Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 118

Temat: Amortyzatory tylne SW - jakie???

  1. #81
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Cytat Napisał stopczyk26 Zobacz post
    Czy padnięte amory mogą powodować to że tył będzie siedział niżej niż przód?
    Moje amory mialy z tylu po 20% i 30% wiec prawie ich nie bylo Wydaje mi sie, ze nie one sa tutaj przyczyna do konca, chyba bardziej sprezyny...u mnie moga byc jakie nie seryjne,moze zmienial poprzedni wlasciciel...wiem na przyklad ze jadac na wakacje chcialem wlazyc takie gumy usztywniajace miedzy sprezyny ,bo byl nas komplet i tyl by usiadl ,ale nie moglem ich wlozyc (tzn byly ogromne luzy i guma by po prostu wypala), zwoje byly za bardzo rozciagniete i nie trzymalyby. Ale mozliwe ze takie springi sa seryjne ,nie znam sie ;] to wtedy nie mam pojecia co sie stalo...
    Ostatnio edytowane przez peenbe ; 26-03-2012 o 06:17

  2. #82
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Po długim czasie zdecydowałem się na wymianę amorów i sprężyn na tyle na nowe. Jak się okazało po wymianie na darmo bo tył jak siedział niżej od przodu tak siedzi dalej. Drażni mnie to strasznie ale nie wiem już czego to może być przyczyna.
    Czy ktoś się orientuje czy do SW szły takie same springi na tył jak do sedana? Jeśli byłyby ciut dłuższe to może spróbowałbym takie założyć.

  3. #83
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał stopczyk26 Zobacz post
    Po długim czasie zdecydowałem się na wymianę amorów i sprężyn na tyle na nowe. Jak się okazało po wymianie na darmo bo tył jak siedział niżej od przodu tak siedzi dalej. Drażni mnie to strasznie ale nie wiem już czego to może być przyczyna.
    Czy ktoś się orientuje czy do SW szły takie same springi na tył jak do sedana? Jeśli byłyby ciut dłuższe to może spróbowałbym takie założyć.
    A wymieniałeś kolego poduszki? Części dobrze dobrane? Może ktoś dobrał Ci części jak do sportpacka a Ty masz normalne zawieszenie i stąd ten problem.

    Ogólnie temat dotyczy SW, ale po avatarze widzę że Tobie chodzi o sedan, tak?

  4. #84
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Cytat Napisał PRE2ES Zobacz post
    A wymieniałeś kolego poduszki? Części dobrze dobrane? Może ktoś dobrał Ci części jak do sportpacka a Ty masz normalne zawieszenie i stąd ten problem.

    Ogólnie temat dotyczy SW, ale po avatarze widzę że Tobie chodzi o sedan, tak?
    Dokładnie, chodzi mi o sedana. Co do doboru zawieszenia, to raczej nie ma mowy o tym aby była pomyłka i trafiło do mnie zawieszenie ze sportpacka. Prawdę mówiąc poduszek (jeśli chodzi o te górne) to nie wymieniałem, ale wydaje mi się, że one nie będą miały aż tak dużego wpływu na to, że tył stoi niżej niż przód.

  5. #85
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    SW ma o 1 zwój więcej, a w 2,4 oraz V6 są ponadto grubsze sprężyny.
    Może problemem jest za wysoki przód, a nie niewłaściwy tył. Może ktoś wsadził amory niesportpackowe do przodu...

  6. #86
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    SW ma o 1 zwój więcej, a w 2,4 oraz V6 są ponadto grubsze sprężyny.
    Może problemem jest za wysoki przód, a nie niewłaściwy tył. Może ktoś wsadził amory niesportpackowe do przodu...
    Ja nie mam sportpacka tylko zwykłe. Tak się też właśnie nad tym zastanawiałem, że może z przodu są z innego silnika np 2,4 lub 2,5 i dlatego przód stoi wyżej. Da się to jakoś sprawdzić jakie mam aktualnie sprężyny z przodu?

  7. #87
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Można. Musisz zmierzyć suwmiarką grubość sprężyny i policzyć zwoje, potem porównać to ze sprężyną która powinna być u Ciebie według epera.
    Co więcej, na sprężynach powinny być kropki które oznaczają twardość sprężyny. A swoją drogą poduszki mają duże znaczenie.

  8. #88
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    SW ma o 1 zwój więcej, a w 2,4 oraz V6 są ponadto grubsze sprężyny.
    Różnica w grubości tyczy się tylko przednich sprężyn?

    Stopczyk26 czas chyba na sprężyny od SW. W moim przypadku lpg wystarczająco dociążyło tył, że gdy siądą jeszcze 2 osoby + coś do bagażnika to pupa siedzi niżej niż przód. Co prawda sprężynki jeszcze ori ale już wysłużone

    Ps. jakie sprężyny zamontowałeś?

  9. #89
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek84 Zobacz post
    Ps. jakie sprężyny zamontowałeś?
    Sprężyny mam oryginalne.

    Cytat Napisał Maciek84 Zobacz post
    Stopczyk26 czas chyba na sprężyny od SW. W moim przypadku lpg wystarczająco dociążyło tył, że gdy siądą jeszcze 2 osoby + coś do bagażnika to pupa siedzi niżej niż przód. Co prawda sprężynki jeszcze ori ale już wysłużone
    Ja u siebie też właśnie mam LPG i zaczynam się poważnie zastanawiać nad springami od SW, tylko najpierw muszę mieć 100% pewność, że są dłuższe od tych z sedana.

  10. #90
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    na 100% mają dodatkowy zwój, więc nie ma większej różnicy długość. SW na zawiasie ma jakieś 80kg więcej od sedana, czyli w sam raz jak ktoś wozi LPG.

Podobne wątki

  1. Tylne amortyzatory CROSSWAGON
    Utworzone przez Wojak w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-02-2017, 17:58
  2. [156 SW] amortyzatory tylne do sportpacka
    Utworzone przez jkrol w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 19:03
  3. Amortyzatory tylne
    Utworzone przez yaro38 w dziale 166
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 13:49
  4. Wymieniam tylne amortyzatory w 166
    Utworzone przez skarabeusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2010, 23:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory