Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78

Temat: Jakie amortyzatory polecacie?

  1. #1
    Iquid
    Gość

    Domyślnie Jakie amortyzatory polecacie?

    Byłem na przeglądzie technicznym i jak się okazało muszę wymienić prawy przedni amortyzator. Myślę, że diagnoza była dobra bo pojawiają się przy okazji tego problemy z abs'em to znaczy startuje wtedy gdy nie powinien. Więc muszę wymienić amortyzator prawy a z tego co się orientowałem najlepiej wymienić dwa, żeby mieć gwarancję. W tym momencie pojawia się moje pytanie który wybrać? Zastanawiałem się nad tymi dwoma:

    http://allegro.pl/item1175602368_amo...portwagon.html
    http://allegro.pl/item1168010937_bil...przod_gaz.html

    Proszę o pomoc w wyborze ewentualnie zaproponowanie czegoś innego.

    ps. Czy poza tym co podane jest w tych aukcjach będzie potrzebne przy wymianie amortyzatorów? Jakieś części?
    Ostatnio edytowane przez Iquid ; 17-08-2010 o 17:43

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar hecin
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa Romeo 147 Jtd 2002 Alfa romeo 159 1.9 JTDM 2008
    Postów
    118

    Domyślnie

    powiem tak ja w zeszłym roku co prawda w tyle wymieniłem na monroe nie pamiętam już za ile i do tej pory wszystko super

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Pytanie ile chcesz pieniędzy wydać? Spośród linków, które podałeś, lepiej kup BILSTEIN. Mogę zaproponować amortyzatory gazowe KAYABA. BArdzo dobre japońskie amory, ale cena jest o wiele wyższa. Tak więc, najpierw podaj widełki cenowe, a wtedy coś Ci doradzę. http://allegro.pl/item1158016929_kay...o_147_156.html

    Swoją drogą, amory te montują w hondach i toyotach

  4. #4
    Iquid
    Gość

    Domyślnie

    KAYABA lepsze od BILSTEIN? Czy te KRAFT są bardzo złe? Wydać to bym chciał jak najmniej poniżej 200 było by super ale 230 tez nie jest źle . Mam jeszcze takie pytanie czy 250 zł za wymianę dwóch amortyzatorów i geometrię to dużo? Tyle powiedziano mi w pewnym serwisie oczywiście za samą robotę.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iquid Zobacz post
    KAYABA lepsze od BILSTEIN? Czy te KRAFT są bardzo złe? Wydać to bym chciał jak najmniej poniżej 200 było by super ale 230 tez nie jest źle . Mam jeszcze takie pytanie czy 250 zł za wymianę dwóch amortyzatorów i geometrię to dużo? Tyle powiedziano mi w pewnym serwisie oczywiście za samą robotę.
    KAYABA jak i BILSTEIN to bardzo dobre amortyzatory. Ja bym skłaniał się ku kayabie, z uwagi może i do sentymentu (kiedyś miałem hondę i kayaby, na których jeździło się super).

    KRAFT, to po prostu gorsze jakościowo amory, co nie oznacza, że jak je założysz to zaraz rozpadnie się samochód. Może są mniej trwałe, możliwe, że szybciej się zużyją, ale ile na nowych amortyzatorach pojeździsz?! Gdy dojdzie do kolejnej wymiany, to przecież już dawno sprzedaż auto

    Za wymianę i geometrię to bardzo dobra cena. Na pewno nie chcą zedrzeć z ciebie, jeśli o to ich podejrzewasz

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Na KAYABE to ja bym uważał, ostatnie jakie włożyłem wytrzymały 12tys km i wylał się jeden, seria Excel-G ...
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Na KAYABE to ja bym uważał, ostatnie jakie włożyłem wytrzymały 12tys km i wylał się jeden, seria Excel-G ...
    bez przesady, trafiłeś na felerny. A zresztą, moja opinia jest taka, jak wyżej napisałem. Zaraz i tak rozpocznie się debata na temat amorów, które są lepsze, tak jak w dziale AR 156, które wahacze są lepsze, QAP, FAST czy TRW.

  8. #8
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Sporo sprzedaję KYB i owszem pojawiają się wycieki i reklamacje, jednak wszystkie jak do tej pory wynikały z zadziorów na tłoczysku powstałych podczas montażu.
    Częsty błąd 'mechaników' to przytrzymywanie chowającego się tłoczyska czym popadnie, byle to jakoś skręcić i później amortyzator wytrzymuje kilka tysięcy albo i mniej.

    Oczywiście każdemu produktowi może się zdarzyć błąd fabryczny.

    Niestety nie mam porównania z Bilsteinem, bo nie mam ich w ofercie

    Podsumowująć KYB - zdecydowanie +

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Jeszcze kilka zalet o KAYABIE i BILSTEINIE:
    Amortyzatory KAYABA:
    - Kayaba produkuje między innymi amortyzatory gazowe i olejowe wkłady i kolumny McPhersona,
    - Kolumna gazowa McPherson kompensująca zużycie innych części zawieszenia. Jej charakterystyka jest często lepsza od wyposażenia oryginalnego. Sprężony gaz N2 ( azot ) zapobiega pienieniu się oleju, w związku z tym amortyzatory zapewniają lepszą przyczepność kół samochodu do podłoża,
    - Amortyzatory gazowe oferujące wysoki komfort jazdy. Opatentowany system zaworów oraz sprężony azot redukują pienienie oleju występujące w amortyzatorach olejowych. Charakteryzują się lepszą przyczepnością kół do podłoża,
    - Wkład gazowy umożliwiający profesjonalną naprawę kolumny McPherson i gwarantujący podwyższony komfort jazdy. Sprężony azot redukuje pienienie się oleju i powoduje, że amortyzatory mają lepszą skuteczność,
    - Amortyzatory olejowe regulujące się automatycznie. Amortyzatory cechują nowoczesne rozwiązania techniczne, które gwarantują długi czas użytkowania,


    Amortyzatory BILSTEIN:
    - brak huśtania,
    - permanentna przyczepność kół do podłoża-amortyzatory pracują z pełną mocą także przy największym obciążeniu
    - amortyzatory teleskopowe BILSTEIN i wkłady z "grubą" rurą amortyzatora na górze szczególnie dobrze przenoszą duże siły poprzeczne,
    - krótsze amortyzatory Bilstein Sprint optymalizują jazdę samochodów o niskim zawieszeniu,
    - stała siła tłumienia pod każdym obciążeniem
    - duże rezerwy wydajności dające maksymalne bezpieczeństwo
    - duży komfort jazdy
    - najwyższa jakość producenta na pierwszy montaż
    - technologia ciśnienia gazu BILSTEIN.

  10. #10
    Iquid
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuje za wszystkie porady i informacje jestem już praktycznie przekonany na BILSTEIN B4 i mam takie pytanie. Na jednej aukcji znalazłem informację "Przy każdej wymianie amortyzatorów należy wymienić osłony z odbojami". Może mi ktoś powiedzieć czy to prawda i gdzie mogę znaleźć te osłony z odbojami no i żaby pasowały do tych amortyzatorów.
    http://allegro.pl/item1168010937_bil...przod_gaz.html

Podobne wątki

  1. Sprężyny i amortyzatory - KYB, SACHS, TRW ? Co polecacie ?
    Utworzone przez Krzychu166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-10-2020, 20:38
  2. Jakie polecacie żarówki H7 ?? ;]
    Utworzone przez AlfaLuca w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 12:31
  3. Opony zimowe - jakie polecacie, a jakie odradzacie?
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 19:32
  4. jakie żarówki polecacie?
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 06-08-2009, 14:47
  5. Jakie amortyzatory polecacie do SW
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory