Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Niedziałające wtryski JTD

  1. #1
    pepo
    Gość

    Domyślnie Niedziałające wtryski JTD

    witajcie koledzy otóż po wymianie uszczelki pod głowicą mam problem z odpaleniem alfy :/

    chodzi o to, ze artysta który nam planował głowice spierniczył sprawę z wtryskami, a dokładnie oddal je nam w woreczku rozebrane w mak. wtryski złożyliśmy, lecz nie dawały paliwa. okazało sie, ze nie bylo takich bardzo malutkich kuleczek, bo je pogubil ten co planowal glowice. teraz kulki sa juz na swoim miejscu, ale auto dalej nie pali jest to problem zwiazany cos z ukladem paliwowym.

    zaobserwowalismy, ze pompa w baku podaje paliwo, lecz ta 2 pompa na rozrzadzie jakby nie dawala cisnienia. moje pytanie, czy ta pompe sie jakos specyficznie odpowietrza?? kombinowalismy 2 dni lecz bez rezultatu.

    uklad odpowietrzalismy poprzez popuszczenie rurki paliwowej przy wtrysku podczas gdy pompa z baku pompowala cisnienie, az zaczelo paliwo wylatywac

    czy jest ktos w stanie nam pomóc jak sprawdzic ten wtrysk czy dziala, bo po wyciagnieciu i podloczeniu go na zewnatrz i kreceniu silnikiem nic nie leci i nie wiem czy to wina pompy czy wtryskow, bo wydaje mi sie ze przez krecenie kolkiem od pompy to tak czy tak pompa powinna zassac i podawac cisnienie na listwe
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 08-07-2010 o 09:08

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar H_A_L_T_I
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    CITROËN C5 Kombi EXCLUSIVE 2.2 HDi ; SIERRA RS500
    Postów
    160

    Domyślnie

    Podłącz pod kompa i napisz jakie wyniki
    Podejrzewam że masz źle poskładane wtryski (mam nadzieję że podkładki dałeś chociaż nowe):>
    Układ powinien się sam odpowietrzyć - z tym nie powinno być problemu
    Rozrząd na pewno dobrze poskładany??
    Sprawdz jeszcze czy nie uszkodziłeś czujnika położenia wałka rozrządu (halla) ten co jest do pompy wody przykręcony.
    Trzeba by obejrzeć żeby coś powiedzieć...
    Jak odpowitrzałeś na przelewie i leciało paliwo hehhe to na pewno nie pozakładałeś we wtryskach tych oringów małych i nie masz ciśnienia na listwie
    Jak chociaż jeden będzie lał górą na powrocie to silnik nie zapali bo nie pozwoli mu na to czujnik ciśnienia - jak wykryje za małe ciśnienie to kapa nie otworzy wtrysku
    Jak jesteś pewny że rozrząd dobrze poskładany to spróbuj odpalić jakimś plakiem albo zmywaczem...... tylko przelewa to powinien zagadać - tylko nie za dużo !!!
    Ostatnio edytowane przez H_A_L_T_I ; 07-07-2010 o 22:19

  3. #3
    pepo
    Gość

    Domyślnie

    a wiec tak :

    komp pokazuje tylko 1 błąd który był już przed wymiana uszczelki tyczy sie egr`u oraz po380 chyba czyli świece zarowe wiem ze 1 nie dziala czekam na nowa.

    co do rozrzadu to raczej tak pasek jest nowy i ma te kreski co maja sie zgrac ze znakami na kołach walu wiec raczej jest ok.

    czujnik polozenia walka jest raczej ok bo by blad chyba wyskoczyl chyba ze jednak nie

    co do odpowietrzania to ja popuszczalem ta rurke co doprowadza paliwo z listwy a nie przelewem.

    o jakie oringi ci dokladbniej chodzi?? te ktore sa na tych hmm plasticzkach co wchodza do wtrysku od gory te od przelewu? jesli tak to sa

    nigdzie mi nic nie cieknie dzis bede prubowal psiknac starteru do diesla moze to mu pozwoli zagadac

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar H_A_L_T_I
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    CITROËN C5 Kombi EXCLUSIVE 2.2 HDi ; SIERRA RS500
    Postów
    160

    Domyślnie

    Chodziło mi o oringi we wtryskach - w środku ale jak nie rozbierałeś to powinny być OK
    Zobacz jeszcze jakie jest ciśnienie na listwie jak kręcisz rozrusznikiem (podepnij kompa ustaw ten parametr i kręć powinno być przy kręceniu zozrusznikiem około 120 - 130 barów natomiast jak zapali to na biegu jałowym około 300)

  5. #5
    pepo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał H_A_L_T_I Zobacz post
    Chodziło mi o oringi we wtryskach - w środku ale jak nie rozbierałeś to powinny być OK
    Zobacz jeszcze jakie jest ciśnienie na listwie jak kręcisz rozrusznikiem (podepnij kompa ustaw ten parametr i kręć powinno być przy kręceniu zozrusznikiem około 120 - 130 barów natomiast jak zapali to na biegu jałowym około 300)

    a moglbys mi podpowiedziec jak ten parametr sie nazywa w alfadiagu? z tego co pamietam jest tam kilka rzeczy zwiazanych z paliwem
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 10-07-2010 o 22:36

Podobne wątki

  1. Niedziałające lusterka.
    Utworzone przez laska w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 10:20
  2. [145] niedziałające zegary w 145 1.9 jtd
    Utworzone przez Kiss1990 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 06:54
  3. [MiTo] Niedziałające USB
    Utworzone przez Cwanylisek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 12:54
  4. Niedziałające wycieraczki
    Utworzone przez Lorxk w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 15:08
  5. Niedziałające światła mijania.
    Utworzone przez heavy1691 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 22:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory