Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Awaria systemu kontroli silnika.

  1. #1
    karolek1100
    Gość

    Domyślnie Awaria systemu kontroli silnika.

    Witam. piszę po raz pierwszy i nie do końca wiem czy poprawnie to robię. Moja luba to AR 147 ts 1.6 120 KM benzyna i mam kilka problemów z nią i zarazem kilka pytań do was.
    Po pierwsze często zapala mi się kontrolka z awarii systemu kontroli silnika a przy tym piszczy co bardzo denerwuje na dłuższej trasie wiec mam pytanie czy wie ktoś jak to wyłączyć bez rozbierania zegarów (byłem na komputerze w trzech punktach i stwierdzono że to nic specjalnego).
    Po drugie orientuje się ktoś ile jest pierścieni na tłoku bo google podaje różne wersje.

  2. #2
    Iquid
    Gość

    Domyślnie

    Miałem podobny problem byłem w dwóch serwisach i nic nie znaleźli i tak z tym jeździłem. Jednak jakiś czas tem okazało się, że mam uszkodzony przewód do intercoolera po wymianie przewodu problemu nie ma końca nie wiem czy to miało jakiś związek jednak może Cię to jakoś naprowadzi sprawdź sobie przewód .

  3. #3
    karolek1100
    Gość

    Domyślnie

    Ale mam pytanie podczas jazdy ona ci co jakiś czas mrugała i piszczała szczególnie jak włączysz tempomat. Może ktoś wie czy da się to wyłączyć jakimś bezpiecznikiem.

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iquid Zobacz post
    Miałem podobny problem byłem w dwóch serwisach i nic nie znaleźli i tak z tym jeździłem. Jednak jakiś czas tem okazało się, że mam uszkodzony przewód do intercoolera po wymianie przewodu problemu nie ma końca nie wiem czy to miało jakiś związek jednak może Cię to jakoś naprowadzi sprawdź sobie przewód .
    Przewód od IC w 1.6TS? Chyba, ze jakiś uturbiony xD

  5. #5
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    1. W 1.6 niestety brak jest intercoolera
    2. Czy jednym z tych trzech punktów była ASO? Bądź warsztata znający elektronikę tych samochodów?
    3. Pokazało jakieś błędy, że stwierdzili, że to nic specjalnego?
    4. Czy masz jakieś objawy poza palącą się kontrolką?

  6. #6
    karolek1100
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=puotek;374405]1. W 1.6 niestety brak jest intercoolera
    2. Czy jednym z tych trzech punktów była ASO? Bądź warsztata znający elektronikę tych samochodów?
    3. Pokazało jakieś błędy, że stwierdzili, że to nic specjalnego?
    4. Czy masz jakieś objawy poza palącą się kontrolką?[/

    Ad. 2 Nie ale wszystkie miały programy Boscha do alfy i w serwisie fiata gość stwierdził że to błędy komputera i je zresetował i było dobrze dopóki nie wjechałem do garażu, a w drugim powiedzieli że to błędy wynikające z instalacji LPG.

    Ad. 3 Niby było kilka tych samych u obydwu i jeden powiedział że to bzdet a drugi ze to gaz i kazał wymienić świece co zrobiłem i nie jest to tania rzecz.

    Ad. 4 Czasami tuż przed zapaleniem się jej alfa dostaje delikatnego kopa i wtedy zapala się kontrolka i piszczy.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    kiedys jechalem taksowka Skoda z LPG gosciowi zapalila sie kontrolka i tez piszczalo po 2 km auto stanelo....
    A czy nie masz brzydkiego zapachu w aucie ??? bo jak ta kontrolka sie zapalila temu gosciowi to walilo jajcem zepsutym....
    Ostatnio edytowane przez Gopcio ; 22-08-2010 o 11:13
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  8. #8
    karolek1100
    Gość

    Domyślnie

    Nic nie czuć i zupełnie nic się nie dzieje silnik chodzi jak igła jedynie to tyle że se piszczy, więc może ktoś wie jak to wyłączyć bez grzebania w zegarach.

  9. #9
    Arturo147
    Gość

    Domyślnie

    Kolego mi tez sie zapalała kiedys kontrolka,auto jezdziło bez zarzutówi nic sie nie działo,zadnego szarpania czy falowania obrotów,2 mechaników mówiło ze paliwo lałem lipne,usuwali bład i tak jezdziłem az sie znów zapaliło(czyli po 2-3 dniach)...pojechałem do ASO i pierwsza i szybka diagnoza-przepływomierz........wymieniłem i jest ok...to takie nawiazanie do tego ze moze warto udac sie do ASO,bo to ze jakis mechanik ma program do AR nie znaczy ze bedzie umiał dobrze zinterpretowac błąd.

  10. #10
    karolek1100
    Gość

    Domyślnie

    Fajnie chyba jednak będę musiał się tam udać bo czasami mam ochotę wziąć gumówkę i wyciąć ten głośniczek.

Podobne wątki

  1. Kontrolka awarii systemu kontroli silnika eobd
    Utworzone przez filipl w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 07:26
  2. Awaria Systemu kontroli silnika EOBD
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 17:19
  3. Kontrolka Awaria systemu kontroli silnika EOBD
    Utworzone przez perrodeltango w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 12:18
  4. [147] Awaraia systemu kontroli motoru POMOCY
    Utworzone przez kruchy94 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 13:14
  5. Awaraia systemu kontroli motoru POMOCY
    Utworzone przez kruchy94 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2008, 07:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory