Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Gdzie kupić tani mechanizm podnoszenia/opuszczania szyby?

  1. #1
    daniel85
    Gość

    Domyślnie Gdzie kupić tani mechanizm podnoszenia/opuszczania szyby?

    Witam w mojej gtv niestety zepsuł sie mechanizm podnoszenia/opuszczania szyby lewej. Podczas zamykania szyby nie domyka sie do konca, zębatka strasznie stuka tak jakby przeskakiwała w miejscu. Byłem w serwisie alfy w krk tam powiedziel mi że nowy mechanizm kosztuje 1100zł, dla mnie troche to dużo wiec postanowiłem poszukac używki na allegro i tutaj moje pytanie: Czy wszystkie gtv maja ten sam mechanizm? (pytam bo widziałem na fotce już jeden i zebatka na szynie była tylko z jednej strony a u mnie są po obu stronach) Czytałem na forum ze w spiderach jest inny wiec sie nie nadaje. Jeżeli ktoś już wymieniał podnosnik szyb w Gtv to bardzo prosze o rade.
    Pozdrawiam wszystkich maniaków AR
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 03-11-2010 o 08:49

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    nowsze Gtv miały system domykania szyb starsze nie tym sie to rózni tak wogóle to witamy na forum
    nie bedzie problemu z dostaniem takiego podnosnika na alleDRogo jest tego troszke
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  3. #3
    JjF
    Gość

    Domyślnie

    też to przerabiałem - wyłamana gwizdka, pospawanie nie pomogło
    Kupiłem używkę za 130PLN (z przesyłką)

    Spider ma inny podnośnik - nie tylko kwestia jednostronnej zębatki, ale też innego rozstawu śrub i mechanizmu up-down, także szukaj konkretnie od GTV coupe.
    Nie wiem czy nowszy podnośnik od coupe (z mechanizmem up-down) da się zastosować.

    Lewy trudniej dostać, bo z wiadomych powodów częściej się psują

  4. #4
    daniel85
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki wszysktim za porady.
    Tak wyłamana gwiazdka też próbowałem napraw ale nic z tego nie wyszło pekło po dwóch otwarciach szyby, wiec takiego rozwiązania nie polecam. Dziś dostałem używany podnośnik za 125zł(z wysyłką) z allegro, odrazu wymieniłem i teraz wszystko gra i buczy, szyba elegancko sie domyka i otwiera Mechanizm pochodzi z Gtv '97 wiec problemów nie było.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Rypin
    Auto
    147 x 4, 166, 159 - byłe / GT - obecne
    Postów
    117

    Domyślnie

    To ja, zeby nie zaczynac nowego tematu - poprosze konkretne odp:

    1. czy podnosnik szyby bez domykania pasuje do wersji z domykaniem? (ja mam GTV 2003 - szyby sie domykaja)
    2. czy ktos ma moze namiar na kogos kto sprzedaje czesci od 2003 roku - szukam prawego mechanizmu

    jesli ktos odpowie, ze pasuje na 100% to klikne cos z alledrogo - jest kilka ofert na prawe mechanizmy
    10 cylindrów, 475KM = Tribeca B9 żony / Forester XT MY06 mój

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Da się zamontować ale nie będzie domykania szyb (trzeba zewrzeć przewodami sygnał z krańcówki by działało) oraz trzeba wywiercić dodatkowy otwór na górną prowadnicę.
    Można próbować przełożyć do nowego podnośnika (przedliftowego) wyłącznik krańcowy z krzywką i wtedy wszystko winno działać.
    Tak, że wszystko jest do ogarnięcia.
    P.S. na wiosnę kupowałem lewe drzwi (poliftowe 2003) może mają mechanizm z prawych tel. 606912444.
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 11-09-2014 o 06:43

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Rypin
    Auto
    147 x 4, 166, 159 - byłe / GT - obecne
    Postów
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Da się zamontować ale nie będzie domykania szyb (trzeba zewrzeć przewodami sygnał z krańcówki by działało) oraz trzeba wywiercić dodatkowy otwór na górną prowadnicę.
    Można próbować przełożyć do nowego podnośnika (przedliftowego) wyłącznik krańcowy z krzywką i wtedy wszystko winno działać.
    Tak, że wszystko jest do ogarnięcia.
    P.S. na wiosnę kupowałem lewe drzwi (poliftowe 2003) może mają mechanizm z prawych tel. 606912444.
    DZIEKUJE SLICZNIE ZA POMOC - numer 52 332 50 66 stacjonarny tej samej firmy co komorka
    MAJA podnosnik prawy - dzis go wysylaja

    Panie Boze spraw, aby byl bez przerobek.. ale teoretycznie mieli tylko jedna GTV wiec powinno byc OK

    DZIEKI JESZCZE RAZ
    10 cylindrów, 475KM = Tribeca B9 żony / Forester XT MY06 mój

Podobne wątki

  1. [159] Mechanizm opuszczania szyby kierowcy
    Utworzone przez kamil8746 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-10-2019, 13:11
  2. [159] Mechanizm opuszczania/podnoszenia szyb - tył
    Utworzone przez sebsob w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 18:23
  3. Przycisk podnoszenia/opuszczania szyby
    Utworzone przez Maciek84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 08:41
  4. [145] Mechanizm ręcznego opuszczania/podnoszenia szyb
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 23:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory