Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [166] kontrolka - bagaznik

  1. #1
    maly_swd
    Gość

    Domyślnie [166] kontrolka - bagaznik

    Witam.
    Po moich podbojach na arkuszowej 2a okolo 2tyg temu spierniczyli cos z czujnikiem od bagaznika. Od tamtej pory caly czas mam kontrolke, iz jest on otwarty (a to wkur.... bo alarm swiruje).

    Moje pytanie gdzie to cholerstwo mozna zlokalizowac (czujnik), aby go ewentualnie odlaczyc/poprawic
    ps. najlepiej jak by to byl manual w postaci "FOTKI"

    pozdrawiam.
    Rafal

  2. #2
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    Czujnik jest w zamku klapy.

  3. #3
    maly_swd
    Gość

    Domyślnie

    piszac "w zamku", masz w srodku tam gdzie sie wklada kluczyk (klapa), czy w tym...hhmmmm jak to nazwac -tam gdzie sie zatrzaskuje zamek (to nad tablica rejestracyjna

    sorka za glupie pytanie (jestem programista) i na samochodach sie nie znam ani troche

    wiec jak by ktos mial checi zrobic fotke:] i zaznaczyc gdzie to dokladnie i jak to mozna "rozebrac" aby ew. naprawic

  4. #4
    TomekT
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    Co prawda to mój pierwszy post na tym forum, ale tak się składa że też mam jazdy z czujnikiem zamknięcia klapy...

    Cytat Napisał maly_swd
    -tam gdzie sie zatrzaskuje zamek (to nad tablica rejestracyjna
    Dokładnie w zatrzasku zamka

    Cytat Napisał maly_swd
    -wiec jak by ktos mial checi zrobic fotke:] i zaznaczyc gdzie to dokladnie i jak to mozna "rozebrac" aby ew. naprawic
    Trzeba będzie :
    - zdjąć tapicerkę klapy - 1 śrubka w uchwycie + kilka plastikowych kołków
    - rozłączyć złączkę czujnika zamknięcia klapy (jest tylko kabelek idący do samego zatrzasku - trzeba uważać żeby się nie pomylić przy rozłączaniu więcej niż jednej wtyczki, bo niektóre pasują nawzajem do siebie - u mnie przy naprawie lakierniczej spece się pomylili - efekt - spalony przekaźnik oświetlenia, bezpiecznik otwierania klapy, uszkodzony alarm i pewnie coś jeszcze...)
    - zdjąć plastikową osłonę zatrzasku (najbardziej upierdliwe)
    - zaznaczyć sobie położenie zatrzasku na klapie (żeby uniknąć poźniej godzinnego trzaskania klapą i ustawiania)
    - odłączyć drut sterujący od zamka (od tego gdzie się wkłada kluczyk)
    - odkręcić śruby mocujące zatrzask i odpiąć od niego drut sterujący siłownika

    Sama konstrukcja czujnika musi być prosta jak konstrukcja cepa (zamyka lub otwiera obwód), tak więc powinno się dać go w miarę prosto naprawić. Samego zatrzasku zamka jeszcze nie wyciągałem, i zapewne z okazji że robi się już dość zimno, chyba nie prędko trafi będę miał ochote to naprawiać.

    Pozdrawiam,
    TomekT

  5. #5
    maly_swd
    Gość

    Domyślnie

    dzieki za szczegolowy opis... w wolnej chwili to rozkrece, ale jeszcze przed tym znajde mechanika, ktory to po mnie posklada

    pozdrawaim

Podobne wątki

  1. Bagaznik na rowery na hak.
    Utworzone przez waldis w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 08:44
  2. bagaznik na rowery 156 sw
    Utworzone przez pajel w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 09:17
  3. bagaznik
    Utworzone przez bella-hella w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 17:44
  4. otwierajacy sie bagaznik??
    Utworzone przez OO__V__OO w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-09-2007, 20:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory