Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: [75] Remont silnika 1.8 dohc

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie [75] Remont silnika 1.8 dohc

    Niedługo stuknie mojej alfie 140 tysięcy kilometrów. Planuję troche ją odświeżyć. Strasznie bierze mi olej. Co powinienem zrobić w silniku, żeby przywrócić mu świeżość i wszystko, co najlepsze? Ile kosztuje taka kompletna remonto-renowacja? Czy przy okazji można by nieco podnieść moc? Pewnie trzeba będzie zrobić coś z rozrządem, uszczelniacze zaworów, ogólne oględziny serducha. Do tego albo wymiana skrzyni, albo synchronizatorów. Jest możliwe zamknięcie się w 5000zł? Oczywiście nie oszczędzając na niczym.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    te 140tys to chyba na jednym kole skoro tyle oleju idzie w rure :wink:
    zrob remont ze szlifem cylindrow i napewno odczujesz przyrost mocy a i oleju nie bedzie tyle ubywac (u mnie to nawet ani grama nie bierze od wymiany samych pierscieni )
    co do ceny za remont to nie sie nie wypowiadam bo nie mam pojecia jak z dostepnoscią czesci do twojego modelu..

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    te 140tys to chyba na jednym kole skoro tyle oleju idzie w rure :wink:
    Gdyby nie fakt, że jest w rodzinie od 11 lat, mogłoby to być zgodne z prawdą...

    zrob remont ze szlifem cylindrow i napewno odczujesz przyrost mocy a i oleju nie bedzie tyle ubywac (u mnie to nawet ani grama nie bierze od wymiany samych pierscieni )
    co do ceny za remont to nie sie nie wypowiadam bo nie mam pojecia jak z dostepnoscią czesci do twojego modelu..
    Właśnie tego najbardziej chciałem się dowiedzieć.

  4. #4
    drugimarcin
    Gość

    Domyślnie

    Zmierzenie cisnienia prawde Ci powie, jak bedzie niskie to pierscionki, jak bedzie w porzadku, to przyczyny bym szukal w uszczelniaczach gniazd zaworowych.
    Co do synchronizatorow zacznij od oleju w skrzyni, zanim ja rozbebeszysz, no i oczywiscie sprzeglo, w mojej 33 po wymianie oleju i sprzegla przestala zgrzytac dwojka, ktora zgrzyta w 90 procentach egzemplarzy.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Sprzęgło było wymieniane kilka miesięcy temu (kwiecien, czy maj). Olej w skrzyni będę musiał wymienić niebawem. Ile kosztuje zmierzenie ciśnienia i gdzie należy się z tym udać?

  6. #6
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Napewno cena za taką usługe nie przekroczy 100zł, z tego co pamiętam taka diagnostyka kosztuje 50zł. Jeden z moich kolegów ma taki przyrząd do mierzenia ciśnienia na cylidrach, jak myslicie ile taka "zabawka" może kosztowac ?
    mając takie urządzenie można ciśnienie na cylidrach sprawdzic samemu, z tego co udało mi się zaobserwowac czynnośc taka nie jest skomplikowana :wink:

  7. #7
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    No wpadłem na temat na który bardzo długo czekałem . Zacznij od szczelności komór spalania to jest podstawa , Ja remonty i grzebanie w silniku 1.8 coprawda turbo mam opanowane jeśli potrzebujesz pomocy chętnie pomogę i podpowiem jeszcze parę dni temu skończyłem remont silnika w swojej 75 i jestem na bieżąco z cenami i żródłem części do silnika to moja pasja

  8. #8
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Zapomniałem dodac że 75 jeszcze nie jeżdzi pękł przewód olejowy do chłodnicy naprawiłem ,pierdykneło koło pasowe i poszedł olej i czekam na przesyłkę , cholera by to wzieła a kilka tygodni temu oddałem silnik i osprzęt myślę że w dobre ręce

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr
    Jeden z moich kolegów ma taki przyrząd do mierzenia ciśnienia na cylidrach, jak myslicie ile taka "zabawka" może kosztowac ?
    30-40zl

    Poza tym niech sie moze wypowiedza praktycy ile takie silniczki wytrzymuja przebiegu do remontu, bo cos mi sie nie chce wierzyc, zeby spalanie oleju przy 140kkm wynikalo ze zuzycia silnika. BTW. Bimski, na jakim oleju jezdzisz teraz, ile Ci go zzera i na jakim autko bylo jezdzone wczesniej?

    PS.Gdzies Ty sie w ogole podzial na tym zlocie w BB, co? Nawet nie zdazylem z Toba pogadac, nie wspominajac, ze nawet nie pochwaliles sie autem :wink: .

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Twój silnik pochodzi z najwspanialszej rodziny aluminowych silników DOCH uznawanych za najlepsze w swiecie motoryzacji jesli chcesz to zrobic dobrze to polecam (bez problemu do dostania we włoszech) poszukac gotowych zesrtawów naprawczych silników w skład wchodzi bodajrze tłoki pierścienie i całe tuleje plus komplet uszczelniaczy szukaj na ebay.it lub cuoresportivo.pl jest lik do stron warsztatów odrestaurowuwujących stare alfy (każdy taki warsztat robi taki silnik to podstara) :wink:

Podobne wątki

  1. [75] SWAP silnika czy remont silnika?
    Utworzone przez Alfista92 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 21:02
  2. 156 JTS remont silnika
    Utworzone przez 75 turbo w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 21:12
  3. Remont silnika?
    Utworzone przez FerraEnzo w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 17:21
  4. [146] Remont silnika
    Utworzone przez malyr21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-01-2010, 13:59
  5. remont silnika w 1,4 boxer pelen wtrysk remont silnika
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-04-2007, 07:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory