Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Ściąganie tapicerki z drzwi..jak??

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar karsto1982
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Fiat Marea Weekend 2,0 20v
    Postów
    487

    Domyślnie Ściąganie tapicerki z drzwi..jak??

    Tak jak w temacie nie mam pojecia jak zabrac sie do sciagniecia tapicerki...odkrecilem 3 duze śruby i jedna mala przy klamce drzwi odkrecilem i sciagnelem tez oslone tweeterka na slupku.cala dolna czasc tapicerki odchodzi ale kurcze nie mam pojecia w ktora strone ciagnac góre... Moze ktos mi pomoc jak to tam jest zamontowane jak sie do tego zabrac..

  2. #2
    Tomy 145ts
    Gość

    Domyślnie

    Kolego tapicerka oprócz śrub trzyma się na plastikowych korkach. Musisz delikatnie z wyczuciem wsadzić płaski śrubokręt najlepiej w dolny róg tapicerki po stronie zamka i delikatnie podważać. Powinieneś załapać na czym to polega, zresztą w razie problemów myślę ze takie korki można spokojnie dokupić. Potem jak korki puszczą podnosisz tapicerkę do góry. Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar karsto1982
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Fiat Marea Weekend 2,0 20v
    Postów
    487

    Domyślnie

    niestesty to juz wiem ze sa zatrzaski ale chodzi mi o sama gore ... probowalem ja sciagac do gory na boki i nic kurcza ani drgnie trzyma sie czegos pod sama szybau gory.a jak ma ona schodzic do gory to trzeba sciagac ta plastikowa obwodke szyby bo ona (jesli tapicerka ma isc do gory) ja chyba blokuje z jednej strony... jesli trzeb a ja sciagnac to ona tez ma jakies zatrzaski bo probowalem ja podwazyc i sciagnac ale bardzo ciezko idzie a nie chcialbym jej polamac.

  4. #4
    Tomy 145ts
    Gość

    Domyślnie

    Napewno podnosi się ją do góry. Ta listwa przy szybie powinna być wciskana tak samo jak potem tapicerka. Listwę powinno się chyba wyciągać wcześniej ale juz nie pamietam a nie chce wprawadzać Cię w błąd.

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar karsto1982
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Fiat Marea Weekend 2,0 20v
    Postów
    487

    Domyślnie

    dzieki za odp jak sie z tym uporam to dam znac jak to powinno byc

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar trebor
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    nowy sącz
    Auto
    145td 145ts 159jtd 156v6 były. 159 szukam
    Postów
    297

    Domyślnie

    Tapicerka trzyma się również przy klamce do otwierania drzwi tam jest taki bolec (oś tej klamki) no i potem do góry prze szybie jest na wcisk. Powodzenia.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Jako, że demontowałem kilka razy boczki drzwi, postaram się nieco rozjaśnić temat. Zacznijmy do góry w okolicach dźwigni służącej do ustawienia lusterka znajduje się maskownica przykrywająca głośniczek wysoko-tonowy - należy ją zdemontować. Aby to zrobić należy odkręcić znajdujący się w niej wkręt oraz nakrętkę ukrytą pod gumową osłoną w miejscu mocowania dźwigni służącej do regulacji lusterka. Teraz wystarczy szarpnąć z czuciem maskownicę tak co by nie połamać trzymających ją jeszcze zatrzasków. Idąc dalej - we wnęce klamki pod zaślepka znajduje się wkręt, który należy wykręcić. Nieco w przód od klamki w miejscu przycisków służących do elektrycznego przesuwania szyby pod zaślepką znajduje się kolejny wkręt. W rączce za którą łapiemy za drzwi, gdy chcemy je zamknąć od wewnątrz znajdują się dwie śruby z łbem pod klucz imbusowy - domyślam się że te dwie śruby udało Ci się zlokalizować samodzielnie. Ostatni wkręt znajduje się poniżej wspomnianych śrub na wysokości kieszeni. Oprócz tego wszystkiego musisz oczywiście zdemontować głośniki oraz rączkę służącą do manualnego przesuwania szyby jeśli ją oczywiście posiadasz. Teraz wystarczy szarpnąć z czuciem za cały boczek co by puściły plastikowe spinki trzymające całość i gotowe.

    Poniżej zamieszczam zdjęcie na którym na czerwono zaznaczyłem miejsca w których możesz spodziewać się śrub/wkrętów oraz innych elementów mocujących, na zielono zaś miejsca w których powinny się znajdować wykonane z tworzywa sztucznego spinki w postaci grzybków. Wiem, że zdjęcie nie jest może najlepszej jakości, jednak mam nadzieje, że pomoże w lokalizacji co niektórych zamaskowanych elementów.
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar karsto1982
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Fiat Marea Weekend 2,0 20v
    Postów
    487

    Domyślnie

    I TAKIE odpowiedzi jak kolegi wyzej doceniam najbardziej...Wielkie dzieki za bardzo precyzyjna i szczegolowa odpowiedz i za wstawienie zdjecia z oznaczeniami gdzie co i jak....Szacunek dla kolegi as-a.... i raz jeszcze wielkie dzieki

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał karsto1982 Zobacz post
    I TAKIE odpowiedzi jak kolegi wyzej doceniam najbardziej...
    Pamiętaj jednak, że na taką odpowiedź trzeba poświęcić czas, którego nie mamy zbyt dużo. Aby nam go zaoszczędzić proponuję abyś dokładnie przejrzał sobie informację zawarte w tym linku. Był on wiele razy umieszczany na forum a może rozwiązać wiele problemów, łącznie z opisane przez as'a zdejmowaniem tapicerki - milej lektury
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar karsto1982
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Fiat Marea Weekend 2,0 20v
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    Pamiętaj jednak, że na taką odpowiedź trzeba poświęcić czas, którego nie mamy zbyt dużo. Aby nam go zaoszczędzić proponuję abyś dokładnie przejrzał sobie informację zawarte w tym linku. Był on wiele razy umieszczany na forum a może rozwiązać wiele problemów, łącznie z opisane przez as'a zdejmowaniem tapicerki - milej lektury
    Kurcze link ktory podales jest zajefajny i bardzo bedzie pomocny w przyszlosci..dzieki
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Demontaż tapicerki drzwi
    Utworzone przez mario0066 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 01-04-2020, 07:35
  2. Boczki - ściąganie tapicerek z drzwi - przód i tył
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 12:03
  3. Demontaż tapicerki drzwi 147
    Utworzone przez jorgu91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 18:18
  4. Zdjęcie tapicerki z drzwi.
    Utworzone przez elt8rr w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 12:11
  5. Odnowienie tapicerki drzwi
    Utworzone przez Moruso w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 17:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory