Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: ustawienie paska rozrzadu

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    a jak poprawnie wykręcić wariator, czy sposób polegający na przytrzymaniu wałka w imadle jest dobry?

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Młody 25
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Gostyń wlkp.
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 - 155 KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    ja bym kolego nie ryzykowal z imadlem ;/ poniewaz troche mozna walek pokancerowac od szczek imadla. hmm ja wariatora osobiscie nie musialem wymieniac wiec nie wiem jak to tam z tym jest ale lepiej moim zdaniem pomyslec nad innym i mniej drstycznym sposobem wykrecenia wariatora aby nie uszkodzic walka. sprobuj moze walek zlapac ( chwycic) kluczem do rur. Ale w taki sposob aby szczeki klucz do rur ( brycerow) byly ustawione na zacisk - to wtedy zakleszcza ci walek nie pozwalajac mu sie okrecic w szczekach klucza ( brycerow). Moze ten sposob bedzie troche lepszy od imadla ale zrobisz jak uwazasz. Ja tylko podsunalem swoj taki chlopski pomysl - do niczego nie zmuszam. Pozdro

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Pomysł ze szczękami jest jak najbardziej dobry tylko trzeba zabezpieczyć wałek np. w drewnianych listewkach i po problemie.

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafcioL27 Zobacz post
    Pomysł ze szczękami jest jak najbardziej dobry tylko trzeba zabezpieczyć wałek np. w drewnianych listewkach i po problemie.
    oczywiście że w drewnie, chodziło mi raczej jaką wytrzymałość mają krzywki wałka na takie odkręcanie

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Ja tak robiłem i nic się z wałkiem nie działo, dokręcasz oczywiście z wyczuciem. Nawet jak podczas odkręcania wariatora wałek trochę zacznie się obracać to zaprze się o krzywkę i bez problemu go odkręcisz.

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafcioL27 Zobacz post
    Ja tak robiłem i nic się z wałkiem nie działo, dokręcasz oczywiście z wyczuciem. Nawet jak podczas odkręcania wariatora wałek trochę zacznie się obracać to zaprze się o krzywkę i bez problemu go odkręcisz.
    ja też tak robiłem, może ktoś ma inny sposób?

  7. #27
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    146 1,6 Ts 2000r
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Mi nawet specjalnie nie chodzi o szczegóły typu klucz dynamometryczny, czy obrót wałem 2 razy - tylko o to, czy jest dobrze ustawione, czy nie.
    Tu kardynalnym błędem było ustawienie rozrządu na dokręconym kole wałka wydechowego.
    W końcowej fazie ten niedouczony mechanik popuścił koło wałka ssącego, żeby zlikwidować luz na pasku między kołami, ale tylko między kołami.
    A co z luzem, jaki musiał być na pasku między wałem korbowym, a kołem wałka wydechowego?
    Nie wiem ile razy pisałem, że rozrząd w TS MUSI być ustawiany na tzw. PŁYWAJĄCYCH KOŁACH - czyli obydwa koła rozrządu mające możliwość ruchu.
    Przy takim postępowaniu, jak na filmiku, rozrząd będzie opóźbiony przynajmniej kilka stopni, tj. tyle, ile wynosił luz między wałem i kołem wałka wydechowego - i nic tu nie pomogą blokady, czy czujnik zegarowy.
    Gdyby tak ustawiony rozrząd sprawdzić przy użyciu blokad i czujnika zegarowego, to by się na pewno okazało, że w GMP tłoka 1. cylindra blokady nie leżą właściwie na krzywkach wałków, bo wałki są opóźnione w stosunku do wału korbowego.
    Takie metody ustawiania stosują niedouczeni znachorzy, którzy nie mają odpowiednich narzędzi i pojęcia o TS, ale próbują coś zrobić i skasować za usługę.
    Do poprawnego ustawienia rozrządu w TS trzeba dysponować przynajmniej jednym kluczem specjalnym (można zrobić samodzielnie z 2 płaskowników) służącym do trzymania koła wałka wydechowego za "szprychy".
    Wtedy można bez problemu odkręcić (popuścić) śrubę mocującą to koło, a następnie - po założeniu paska - porządnie dokręcić momentem ok. 110 Nm (jeśli ktoś jest zainteresowany mogę podać zalecane wartości), nie uszkadzając paska.
    Uwaga: w celu prawidłowego dokręcenia tej śruby powinno się dysponować kluczem dynamometrycznym oraz nasadką sześciokątną 18 mm, która zwykle nie występuje w zestawach standardowych.
    Co do filmiku , mechanik załozył tam blokady przed zdjeciem paska, w manualu jest inaczej, najpierw ściagnac pasek, ponownie ustawić GMP tłoka i dopiero blokady.Jak Wy to robicie?? i co z tym kluczem do napinania paska?? macie taki??

  8. #28
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    146 1,6 Ts 2000r
    Postów
    133

    Domyślnie

    Panowie, takie pytanko, na blokadach jest napisane na jednej w3, na nastepnej s2, czy to oznaczenia na ktory walek przychodzą?

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Tak - "w" to wałek wydechowy, "s" to wałek ssący - cyfry oznaczają nr cylindra.

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yyogi22 Zobacz post
    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Mi nawet specjalnie nie chodzi o szczegóły typu klucz dynamometryczny, czy obrót wałem 2 razy - tylko o to, czy jest dobrze ustawione, czy nie.
    Tu kardynalnym błędem było ustawienie rozrządu na dokręconym kole wałka wydechowego.
    W końcowej fazie ten niedouczony mechanik popuścił koło wałka ssącego, żeby zlikwidować luz na pasku między kołami, ale tylko między kołami.
    A co z luzem, jaki musiał być na pasku między wałem korbowym, a kołem wałka wydechowego?
    Nie wiem ile razy pisałem, że rozrząd w TS MUSI być ustawiany na tzw. PŁYWAJĄCYCH KOŁACH - czyli obydwa koła rozrządu mające możliwość ruchu.
    Przy takim postępowaniu, jak na filmiku, rozrząd będzie opóźbiony przynajmniej kilka stopni, tj. tyle, ile wynosił luz między wałem i kołem wałka wydechowego - i nic tu nie pomogą blokady, czy czujnik zegarowy.
    Gdyby tak ustawiony rozrząd sprawdzić przy użyciu blokad i czujnika zegarowego, to by się na pewno okazało, że w GMP tłoka 1. cylindra blokady nie leżą właściwie na krzywkach wałków, bo wałki są opóźnione w stosunku do wału korbowego.
    Takie metody ustawiania stosują niedouczeni znachorzy, którzy nie mają odpowiednich narzędzi i pojęcia o TS, ale próbują coś zrobić i skasować za usługę.
    Do poprawnego ustawienia rozrządu w TS trzeba dysponować przynajmniej jednym kluczem specjalnym (można zrobić samodzielnie z 2 płaskowników) służącym do trzymania koła wałka wydechowego za "szprychy".
    Wtedy można bez problemu odkręcić (popuścić) śrubę mocującą to koło, a następnie - po założeniu paska - porządnie dokręcić momentem ok. 110 Nm (jeśli ktoś jest zainteresowany mogę podać zalecane wartości), nie uszkadzając paska.
    Uwaga: w celu prawidłowego dokręcenia tej śruby powinno się dysponować kluczem dynamometrycznym oraz nasadką sześciokątną 18 mm, która zwykle nie występuje w zestawach standardowych.
    Wynika z tego, że mechanik z włoskiej firmy Centro Ricambi jest partaczem...

Podobne wątki

  1. Ustawienie rozrzadu - ok. Warszawy
    Utworzone przez takeshi w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-02-2015, 12:48
  2. V6 24V Ustawienie rozrzadu wału i wałków
    Utworzone przez Kilu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 05:52
  3. [146] ustawienie paska rozrządu
    Utworzone przez woyto w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 09:53
  4. ustawienie rozrzadu 2,0 TS
    Utworzone przez Niko123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 21:37
  5. [166] ustawienie rozrzadu
    Utworzone przez gumis_kiler w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2008, 10:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory