Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [166] sporotowe amorki do mojej alfy

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V Sport-tronic Rok produkcji: 1999
    Postów
    237

    Domyślnie [166] sporotowe amorki do mojej alfy

    Witam, ponieważ w Polsce nie ma wyboru co do części , postanowilem kupic cos w uk

    teraz mam zawieszenie obniżone na sprezynach

    http://www.europerformance.co.uk/pag...roduct=3950462

    poszukuje do tego jakiś sportowych amorków

    jezeli ktos jest cos w stanie polecic z tej palety

    http://www.europerformance.co.uk/pag...category=suspn

    za rozsądna kasę to z góry dziękuje

    przy okazji będę brał na przód

    http://www.europerformance.co.uk/pag...roduct=3930230

    + klocki

    http://www.europerformance.co.uk/pag...roduct=3723324












    Komentarz dodany przez: robak#21
    Proszę o podawanie prefixu przed tematem
    Ostatnio edytowane przez robak#21 ; 03-07-2010 o 21:34

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V Sport-tronic Rok produkcji: 1999
    Postów
    237

    Domyślnie

    nikt nie jest w stanie naprawdę doradzi jakiś sportowych amorków które są dostępne w linku powyżej?

  3. #3
    PrzemekZ81
    Gość

    Domyślnie

    Chyba okres urlopowy daje się we znaki i mało kto zajmuje się tuningowaniem swych aut
    A tak na poważnie to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy zależy Tobie na komforcie ( raczej jego resztkach ) czy ma to być zawieszenie w pełni utwardzone stricte sportowe.
    Do sprężyn -30mm polecił bym Tobie amorki usztywnione najlepiej BILSTEIN, miałem w swoich autach różne amorki KONI, KYB, SACHS... itp jednak BILSTEIN to pełna profeska, aktualnie jeżdżę na BILSTEIN-ach B6 a mam standardowe sprężyny i felga 18, o komforcie zapominam ale wrażenia z jazdy na łukach i trzymanie auta na 5+.
    Tu masz link na stronkę BILSTEIN-a:
    http://www.bilstein.pl/strona/oferta.html
    Poczytaj trochę i zastanów się co jest odpowiednim wyborem, moim zdaniem zastosowanie tych sprężyn + BILSTEIN B6 pozostawi lekką dozę komfortu no i oczywiście trzymanie się auta drogi jak przyklejonego, zakładając że wszystkie końcówki, wahacze , stabilizatory masz w 100% sprawne bo na takim zawiasie nie ma mowy o tym żeby któryś z tych elementów nie był sprawny bo w przeciwnym razie posypie się cała zawiecha, a chodzi o to żeby było przyjemnie a nie stresowo!

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Bilstein B6 generalnie nie są przystosowane do współpracy z obniżającymi sprężynami. Do niższego zawieszenia jest dedykowana seria B8, ale producent nie ma ich w ofercie do 166, podobnie jak i do 145/146.
    Ja bym proponował zdecydowanie Koni Sport, dla mnie świetna sprawa. Podstawowa zaleta tych amorów to możliwość regulowania twardości, co pozwala ustawić zawieszenie wedle własnych upodobań, no i można je stosować do sprężyn obniżających i seryjnych.
    Przednie do 166:
    http://www.europerformance.co.uk/pag...oduct=15346972
    tylne:
    http://www.europerformance.co.uk/pag...oduct=15347416

  5. #5
    alficzka Ferra
    Gość

    Domyślnie

    Do niższego zawieszenia jest dedykowana seria B8, ale producent nie ma ich w ofercie do 166, podobnie jak i do 145/146.
    Co do tego zdania sie nie zgodze,nie wiem jak do 145/46 natomiast do 166 sa b8-ki.B6-tki sa przeznaczone do seryjnych spreżyn jak i do obnizonych o max 30mm,powyzej tego obnizenia stosuje sie b8-ki,mam eibachy pro-kit -30 mm i b6-tki i na takim zestawie jezdzi sie rewelacyjnie,taki zestaw moge polecic.

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Marysn
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    166 2.4JTD, 146ti 2.0 16V, Monterey 3.1TD
    Postów
    161

    Domyślnie

    A co sądzicie o KYB lub Sachs? Jak wypadają w porównaniu do Bisteina

    155 1.8 TS 16V - kręci wysoko
    166 2.4 JTD 10V - moc turbo, 146ti 2.0 TS 16Vhttp://www.youtube.com/watch?v=gjSVk...feature=relmfu

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marysn Zobacz post
    A co sądzicie o KYB lub Sachs? Jak wypadają w porównaniu do Bisteina
    Amortyzatory KAYABA:
    - Kayaba produkuje między innymi amortyzatory gazowe i olejowe wkłady i kolumny McPhersona,
    - Kolumna gazowa McPherson kompensująca zużycie innych części zawieszenia. Jej charakterystyka jest często lepsza od wyposażenia oryginalnego. Sprężony gaz N2 ( azot ) zapobiega pienieniu się oleju, w związku z tym amortyzatory zapewniają lepszą przyczepność kół samochodu do podłoża,
    - Amortyzatory gazowe oferujące wysoki komfort jazdy. Opatentowany system zaworów oraz sprężony azot redukują pienienie oleju występujące w amortyzatorach olejowych. Charakteryzują się lepszą przyczepnością kół do podłoża,
    - Wkład gazowy umożliwiający profesjonalną naprawę kolumny McPherson i gwarantujący podwyższony komfort jazdy. Sprężony azot redukuje pienienie się oleju i powoduje, że amortyzatory mają lepszą skuteczność,
    - Amortyzatory olejowe regulujące się automatycznie. Amortyzatory cechują nowoczesne rozwiązania techniczne, które gwarantują długi czas użytkowania,


    Amortyzatory BILSTEIN:
    - brak huśtania,
    - permanentna przyczepność kół do podłoża-amortyzatory pracują z pełną mocą także przy największym obciążeniu
    - amortyzatory teleskopowe BILSTEIN i wkłady z "grubą" rurą amortyzatora na górze szczególnie dobrze przenoszą duże siły poprzeczne,
    - krótsze amortyzatory Bilstein Sprint optymalizują jazdę samochodów o niskim zawieszeniu,
    - stała siła tłumienia pod każdym obciążeniem
    - duże rezerwy wydajności dające maksymalne bezpieczeństwo
    - duży komfort jazdy
    - najwyższa jakość producenta na pierwszy montaż
    - technologia ciśnienia gazu BILSTEIN.

    Amortyzatory SACHS:
    - Amortyzatory SACHS
    SACHS od 70 lat opracowuje i produkuje w ścisłej współpracy z wiodącymi na świecie producentami samochodów najwyższej jakości komponenty i systemy układu napędowego i zawieszenia. SACHS posiada w swojej ofercie szeroką gamę amortyzatorów - od dwururowych najnowszej generacji, aż po elektronicznie sterowane komponenty całych zawieszeń.

    SACHS Super Touring tworzą standardy najwyższej jakości. Są one konstruowane i produkowane w identyczny sposób jak części do pierwszego montażu, gwarantują bezpieczeństwo, niezawodność i trwałość.

    SACHS Advantage to amortyzatory, przy produkcji których wykorzystuje się najnowsze osiągnięcia w zakresie konstrukcji i technologii. Dopasowane do każdego pojazdu parametry techniczne zapewniają najwyższą stabilność i kontrolę jazdy. To amortyzatory łączące cechy sportowe z komfortem.

    SACHS Unlimited - Sporting to amortyzatory i kompletne zawieszenia, których technologia jest ściśle powiązana z profesjonalnymi produktami używanymi podczas zawodów sportowych. Przeznaczone są dla kierowców, którzy także w krytycznych sytuacjach oczekują absolutnego panowania nad samochodem. Unlimited Sporting oznacza twardszą amortyzację i stabilność jazdy w szybko zmieniających się sytuacjach drogowych.

    Polecam amory Kayaba - japońska technologia i super jakość.

    Tu jeszcze krótki artykuł o amorach:
    http://www.motofakty.pl/artykul/amortyzatory_3.html
    Ostatnio edytowane przez zieloo007 ; 18-08-2010 o 10:45

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Marysn
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    166 2.4JTD, 146ti 2.0 16V, Monterey 3.1TD
    Postów
    161

    Domyślnie

    Dzięki ale chodzi mi raczej o subiektywne odczucia użytkowników, wrażenia za kółkiem może ktoś miał okazję jeździć Bellą z różnymi amorami i ma jakąś opinię co do zachowań auta w porównaniu do serii

    155 1.8 TS 16V - kręci wysoko
    166 2.4 JTD 10V - moc turbo, 146ti 2.0 TS 16Vhttp://www.youtube.com/watch?v=gjSVk...feature=relmfu

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Przecież Sachs jest producentem samopoziomujących amorów do AR.
    Są one zestrojone do sportpackowych przednich, które są w sedanie jak i kombi takie same. Tak więc o tego producenta nie ma się co martwić jeśli chodzi o opinię.

    Jak dla mnie - Alfowskie zawiasy są za twarde, małokomfortowe i niestety nie na nasze drogi.

    Dlatego, gdybym miał zmieniać to wybrałbym rozsądnie B6.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    Witam
    Twardy mas racje tylko częściowo. Nie mozna dostac amorów sachsa - przynajmniej wg katalogu, które pasowałyby do sportpacka na tył ani nieregulowanych ani nivomatów. w katalogu dostepny jest tylko standard.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kubacik ; 21-08-2010 o 15:26

Podobne wątki

  1. [159] Opony 235/50/R18 do mojej alfy?
    Utworzone przez waldi8321 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 19:06
  2. Alu dla mojej alfy 159
    Utworzone przez Stawar w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 18:06
  3. [145] Spalanie mojej Alfy
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 22:29
  4. Awaria mojej Alfy 155
    Utworzone przez DASERT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 16:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory