewanie postojowe

    Witam!
    Przy zakupie alfy wraz z kompletem kluczy otrzymałem również pilot z napisem "webasto".
    Mniemam, że jest to pilot od ogrzewania postojowego. Nie mogę zlokalizować tego urządzenia pod maską. W kabinie nie ma również żadnych elementów sterujących. Jest tylko przyklejony na szybie odbiornik radiowy "webasto". Pilot ma tylko dwa przyciski.
    Ponieważ generalnie boję się takich urządzeń, tak jak gazu, dlatego nie próbowałem jeszcze tego włączać, co by nie odpalić jakiś <skacze2> bomby. Pomyślałem sobie jednak, ponieważ zbliża się zima, to takie urządzenie może okazać się przydatne.

    Stąd pytania:
    1) Może ktoś posiada wspomniane urządzenie?
    2) Czy było montowane fabrycznie?
    3) Gdzie go szukać ?
    4) Jak to działa?

    Pozdrawiam i proszę o pomoc w miarę możliwości.

  2. #2
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    W 2.4 jtd webasto było montowane fabrycznie (dostępne jako opcja) ale w 3.0 raczej nie pozatym fabryczne webasto niema zadnego sterowania poprostu włącza sie jak temperatura spadnie ponizej 6 stopni i nagrzewa silnik do 60.

    Napewno masz zainstalowane dodatkowe webasto a pilot służy do wlączania ogrzewania zdalnie, pare minut przed wyjsciem z domu naciskasz przycisk i wsiadasz do ciepłego samochodu.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Oleśnica
    Postów
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał lejek20
    Napewno masz zainstalowane dodatkowe webasto a pilot służy do wlączania ogrzewania zdalnie, pare minut przed wyjsciem z domu naciskasz przycisk i wsiadasz do ciepłego samochodu.
    A orientujesz sie moze czy jak mam webasto u siebie to czy taki pilot mozna jakos sobie dorobic ? A tak wogole to na jakiej zasadzie dziala ten pilot ? Zeby odpalic to tez pewnie musi byc taka odleglosc niewielka jak od alarmu czy moze na innych zasadach to dziala ?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    Moim zdaniem pilot i cała reszta działa na zasadzie połączenia radiowego, typowe zdalne off/on. Jak bym miał u siebie webasto(czego nie wykluczam bo nie sprawdzałem) to bym zrobił tak: na początek bym przestudiował service manual-a żeby wiedzieć mniej więcej co i jak następnie załóżmy że do webasta biegną 2 przewody + i - (bo napewno jest jakiś mały elektryczny rozrusznik żeby uruchomić webasto) wtedy wpinamy się w nie z układem zdalnego sterowania off/on który można zakupić gotowy w sklepie elektronicznym czyli nadajnik i odbiornik, tylko wcześniej należało by zastosować odpowiedni przekaźnik i diody półprzewodnikowe aby nadal funkcjonowało automatyczne załanczanie webasta i żeby nie uległ uszkodzeniu układ off/on. To wszystko jest tylko założeniem. Będę w domu to zerknę na manuala i może powiem coś więcej.
    Pzdr.

  5. #5
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Tak pilot jest radiowy na zasadzie on/off.
    Ja ma instalację niefabryczną.
    Dalsze informacje w temacie "webasto".

Podobne wątki

  1. [159] Ogrzewanie postojowe w 159 - o co w tym chodzi ?
    Utworzone przez takpoprostu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-11-2015, 15:13
  2. Rozbudowanie webasta na ogrzewanie postojowe.
    Utworzone przez zbyszu138 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 11:50
  3. webasto ogrzewanie postojowe
    Utworzone przez czarek82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 09:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory