Strona 1 z 21 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 203

Temat: Program w Mr Motors

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie Program w Mr Motors

    Witam.

    Posiadam alfe 156 1,9 16v 140 km.Tak jak w temacie mam zamiar oddać swoją piekność w recę Witka Rogalottiego.O jego opinii chyba nie trzeba nic mówić,bo w świecie tuningu jest to nie podwarzalne guru tylko ,że jeśli chodzi o TDI(tak przynajmniej słyszałem i czytałem).Moje pytanie do was koledzy,czy ktoś z was w swoim JTD ma może program robiony u Rogala? Jeśli tak to prosiłbym o podzielenie się wrażeniami po programie jak i samym podejściem tunera do sprawy.Wybrałem jego ,bo ponoć pisze ładne,mocne i zarazem bezpieczne programy.Jeśli by się spisał,mozliwe że zrobiłbym krok dalej i mocniej stuningował autko.

    Drugie moje pytanie to przygotowanie auta do programu,czyli co jest wskazane zrobić by autko ładnie przyjeło modyfikację? Nadmienie może co dotychczas zrobiłem:

    -Wymiana oleju (zmieniam zawsze przed zimą-koniec października i po zimie-koniec marca czyli co jakieś 7tys km)

    -wymiana filtra powietrza-1000km temu

    -wymiana filtra paliwa-1000km temu

    -wymiana przepływomierza (wadliwe działanie)-1340km temu

    -wymiana wężyków podcisnieniowych od overboost i od akumulatora turbiny (były poparciałe)- 2400 km temu

    -czyszczenie łopatek turbiny (delikatne zapieczenie i błąd przeładowania)- 2400km temu

    -czyszczenie czujnika doładowania na kolektorze ssącym-2400km temu

    -demontarz i czyszczenie całego układu dolotowego łącznie z odmą,rurami IC-kolektor ssący i turbina-IC,separatorem oparów olejowych(czy jakoś tak to się nazywa)-3800km temu

    -demontaż i wymycie intercoolera (lekkie zaolejenie)-3800km temu

    -czyszczenie EGR-u i jego prawidłowe zaślepienie-3800km temu

    Do tego zawsze przy każdym tankowaniu dolewam preparat diesel skydd w toleracnji 1l/1000l lub jak kto woli 10mg/10l.

    Sprzęgło ma się dobrze,klocki hamulcowe również wymieniane bardzo niedawno .Dodam ,że alfa ma aktualny przebieg 84360km.Podczas podpięcia pod egzaminer w aso na dzień dzisiejszy zero błędów.

    Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś sugestie to bardzo byłbym wdzięczny o porady.Temat nie jest swego rodzaju reklamą tylko zapytaniem kolegów i być może wskazówką dla innych zainteresowanych chiptuningiem w tej lub innej firmie.

    Dziękuje za jakiekolwiek zainteresowanie.Pozdrawiam Michał.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 03-07-2010 o 17:26

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Naprawdę nikt z szanownych kolegów nie robił swojego JTD u Rogala??

  3. #3
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    popatrz za okno, ładna pogoda wiec mało kto siedzi w necie, daj czas kolegom

    pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Miałbym jeszcze jedno pytanie do znawców tematu,czy programowe wycięcie EGR-u wpłynełoby na + dla silnika i czy nie byłoby to złe w konsekwencjach w dalszej jeździe ?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Jestem po rozmowie telefonicznej z panem Witkiem i musze przyznac ,że wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie (przynajmniej w porównaniu do Marka"Mastersa" Staszewskiego ).Spokojnie wytłumaczył mi co jest zalecane, by zrobić przed programem,oraz jakich ewentualnych przyrostów mogę sie spodziewać.Zszokowała mnie również atrakcyjna cena ,i myslę,że nikt się nie obrazi jak podam jej sumę,czyli 1200zł (!) za profesjonalny i co najważniejsze indywidualny program z taką ilością hamowania jaka będzie potrzebna,oczywiście wcześniej pełna diagnostyka i eliminacja ewentualnych unfalii typu źle wyregulowana turbina na siłowniku itp, w cenie softu.W porównaniu do Masters tuning,bo tylko do nich mogę się odnieść czyli do 1700 zł,to naprawdę jak okazja w Tesco .Jedyna wada to terminy.Pan Witold jest mocno zawalony robotą i do tego również chce troszke sie pourlopować,węc w gre wchodzi robienie programu w okresie końca sieprnia i początku września , wtedy to bankowo zawitam w jego "skromne progi" swoją alfą.Osobiście szczeże polecam chociażby za same podejście do przecież obcej osoby.Jedynie żałuję ,że trzeba długo czekać na efekt,ale pocieszam się ,że będzie naprawde warto.

    Ps.Post nie jest formą reklamy tylko prywatnym odczuciem co do potraktowania jako potencjalnego klienta przez pana Witka,oraz możliwą pomocą dla innych zainteresowanych zrobieniem programu u tego pana.Jeśli podawanie jakichkolwiek cen za usługi narusza regulamin proszę moderatora o i ich wykasowanie lub uwagę.

  6. #6
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Miałbym jeszcze jedno pytanie do znawców tematu,czy programowe wycięcie EGR-u wpłynełoby na + dla silnika i czy nie byłoby to złe w konsekwencjach w dalszej jeździe ?
    programowe wyciecie i zaslepienie EGR to duzy plus dla dynamiki silnika,kolega MajkelS ma cos takiego zrobione, napisz mu PW na pewno odpowie.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Dzięi kolego za informację, napewno odezwę się do tego usera.W rozmowie z Rogalottim,również zadałem takie pytanie i odpowiedź była bardzo podobna do twojej,czyli operacja jak najbardziej wskazana.Dzięki zaślepieniu i wycince EGR ,turbo jest pompowane czystym powietrzem ,boost jest wydajniejszy no i większy,a i jednocześnie pozbywamy się zmartwienia w przypadku zepsucia się tego zaworu ,bo jest on przeciez odłonczony.Taki patent jednakże możemy zastosować tylko w przypadku zdrowej turbiny.Taką wiedzę przekazał mi pan Witek.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 23-07-2010 o 16:43

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar G-CS
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Focus 3 ST 2.0EB 250/320KM :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Taki patent jednakże możemy zastosować tylko w przypadku zdrowej turbiny.Taką wiedzę przekazał mi pan Witek.
    ...a pytałeś dlaczego?...bo niestety zaślepienie EGR powoduje zwiększenie temp. spalania

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał G-CS Zobacz post
    ...a pytałeś dlaczego?...bo niestety zaślepienie EGR powoduje zwiększenie temp. spalania
    Polemizowałbym... większe niebezpieczeństwo powoduje uszkodzony EGR niż zaślepiony. Najlepszą modyfikacją jest usunięcie zaworu (zaślepienie) oraz prawidłowa modyfikacja oprogramowania - wtedy wzrostów temp nie będzie.
    Testowałem na swoim wozie z/bez egra monitorujac egt (pomijam kwestię hardcorowych softów itd).

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar G-CS
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Focus 3 ST 2.0EB 250/320KM :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Polemizowałbym... większe niebezpieczeństwo powoduje uszkodzony EGR niż zaślepiony. Najlepszą modyfikacją jest usunięcie zaworu (zaślepienie) oraz prawidłowa modyfikacja oprogramowania - wtedy wzrostów temp nie będzie.
    Testowałem na swoim wozie z/bez egra monitorujac egt (pomijam kwestię hardcorowych softów itd).
    ...to prawda...ale "tutaj" wrzuca się softy "online"...ja by to był kolejny down l..jakieś aktualizacji kompa
    ...podstawową wadą EGR jest:
    ..ewentualna usterka (problemy..koszty wymiany)
    ..zasyfianie dolotu
    ..zwiększenie "bąka" przy starcie i zmianie biegów

    ...poza tym to tylko troszkę ekologii..która oczywiście jest awaryjna, upierdliwa i kosztowna, a na osiągi max nie ma wpływu (sprawna)

    ps.
    ..ja też jeżdżę bez EGR

Podobne wątki

  1. Grupowy chiptuning MR Motors - Rogalotti - 1000zł
    Utworzone przez CrocodileReggae w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 184
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 16:31
  2. egr a program :)
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 10:34
  3. Brc program
    Utworzone przez Roalek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 22:19
  4. [159] Koniec z silnikami od General Motors, nadchodzi Turbo Era
    Utworzone przez Tuti w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2009, 20:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory