Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [KRAKÓW] - 156 - Pytanie do mieszkańców Krakowa i okolic!

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Question [KRAKÓW] - 156 - Pytanie do mieszkańców Krakowa i okolic!

    Witam,

    Drodzy koledzy, koleżanki. Znalazłem w Krakowie bordową 156-stkę 2.0 JTS w komisie Autokomplet (pisałem osobny post w prośbie o oględziny) - głowię się gdzie tu solidnie sprawdzić auto przed zakupem. Dzwoniłem do Viamot'u, koszt tzw. sprawdzenia przed zakupem to ok. 300 PLN. Nie znam terenu, nie wiem gdzie serwisujecie swoje Belle, czy macie kogoś wartego polecenia kto ma jednocześnie pojęcie o JTS'ach? A może ktoś zna Bellę o której pisałem w prośbie o oględziny? Może znajdzie się jakiś JTS'owiec?


    Z góry dziękuje i pozdrawiam,
    Tomasz.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marian
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    KPR
    Auto
    ex AR155/obecnie s80 t5,alfa 159 mpi
    Postów
    416

    Domyślnie

    ja moge zerknac ale nie obiecuje...z tego co zauwazylem maja czesto na sprzedaz Alfy lecz dlugo sie sprzedaja.Z serwisem bedzie ciezko albo ASO albo na Saskiej-choc zadnego z tych bym nie polecil.Do p.Zyly troche daleko;/

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Czyli jednymi słowy Panie Kolego - kiszka! Tę Alfę obserwowałem już jakiś czas, gość nie poddaje się z ceną podczas gdy inni zatwardziali "komisiarze" zeszli z cen i to znacząco. Ale fakt, auta jakie tam się znajdowały były dalekie od deklarowanego stanu (byłem już na jednej wycieczce do KRK, nieudanej niestety). Jeśli jest tak jak gość deklaruje telefonicznie, ks. serwisowa prowadzona cały czas na miejscu w ASO w KRK i tylko tam były przeprowadzane wszelkie naprawy to cena jest uzasadniona. Gość z Viamot'u powiedział mi że jeżeli jest to auto u nich kupione i tam serwisowane to będzie mi mógł coś powiedzieć o historii. Nie mniej jednak 300 PLN za badanie to dość znaczna kwota.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  4. #4
    adelon
    Gość

    Domyślnie

    http://www.alfaserwis.com.pl/ Może u nich ogledziny auta wchodza pod rubryke diagnostyka?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomito Zobacz post
    Nie mniej jednak 300 PLN za badanie to dość znaczna kwota.
    ja bym powiedział że to normalna cena za sprawdzenie używanego samochodu w ASO
    Today we are living our future memories..

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiterR Zobacz post
    ja bym powiedział że to normalna cena za sprawdzenie używanego samochodu w ASO
    Tak, miałem na myśli ASO. Prywatny zakład mechaniki np. w Łodzi (AlfaTeam) wyliczył mi ca. 160 PLN jak pamiętam podobną usługę.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    P. Zyla, czyli Alfaserwis, za przeglad przed zakupowy bierze okolo 150 zlotych. Mozesz wykorzystac okazje, zeby sie przejechac do niego na test drogowy autka. Poleciec A4 czy zakopianka, przycisnac troche, a wracac boczkami po dziurach Ja tak ze swoja zrobilem ^_^

  8. #8
    Kazik
    Gość

    Domyślnie

    Jedna rada - nie szczędź na sprawdzenie bo potem problem gotowy.
    Silnik na 10 stronę - Kompresja, sprawdzenie oleju (czy nie było jakiegoś syfu dolewanego), czy nie bierze z dużo oleju, czy nie zostawia za sobą białej chmurki jak mocniej przyśpieszysz. Brak stuków, głównie w przedziale 2-3 tys., bo to oznacza poważny problem. Generalnie sprawdź silnik, bo delikatny jak cholera. A jak już wszystko, będzie ok to dbaj o poziom oleju (lubi pod górną krechę). Generalnie olej w JTSie to 99 % sukcesu + delikatna jazda na zimnym silniku. Mimo wszystko polecam, bo jazda jest przednia

Podobne wątki

  1. Niebieska GT z okolic Krakowa
    Utworzone przez pawel365 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 12:11
  2. Witam z okolic Krakowa
    Utworzone przez eddi87 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 06:53
  3. 159 z okolic Krakowa
    Utworzone przez alfabravoII w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 22:27
  4. 156 SW 1.9 JTD z okolic Krakowa
    Utworzone przez mandachuva w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 19:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory