Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Wymiana rozrządu i kilku drobiazgów - co sądzicie o cenach ASO?

  1. #1
    dasintra
    Gość

    Domyślnie Wymiana rozrządu i kilku drobiazgów - co sądzicie o cenach ASO?

    Wczoraj w ASO sprawdzałem stan techniczny 3.0L GTV, co stwierdziłem koniczne było z uwagi na zdecydowanie zbyt niski przebieg (90 000km) wzgledem wieku Belli (2001 rok).

    Okazało sie, że Bella jest w dobrym stanie, przebieg się zgadza, pozostają do wymiany jedynie pojedyńcze elementy, chociaż jak wiadomo, panowie w autoryzowanym serwisie twierdzili, że lepiej zrobić to szybciej, niż później. Naturalnie ceny które podawali były raczej..... duże i dlatego piszę tego posta;

    1) rozrząd - auto ma 90 700km i nie ma papierów potwierdzających wymianę rozrządu. Górna granica to 100 000km, zatem sprawę trzeba załatwić możliwie szybko. Problem w tym, że w ASO miły pan rzekł, że "niech sie pan przygotuje na jakieś 2 500"! Sorry, ale chyba ktoś sie nie wyspał, bo pamiętam że w 166 (dobra, 2.0TS) kosztowało to około 500PLN (oczywiście nie w ASO). I tutaj pierwsze pytanie do Was: Ile będzie kosztować rozrząd to GTV 3.0L?

    2) linka do hamulca ręcznego - starano się w serwisie przekonać mnie do jej szybkiej wymiany, bo "jak przyjdzie mróz to pęknie i będzie niedobrze". Koszt: wg ASO około 500PLN! Szaleństwo chyba, bo sama linka kosztuje mniej niz 100zł.

    3) wahacz/przód - wiem, że nie powinienem zadawać tego pytania, ale jak złożone są wahacze w GTV? Oby nie jak w 156 1.6TS, gdzie trzeba wymieniać wszystkie jednocześnie.


    Pozdro


    P.S. Tak przy okazji dodam, że 220ps w sercu 3.0L Belli robi ogromne wrażenie. Moment, w którym przekręciłem kluczyk w stacyjce pozostanie w mej pamięci na zawsze Nic nie wydaje z siebie tak pięknej melodii jak V6'tka z Italii!
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 03-11-2010 o 13:09

  2. #2
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem ile kosztuje rozrząd do Twojego cuda, ale gratuluję zakupu i powiedz gdzie i kiedy można zobaczyć tą piękność :?: :wink:

  3. #3
    dasintra
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_33
    Nie wiem ile kosztuje rozrząd do Twojego cuda, ale gratuluję zakupu i powiedz gdzie i kiedy można zobaczyć tą piękność :?: :wink:

    heh, przyznam że to niestety nie moja własność, lecz młodszego brata. Czekam aż powróci od Brytoli ażeby zakończyć całość transakcji. Mam nadzieję że będzie zadowolony z tego co mu znalazłem. Ja w każdym razie po wczorajszym nie mogę doczekać sie ponownej jazdy. Słowo daje, że wcisniecie gazu na maxa powoduje że narządy wewnętrzne osób wewnątrz przesuwają sie na wysokość bagażnika (niewielkiego zresztą). Nie wiem ile czasu zajęło rozpędzenie sie do 170km/h, ale trwało to baaaaardzo szybko. Wolałbym nie wiedzieć jak przy takiej jeździe wygląda spalanie paliwa. Prawdziwe Coure Sportivo. Niech no tylko jakiś szajswagen albo BMW sie gdzies pojawi

    Co do oglądania, to mam nadzieję ze brat będzie chciał sie pochwalić i jakies spotkanko na przełomie października i listopada nad Maltą sobie sprawimy. Niestety wcześniej trzeba załatwić wszystkie niezbędne sprawy, w tym oczywiście rozrząd. Dowiedziałem sie dzisiaj że ta przyjemność kosztuje jednak sporo - 1300PLN za same części + mała opłata dla znajomego mechanika.
    Póki co, najbardziej przeraża mnie perspektywa wymiany świec. Pełen komplet to 1400zł i to samych częsci. Nie można pchać jednak do takiego sprzętu jakiś shitnych zamienników, bo to oznaczałoby dokonanie gwałtu na Belli, a do tego dopuscić nie pozwolę!
    Aha, no i oczywiście tym razem na spotkanie biorę 166 Bedzie sie wiec działo.

  4. #4
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    świece 1400 zł :shock: czy ja dobrze zrozumiałem??

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #5
    dasintra
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155
    świece 1400 zł :shock: czy ja dobrze zrozumiałem??

    Bardzo dobrze zrozumiałeś. Tak to już jest przy V6.

  6. #6
    dasintra
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    poszukaj tych świec nie w ASO , może kolega Phantom z forum pomoze kupic je taniej ?

    Najgorsze jest to, że to nie jest kwota jaką chcią w ASO. Nawet sie o to nie pytałem, obawiając sie odpowiedzi. Wiem, ze mozna znaleźć świece Boscha - 60pln za sztuke, ale nie wiem czy to byłby dobry pomysł...

  7. #7
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Nie przesadzaj z tymi świecami ja tez mam 6 swiec Championa idealnie pracuja a cena niebo inna

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  8. #8
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Hm.. nie wiem ile wytrzymuje rozrzad w Vce ale ja bym sie bal mowic ze do 100 tys powinien wytrzymac. W TSie nigdy nie przekraczam 50 tys.

    Co do przednich wahaczy to sa to zwykle wahacze jak w fiatach i innych alfach z tamtych lat. Koszt to od 100 do 200 zl .. zalezy gdzie sie kupi.

  9. #9
    dasintra
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fred
    Hm.. nie wiem ile wytrzymuje rozrzad w Vce ale ja bym sie bal mowic ze do 100 tys powinien wytrzymac. W TSie nigdy nie przekraczam 50 tys.

    Co do przednich wahaczy to sa to zwykle wahacze jak w fiatach i innych alfach z tamtych lat. Koszt to od 100 do 200 zl .. zalezy gdzie sie kupi.

    Przejrzałem juz kilka sklepów z częsciami i faktycznie nie wygląda to źle. Problem w tym, ze mój starszy brat (lat 32) od baaardzo dawna zajmuje sie serwisem aut należących do mojej familii. Co ciekawe pracuje w zupełnie innej branży, acz na samochodach zna sie zdecydowanie lepiej niz ja. Ma wśród swych znajomych wielu mechaników i dlatego zawsze korzystałem z jego opinii. Wczoraj dzwonił przy mnie do jednego z nich i przyznam, że w przypadku kilku częsci włosy dęba mi stanęły. Niestety brat nigdy nie zgodziłby sie na ładowanie shitu do Alfy i nie wiem jak mu wytłumaczyc by zmienił zdanie.

    Co do rozrządu to tak powiedział miły pan w ASO. Przyznam że zaskoczył mnie tymi 100 tyś kilometrów. Osobiście jestem na tym punkcie wyczulony aż do przesady. Mówiłem kiedyś kumplowi że jak sie kupuje uzywany samochód to zawsze zmienia sie rozrząd. Niemalże błagałem go aby to uczynił, on niestety twierdził ze poprzedni właściciel wymienił go kilka miesięcy wcześniej. Wiecie jak to sie skończyło? Tak, napinacz był już wyjechany i silnik w Nissaku umarł.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    stalowa wola
    Postów
    27

    Domyślnie

    Witam
    Jestem tu nowy wiec napoczatek chciałem wszystkich goraco powitac.
    Teraz przechodze do sedna mam alfe Gtv 2.0TS z roku 1996 i przygotowuję sie do wymiany rozrządu i tak, czy jezeli zakupie ten rozrzad to bedzie kompletny

    http://allegro.pl/item272509822_rozr...cia_delta.html

    oczywiscie plus "W silnikach 2.0 16V występuje wałek równoważący pracę silnika, dodatkowy pasek i rolka napinająca (DAYCO, Ruville) kosztuje 160zł "
    Chodzi mi czy to byloby wszystko czy musze jeszcze cos dokupic.
    Oraz czy wałek równoważący pracę silnika to jest to samo co wariator.
    Kiedyś widziałem na forum schemat rozrzadu do Gtv 2.0TS lecz w tej chwili nie moge go znaleźć. A i jeszcze podstawowe pytanie czy ten rozrząd z allegro bedzie odpowiedni (chodzi mi czy cos sie nie urwie po wymianie poniewaz materialy byly slabej jakości)
    A może moglibyście mi podać link do komplentnego rozrządu (przez komplentny rozumie wszystko co powinienem wymienić razem z rozrządem).Jeśli byście mogli to napiszcie mi pokolei co mam kupić ponieważ w sklepach nie do końca wiedzą ile pasków i tak dalej(a może zna ktoś numery katalogowe tych częsci)
    prosze o odpowiedź i z góry dziekuje

Podobne wątki

  1. [159] W poszukiwaniu kilku drobiazgów :)
    Utworzone przez hymi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 19:24
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 09:41
  3. [147] 2.0 twin spark 2001 wymiana rozrządu problem z blokadą rozrządu
    Utworzone przez Lenix w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 12:19
  4. [MiTo] Poszukiwanie kilku drobiazgów - dywaniki, alufelgi
    Utworzone przez blower w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 10:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory