Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: 156 1,9 jtd 16v CF3 dziwny dzwiek (szum) gdy spada z obrotów

  1. #21
    Użytkownik Embrion Avatar Neolux
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    AR156 1.9JTD 115KM 2001r
    Postów
    17

    Domyślnie

    Wymiana kata to droga sprawa... Fajnie by było gdyby ktoś ogarnięty w tym temacie się wypowiedział. W TDI na pompie, można jeździć bez, w JTD Unijet przypuszczam że też bo u siebie żadnej sondy za katalizatorem nie widziałem, a jak jest z JTDm... niewiem,brak mi kompetencji w tym temacie.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radek 145
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    AR 156 1,9 JTD 16v Sportwagon
    Postów
    37

    Domyślnie

    I jak Panowie jakies nowe wnioski, ja juz straciłem nadzieje naa odpowiedz na to pytanie odpinalem odmy, sprawdzalem weze, wyjmowalem filtr i przeplywomierz i ciagle to samo(

  3. #23
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    nic nowego nie wiadomo, a sprawdzaleś kat. ?

  4. #24
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    zauwazyłem ze po oidpięciu przepływomierza dźwięk traci swają "pulsacyjność" jest jednostajny oraz owiele cichszy.
    zeby zrozumieć to co napisałem warto odpalić filmik na jednej z wcześniejszych stron

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radek 145
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    AR 156 1,9 JTD 16v Sportwagon
    Postów
    37

    Domyślnie

    Po odpieciu zaworu na przednim pasie (overboost) ten dzwiek u mnie nie wystepuje, turbo zaczyna troche pozniej dmuchac nie dziala zmienna geometria i wlasnie to sklania mnie do turbiny ale skoro nawet przepływomierz ma na to wpływ to ja sie chyba poddaje

  6. #26
    Użytkownik Embrion Avatar Neolux
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    AR156 1.9JTD 115KM 2001r
    Postów
    17

    Domyślnie

    Kolego radek 145, ja zauważyłem to samo u siebie. Po odpięciu overboosta silnik normalnie spada z obrotów i nic nie brzęczy. Jest tylko taka różnica że ten dźwięk u mnie występuje praktycznie tylko na zimnym silniku i jest znacznie słabszy niż u was... Ale wracając do sedna sprawy, to skoro po odpięciu overboosta tego dźwięku niema, to może jest to wina rozregulowanej zmiennej geometrii?? Eh, ja mam jeszcze problem z powracającym błędem P0235 który oznacza zepsuty czujnik ciśnienia doładowania, czujnik wymieniłem na nowy i nadal lipa... Chociaż po przeczytaniu kilku postów na forum mam już pewne podejrzenia co do winowajcy całego zamieszania. Ale o tym napisze jak się uporam z problemem

  7. #27
    sawikjunior
    Gość

    Domyślnie

    Witam, podłączam się pod temat bo ostatnio usłyszałem u siebie podobny dźwięk. Ja mam na pewno problemy ze zmienną geometrią więc jak się z nią uporam to dam znać czy dźwięk zniknął. Tak jak piszecie, dźwięk słyszalny podczas opadania obrotów od strony filtra powietrza.

  8. #28
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=9000

    wydaje mi sie, ze nieuniknione bedzie czyszczenie zmiennej geometrii w najlepszym wypadku.

  9. #29
    uGn
    Gość

    Domyślnie

    Witam drogie koleżanki i kolegi na forum! Kłaniam się niziutko okazując szacunek oraz uznanie za wiedzę jaką nabyłem od Was do tej pory ;-)

    Posiadam AR 156 1.9 JTD 16V 140HP SW z 2003 - jak autor tematu i uwaga... z taką samą przypadłością jak opisuje! :-D Po pewnej analizie wypowiedzi w tym i na innych wątkach tego (i nie tylko) forum oraz zabawie przy swoim aucie jestem skłonny również stwierdzić, że jest to zmienna geometria turbiny. Przy okazji zabaw z zaworem VGT oprócz wężyków proponuję przyjrzeć się przewodowi z wtykiem do którego jest podłączony. Co prawda efekt szumienia nie zniknął całkowicie ale jest wyraźnie mniej donośny po uszczelnieniu na połączeniach (nie miałem wszędzie opasek) i po czyszczeniu styków na połączeniu przewód - zawór. Najbardziej dociera do mnie właśnie to tłumaczenie z forum "tdi-tuning".

    Pozdrawiam,
    uGn
    Ostatnio edytowane przez uGn ; 23-01-2011 o 14:43 Powód: błąd tekście

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radek 145
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    AR 156 1,9 JTD 16v Sportwagon
    Postów
    37

    Domyślnie

    Niestety chyba juz za pozno na otwarcie dolaczonego linka wiec nie poznalem jesgo tresci, rozbieralem swoja turbine i wewnatrz jest wedlug mnie wszystko ok nic nie jest zapieczona czy zbyt luzne, ale nie twierdze ze to nie przyczyna bo moje ogledziny byly "garazowe" tzn zadnego fachowego sprzetu.

Podobne wątki

  1. [159] Auto gaśnie po odpaleniu, wchodzi i spada z obrotów
    Utworzone przez chojnackis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-09-2013, 20:53
  2. szum po zwiększeniu obrotów silnika
    Utworzone przez peter27 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 22:08
  3. dziwny dzwiek
    Utworzone przez sebek93pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:38
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 22:10
  5. [159] Podczas przyśpieszania w zakresie 1500-3000 obrotów spada ciśnienie doładowania
    Utworzone przez noe9 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory