Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Temat: Ile palą Wasze 2.4 JTDm Q-Tronic z napędem FWD?

  1. #21
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał superglide Zobacz post
    przednie fotele w ti są inne niż seryjne w 159, są inaczej, bardziej wyprofilowane i mają regulację długości siedziska. Boczki są większe, bo na pewno trudniej się wsiada. Co do wysokości, nie wiem.
    no tak, dobrze, że mnie skorygowałeś, bo rzeczywiście nie wyraziłem się precyzyjnie. Oczywiście pisząc "nie różnią się niczym" miałem na myśli wysokość fotela, a nie jego wyprofilowanie. Było to dla mnie tak oczywiste, że... aż to pominąłem Sportowe wyprofilowanie foteli przednich to był główny powód dla którego zdecydowałem się na wnętrze z Ti właśnie, a nie obszywanie na nowo standardowych...

    a nie powiedziałeś skąd jesteś... jak wspomniałem chętnie zobaczyłbym Twoje autko, bo jak dla mnie to najlepsza wersja 159 jaka opuściła fabrykę Jest taka szansa? Może jakieś foto chociaż na początek?
    Pozdrawiam Camil

  2. #22
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Może coś napiszę w temacie Ti,bo miałem okazje w takowej siedzieć Q4 SW ,na zewnątrz autko wyróżnia się :srebrne lusterka,progi ,19" kółka szprychy,znaczek TI na tylnej częsci auta,środek:fotele o których napisaliście wcześniej,czarne skóry przeszywane czerwona nitką,całe wnętrze Ti jest ciemne,dosłownie wszystko,podsufitówka, słupki ,panel środkowy itd.Niby fajnie ,ja natomiast mam środek jasny i siedząc tam optycznie wydaje się mniejsza.Ale mimo wszystko ciekawie to wygląda,wszystkie elementy skórzane przeszyte czerwona nicią,tyle zapamiętałem

  3. #23
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał spike Zobacz post
    ałe wnętrze Ti jest ciemne
    mam wersje z bardzo jasną brązową skórą i boczkami drzwi, weszła chyba w 2 roku produckcji ti, reszta jest czarna, włącznie ze słupkami i podsufitką. Ten brąz jest lekko żarówiasty i intensywny i fajnie komponuje się z czarnym lakierem i wnętrzem (fotka z netu)

  4. #24
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał superglide Zobacz post
    mam wersje z bardzo jasną brązową skórą i boczkami drzwi, weszła chyba w 2 roku produckcji ti, reszta jest czarna, włącznie ze słupkami i podsufitką. Ten brąz jest lekko żarówiasty i intensywny i fajnie komponuje się z czarnym lakierem i wnętrzem (fotka z netu)
    Witam,

    nadal nie powiedziałeś skąd jesteś... czyżbyś nie chciał pochwalić się swoim autkiem? Może chociaż jakieś fotki Twojej belli wrzucisz tutaj, żebyśmy mogli obejrzeć? jeśli nie chcesz oczywiście pokazać jej na żywo, bo fotki, to nie to samo
    Pozdrawiam Camil

  5. #25
    ta-mara
    Gość

    Domyślnie

    jasne skóry w kompozycji z czarnym lakierem? ciekawie to moze wyglądać rzeczywiście. przyłączam się do prośby camil'a o wiecej fot wnętrza, ciakawa jestem jak wygląda to w srodku.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał camil Zobacz post
    Witaj,

    Jeśli chodzi zaś o Q4 to w trasie najmniej co wychodzi to 9 przy czym jazda raczej bardzo równym tempem (na ile się da) w granicach 140-160 km/h, z kolei w mieście raczej około 13-14 mi pali, przynajmniej na tą chwilę.
    Przypadkiem wywęszyłem temat.
    Mój "słonik" obchodzi się z paliwem identycznie jak Twój. Początkowo byłem tym zdziwiony ale zrozumiałem to gdy podjechałem ja zważyć na wadze dla tirów. 1850 kg (!!!) to jak w dużym SUVie i stwierdziłem, że chlać musi
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  7. #27
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafa Zobacz post
    Przypadkiem wywęszyłem temat.
    Mój "słonik" obchodzi się z paliwem identycznie jak Twój. Początkowo byłem tym zdziwiony ale zrozumiałem to gdy podjechałem ja zważyć na wadze dla tirów. 1850 kg (!!!) to jak w dużym SUVie i stwierdziłem, że chlać musi
    Witaj,

    no dokładnie o to chodzi. Dlatego bardzo dziwi mnie wypowiedź superglide o spalaniu 8-9 litrów. Chciałbym bardzo zobaczyć zarówno to jego autko jak i to spalanie na komputerze pokładowym U mnie 8-9 pokazuje się tylko w trasie i to kiedy na tempomacie ustawię 130, maks 140 i mam okazję równo jechać... szybciej to i nawet na trasie pali więcej
    Pozdrawiam Camil

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Zgadza się w 100%. Zejście poniżej 9 litrów (8,9-8,5) udaje mi się tylko wtedy gdy jadę bardzo równym tempem, za ciężarówkami, na jednojezdniowej drodze, w tempie 70-90 km/h. W każdym innym przypadku jestem powyżej 9, najczęściej 9,2-9,3. A to i tak z rzadka używając maks. osiągów.
    Kolejna sprawa to jazda autostradą ok 130 km/h - tu także zgadzam się w pełni. Mam dokładnie takie same wskazania. Staram się regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach, regularnie wymieniać filtr powietrza (gdy był bardzo zabrudzony spalanie wzrosło ok 0,3-0,4 lita) ale praktycznie zawsze z klimatyzacją w trybie ON.

    Kupując Q4 spodziewałem się trochę mniejszego spalania, ale to dlatego że nasłuchałem się jakie to dizle są oszczędne. A że dwa lata temu 2.4 JTDm Q4 to był biały kruk, nie udało mi sie zweryfikować informacji o spalaniu.

    Dziś jestem mądrzejszy, ale utwierdziłem się w przekonaniu że to był GENIALNY wybór. I nawet gdyby paliła 12 l/100 km ponownie bym ją kupił. Zalety Q4 z torsen'em zdecydowanie przeważają jego wady (strary mocy na kołach, większe spalanie&waga).

    Gdzie stroisz swoją Q4? Znajomy w Gliwicach twierdzi, że osiągnięcie 250 cv jest całkiem prawdopobobne
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  9. #29
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafa Zobacz post
    (...) A że dwa lata temu 2.4 JTDm Q4 to był biały kruk, nie udało mi sie zweryfikować informacji o spalaniu.

    Dziś jestem mądrzejszy, ale utwierdziłem się w przekonaniu że to był GENIALNY wybór. I nawet gdyby paliła 12 l/100 km ponownie bym ją kupił. Zalety Q4 z torsen'em zdecydowanie przeważają jego wady (straty mocy na kołach, większe spalanie&waga).
    Q4 w 2,4 to nadal "biały kruk", na razie wiem o 3 realnych w Polsce i wszystkie to SW. Na pewno jest ich więcej, choćby nie wszyscy są na forum, ale ogólnie rzecz biorąc spotyka się je baaaardzo rzadko

    A co do zadowolenia z wyboru, to też jestem przezadowolony. Od kiedy ją mam polubiłem jak pada deszcz i na drogach jest trochę ślisko

    Cytat Napisał fafa Zobacz post
    Gdzie stroisz swoją Q4? Znajomy w Gliwicach twierdzi, że osiągnięcie 250 cv jest całkiem prawdopobobne
    Hehe, to chyba ten sam znajomy u którego stroję właśnie Cinek? Właśnie wspominał mi kiedyś, że przyjeżdża czasem do niego Q4 z Katowic Jak na razie bez ruszania niczego od strony mechanicznej, tylko soft dał 242KM i 509Nm ale to dopiero początek...
    Pozdrawiam Camil

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał camil Zobacz post

    Hehe, to chyba ten sam znajomy u którego stroję właśnie Cinek? Właśnie wspominał mi kiedyś, że przyjeżdża czasem do niego Q4 z Katowic Jak na razie bez ruszania niczego od strony mechanicznej, tylko soft dał 242KM i 509Nm ale to dopiero początek...
    właśnie miałem napisać żebyś się pochwalił modem
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. [GTV] Ile palą wasze TS ?
    Utworzone przez bartesiak1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 01:06
  2. Ile wam palą wasze 156 jtd? :d
    Utworzone przez PPlawski w dziale 156
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 10:58
  3. Jak palą wasze diesle w mrozy?
    Utworzone przez pabloss w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 181
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 08:51
  4. [GTV] Ile palą Wasze 2.0 V6 TB? Spaliny brudzą zderzak po przejechaniu 20 km
    Utworzone przez drvitek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 15:27
  5. [159] Ile Wam palą Wasze 159?
    Utworzone przez pr0k0p w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 16:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory