Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Laik pyta...

  1. #1
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie Laik pyta...

    Witam, proszę o rade co kupic w budżecie 1 000 zł - 1300 zł jeśli potrzebuje 4 x 16 cm i 2 x 6"-9" i pewnie jakiś mały wzmacniacz do tych elips. Zależy mi głównie na jakości dzwieku.

    Dzięki

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku i chcesz słuchać muzyki, a nie dudnienia to zrezygnuj z elips w półce.
    Podstawowa opcja dobrego nagłośnienia w aucie to odseparowany zestaw głośników na przód i sub-skrzynia w bagażniku, do tego wzmacniacz czterokanałowy lub dwa dwukanałowe albo trzykanałowy, jak kto woli.
    Tylnymi głośnikami w drzwiach bym się nie przejmował i zostawił seryjne, zasilane bezpośrednio z radia lub ewentualnie zamiast nich jakieś woofery dokupił większej mocy, ale wtedy przydałby się wzmak 5 kanałowy i koszty rosną.
    Ceny głośnikowych zestawów odseparowanych godnych uwagi zaczynają się od ok. 300 zł.
    Z tańszych wzmacniaczy nowych dobrej jakości można polecić firmę CARPOWER, z używanych SOUNDSTREAM, SIGNAT.
    Z budżetem którym dysponujesz napewno skompletujesz coś konkretnego.

  3. #3
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    To co pisze Kolega wyżej i to co pewnie inni Ci napiszą na temat tylnych głośników, to święta prawda. Chciałem być mądrzejszy nie słuchałem, kupiłem Alpine....i szkoda pieniędzy, guzik to daje. Owszem mam, grają, tylko, że prawie ich nie słychać, przód to podstawa i najlepiej coś do dudnienia w bagażniku.

  4. #4
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał JFC Zobacz post
    To co pisze Kolega wyżej i to co pewnie inni Ci napiszą na temat tylnych głośników, to święta prawda. Chciałem być mądrzejszy nie słuchałem, kupiłem Alpine....i szkoda pieniędzy, guzik to daje. Owszem mam, grają, tylko, że prawie ich nie słychać, przód to podstawa i najlepiej coś do dudnienia w bagażniku.
    Problem polega na tym ze nie chce tracić miejsca w bagażniku, ewentualnie mogę spróbować jakoś wbudować subwoofer jak ten bose w GTA.
    Zapytam wiec prosto z mostu co mone kupic rzeby nie wyrzuca pieniedzy w bloto

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sparco123 Zobacz post
    Problem polega na tym ze nie chce tracić miejsca w bagażniku, ewentualnie mogę spróbować jakoś wbudować subwoofer jak ten bose w GTA.
    Zapytam wiec prosto z mostu co mone kupic rzeby nie wyrzuca pieniedzy w bloto
    Uwierz mi i innym, że jak wytłumisz dobrze drzwi i wsadzisz odseparowany zestaw nie będzie Ci aż tak bardzo brakowało basu...

  6. #6

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Dlaczego z Ebay i co Ty z tym chcesz robić?
    Osobiście nie widzę tego jakoś. Kup ten zestaw w drzwi http://www.allegro.pl/item1087099397...lacie_1zl.html i będziesz zadowolony. Skrzynię w bagażnik i wzmacniacz zawsze można dokupić.

  8. #8
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Dlaczego z Ebay i co Ty z tym chcesz robić?
    Osobiście nie widzę tego jakoś. Kup ten zestaw w drzwi http://www.allegro.pl/item1087099397...lacie_1zl.html i będziesz zadowolony. Skrzynię w bagażnik i wzmacniacz zawsze można dokupić.
    Z eBaya dlatego ze jestem w Wielkiej Brytanii a co do glosników to właśnie takich odpowiedzi chcialem powiedzcie jeszcze co do bagażnika (byle duże nie było)
    Dzięki

  9. #9
    JarekFK
    Gość

    Domyślnie

    Glosniki Vibe, ktore pokazales to calkiem przyzwoita polka. Co do suba to Blackair graja bardzo ladnie nawet jako aktywka, tyle ze szesnastek z tej serii nie pociagniesz na samym radiu. Jezeli wiec juz chcialbys kupic Vibe to polecam Blackboxa wzmak (moze byc 4 - 2 kanaly na przod i tyl na mostek pod suba) do tego Space 10" lub Blackair 10" suba no i Blackair lub Space komponenty (tyle ze ze Space 3d w drzwi bedziesz musial sie pobawic bo to zestaw 3-drozny, ale gra powalajaco)
    BTW.. moge dac Ci namiar na dobry sklep z produktami marki Vibe/Fli/Orion w UK...
    Pzdr...

  10. #10
    f_u_n_k_y
    Gość

    Domyślnie

    żeby nie zakładać nowego tematu, pytam jako laik

    czy do wzmacniacza audisona srx4 wystarczą głośniki Hertz DSK 165 czy muszę iść wyżej czli HSK 165?
    Jakie są Wasze propozycje niedrogich dobrych wzmacniaczy 4-kanałowych?

    Po przeczytaniu miliona stron o CA zdecydowałem się na mocny przód na wzmacniaczu i sub do bagaznika, rozglądam się za Alpinem - co o tym sądzicie?

Podobne wątki

  1. wita was zauroczony laik
    Utworzone przez mrovka w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 15:09
  2. [146] Kupno Alfy 146 - laik
    Utworzone przez pilot173 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 08:07
  3. [MiTo] MiTo - kilka pytań...
    Utworzone przez mantis30 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 19:57
  4. Laik o obrotach
    Utworzone przez AnnaSun w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 20:29
  5. nowy pyta o kolory zegarów :)
    Utworzone przez Gobel w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-07-2011, 19:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory