Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Zakup 75 na co zwrócić uwagę ?

  1. #1
    MAJSU
    Gość

    Domyślnie Zakup 75 na co zwrócić uwagę ?

    Zastanawiam się nad zakupem 75tki ale nie mam kompletnie żadnego pojęcia o tych samochodach. Prosiłbym o pomoc na jakie punkty w nadwoziu zwrócić uwagę w poszukiwaniu korozji oraz jakie mechaniczne bolączki da się wykryć przed zakupem i jak ? Interesuje mnie wersja 2.0 150 koni...

    Czy są jakieś szczególnie drogie podzespoły na które trzeba zwrócić uwagę zanim zakupię samochód ? Czy każda 75 miała szperę ? Jak z elektryką czy jej legendarne psucie się w starych Alfach to prawda czy mit ?

    Zorientowałem się w kosztach części zawieszenia i widzę że to nie jest zbut drogie.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pituś
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 75 V6
    Postów
    113

    Domyślnie

    no chętnie będzie widzieć kolejnego Alfistę TransAxl'owca

    Przy zakupie najważniejsze jest to co dotyczy każdego innego auta!
    przeszłość wypadkowa -jakość wykonania ewent. napraw blacharskich oraz stan zmęczenia eksploatacją!

    Myślę, że koledzy podpowiedzą coś konkrteniej,
    z racji bliskiego zamieszkania zamiast pisać mogę Cię zaprosić na rozmowę na przykładzie jeśli masz ochotę i pogoda ciutkę się poprawi

    Namiary kontaktu wysyłam Ci na PRIV
    Ostatnio edytowane przez Pituś ; 28-09-2010 o 14:28

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Przeniesienie napędu to jest najbardziej kłopotliwe, skrzynia, elementy wału napędowego a i w elektryce tez potrafi się coś zepsuć, korozja najczęściej występuje w tylnej części nadwozja. Miałem prze kilka ładnych lat dwie 75 z silnikiem 1.8 Turbo i to co najbardziej u mnie sie psuło to właśnie napęd

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    MAJSU
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za porady ale to wszystko ? Czy właściciele 75tki wyginęli jak dinozaury ?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Do czego auto? Do upalania czy chuchania?
    1984 GTV6 3.2 24V

  6. #6
    MAJSU
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Do czego auto? Do upalania czy chuchania?
    Nie jestem debilem... Do pucowania na weekendy i do dawania frajdy z jazdy.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Nie wiem skąd się wziął tutaj "debil" ale nie wnikam. Pytanie proste bo dwie kategorie niejako kwalifikują inne auta. Jakby było auto do sportu to przede wszystkim bym szukał czegokolwiek ze zdrową budą, potem znaleźć dawcę i zaplikować mechanikę, która Cię interesuje: TS, Tb, czy v6... Jak do chuchania to przede wszystkim auto kompletne, bo brak detali jest najbardziej wnerwiający. Szperę miały TSy Turbo i z tego co pamiętam 2,5v6 Qv i 3,0. Elektryka w 75 nie jest zła - stanowi krok milowy w porównaniu do tego co było w alfettach czy gtv6. Będzie tak samo awaryjna jak każda 25 letnia elektryka w europejskim aucie - dużo znów zależy od stanu, jak była zawilgocona to może sprawiać problemy. Generalnie jak chcesz wgłębić się w temat to odłuż mity na bok, bo wg tych teorii te auta nie powinny jeździć - w takim wypadku skąd alfa ma aż tyle tytułów mistrzowskich? Bo trudno jest wygrać wyscig pchając auto przez metę. Generalnie nie bać się i zrozumiec samochód. W czasie jej produkcji nie było tak konstrukcyjnie wyrafinowanego auta w tym segmencie, więc nie wszystko da się naprawić przysłowiowym młotkiem.
    1984 GTV6 3.2 24V

  8. #8
    MAJSU
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Nie wiem skąd się wziął tutaj "debil" ale nie wnikam. Pytanie proste bo dwie kategorie niejako kwalifikują inne auta. Jakby było auto do sportu to przede wszystkim bym szukał czegokolwiek ze zdrową budą, potem znaleźć dawcę i zaplikować mechanikę, która Cię interesuje: TS, Tb, czy v6... Jak do chuchania to przede wszystkim auto kompletne, bo brak detali jest najbardziej wnerwiający. Szperę miały TSy Turbo i z tego co pamiętam 2,5v6 Qv i 3,0. Elektryka w 75 nie jest zła - stanowi krok milowy w porównaniu do tego co było w alfettach czy gtv6. Będzie tak samo awaryjna jak każda 25 letnia elektryka w europejskim aucie - dużo znów zależy od stanu, jak była zawilgocona to może sprawiać problemy. Generalnie jak chcesz wgłębić się w temat to odłuż mity na bok, bo wg tych teorii te auta nie powinny jeździć - w takim wypadku skąd alfa ma aż tyle tytułów mistrzowskich? Bo trudno jest wygrać wyscig pchając auto przez metę. Generalnie nie bać się i zrozumiec samochód. W czasie jej produkcji nie było tak konstrukcyjnie wyrafinowanego auta w tym segmencie, więc nie wszystko da się naprawić przysłowiowym młotkiem.
    Bo do upalania to się kupuje byle rumpla, jak najtaniej a druga sprawa że trzeba być mało rozgarniętym intelektualnie człowiekiem żeby się bawić w upalanie i patrzeć jak rośnie stos rozerwanych opon.

    Kolega Pituś w rozmowie telefonicznej powiedział mi że samochody te nie rdzewieją, nie psują się zbytnio, nie mają drogich części... Więc coś mi tu nie pasuje Aż mi się nie chce wierzyć żeby było tak dobrze.

  9. #9
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    bo czesci nei sa drogie. o ile sa

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pituś
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 75 V6
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Kolega Pituś w rozmowie telefonicznej powiedział mi że samochody te nie rdzewieją, nie psują się zbytnio, nie mają drogich części... Więc coś mi tu nie pasuje Aż mi się nie chce wierzyć żeby było tak dobrze.
    no to nie wierz :-p -grunt to opinia o całej marce
    Podtrzymuje w pełni to co mówiłem ale podkreślam, ze dotyczyło to konkretnie modelu 75 -który co warto zauważyć był ostatnim (bodajże) modelem w 100% zaprojektowanym przez tylko i wyłącznie AR. Potem nowsze modele były w mezaliansie z Fiatem....

    Ja osobiście nie narzekam na trwałość auta zdarzają się drobne usterki elektryki i wysprzęglików (w moim przypadku).
    Nawet elementy gumowe są dość trwałe i w swoich egzemplarzach wymieniałem tylko poszczególne.

    Natomiast co do części eksploatacyjnych to do wersji mniejszych (do TS włącznie) nie ma problemów i jest niedrogo
    dla Turbo i V6 te co odróżnią je to jest już gorzej..
    Ostatnio edytowane przez Pituś ; 11-10-2010 o 15:19 Powód: jeszcze o częsciach

Podobne wątki

  1. Zakup 147 - na co zwrócić uwagę?
    Utworzone przez Szagi w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 21:16
  2. Zakup 147- na co zwrócić uwagę ?
    Utworzone przez gumatrabi w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 14:58
  3. Zakup GT JTD z Anglii. Na co zwrócić uwagę?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 09:13
  4. [146] Zakup silnika 1.6 BX - na co zwrócić uwagę?
    Utworzone przez Toldi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 19:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory