Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 103

Temat: zakup alfy 166

  1. #31
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colin
    do zrobienia pozostało zawieszenie i simering na wale (wyciek miedzy skrzynią a silnikiem)
    Czyli najgorsze, bo trzeba cały zespół napędowy wyjmować. :mrgreen:
    Przy okazji spytam na jakim oleju jeździsz. Pytam nie bez kozery, bo mam to samo.
    A po zalaniu ostatnio silnika Motulem wyciek się znacznie zmniejszył.
    Pojawił się podczas używania Mobila, a olej przed wymianą miał gęstość jak woda. :shock:

  2. #32
    Tiga
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colin
    sprzedaję alfę za 33 tyś
    W takim razie z naprawą może wynieść 40 tys. :shock: Sorry,ze sie wtrącam,ale czy nie za drogo troche. Ja rozumiem miłość do Alfa Romeo,ale za tę kase z naprawą możnaby dwie takie mieć...

    Choćby takie... i Diesel .

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-2-4...-C3875585.html

    Pozdr. Tiga

  3. #33
    picek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kmito
    Cytat Napisał Colin
    do zrobienia pozostało zawieszenie i simering na wale (wyciek miedzy skrzynią a silnikiem)
    Czyli najgorsze, bo trzeba cały zespół napędowy wyjmować. :mrgreen:
    Przy okazji spytam na jakim oleju jeździsz. Pytam nie bez kozery, bo mam to samo.
    A po zalaniu ostatnio silnika Motulem wyciek się znacznie zmniejszył.
    Pojawił się podczas używania Mobila, a olej przed wymianą miał gęstość jak woda. :shock:
    Pozwolę sobie na małe wtrącnie w temat.

    Zauważyłem że przy skrzyni mam wilgotno od oleju jeszcze nie kapie ale widać że coś sie dzieje. Jak Kupiłem Alfe miała olej zalany delikatnie ponad stan i myślę że jak go wymienie nie lejąc tak dużo może przestanie. trochę się zmartwiłem choć to jedyne usterka jak do tej pory, będę ją obserwował. Jak się pogorszy to się wymieni simering. Umyje jescze to miejsce i dokręcę michę może tu gdzieś leci

    Jeśli to simering to sprzęgło nie powinno mięć tendencji do ślizgania się??

    PS. Jakim momentem powinna by dokręcona miska olejowa w 3,0??

  4. #34
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    Na pełnym syntetyku Total 9000 5W40.

    Co do ceny to jest adekwatna do stanu samochodu, wyposazenia oraz jego historii, w szczególności do tego, co już jest zrobione, a nie do rocznika.
    Oczywiscie zawsze można się dogadać, wiec nie jest ostateczna.

  5. #35
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał picek
    Jak Kupiłem Alfe miała olej zalany delikatnie ponad stan i myślę że jak go wymienie nie lejąc tak dużo może przestanie
    Cześć!

    Raczej nie przestanie, a stopniowo może być coraz gorzej. Ja tak jeżdżę już ponad rok i sprzęgło wraz z uszczelniaczami będę wymieniał zaraz po nowym roku (szarpie nie do wytrzymania).
    A cała sytuacja zaczęła się od tego, że "mądry" pan z FeuVert w Krakowie wlał więcej oleju do silnika niż trzeba było.

  6. #36
    picek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurcio_8v
    Cytat Napisał picek
    Jak Kupiłem Alfe miała olej zalany delikatnie ponad stan i myślę że jak go wymienie nie lejąc tak dużo może przestanie
    Cześć!

    Raczej nie przestanie, a stopniowo może być coraz gorzej. Ja tak jeżdżę już prawie rok i sprzęgło wraz z uszczelniaczami będę wymieniał zaraz po nowym roku (szarpie nie do wytrzymania).
    A cała sytuacja zaczęła się od tego, że "mądry" pan z FeuVert w Krakowie wlał więcej oleju do silnika niż trzeba było.
    Czyli będzie to samo u mnie. Dziś umyłem cały spód i jak już zarejestruje i normalnie będzie jeżdżona muszę to obserwowac. Olej nie kapie tylko jest tam zaschnięty z kurzem. W jakim stopniu u ciebie wycieka??

    Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości w działaniu sprzęgła. Czy olej wydobywający się z simeringu dostaje się na sprzęgło i ono się ślizga?? Jak to jest.

  7. #37
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    U mnie, dopóki nie spuściłem nadmiaru oleju to trochę kapało. Od tamtej pory na łączeniu ze skrzynią jest mokro. Przejeździłem z tym około 25000 km i dopiero od jakichś 5000 km zanotowałem problemy ze sprzęgłem (z tym, że pojawiają się one i znikają). Mechanik stwierdził, że wyciek może to powodować, będę wiedział więcej jak sprzęgło wymienię.
    Na Twoim miejscu na razie bym się tym nie przejmował, póki sprzęgło jest OK i pod autem nie robi się plama oleju. Pilnuj tylko poziomu oleju w silniku.

  8. #38
    picek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurcio_8v
    U mnie, dopóki nie spuściłem nadmiaru oleju to trochę kapało. Od tamtej pory na łączeniu ze skrzynią jest mokro. Przejeździłem z tym około 25000 km i dopiero od jakichś 5000 km zanotowałem problemy ze sprzęgłem (z tym, że pojawiają się one i znikają). Mechanik stwierdził, że wyciek może to powodować, będę wiedział więcej jak sprzęgło wymienię.
    Na Twoim miejscu na razie bym się tym nie przejmował, póki sprzęgło jest OK i pod autem nie robi się plama oleju. Pilnuj tylko poziomu oleju w silniku.
    Dzięki za podzielenie się doświadczeniem z tą usterką wymienię olej i będe obserwował co sie dzieje. Pozdrawiam

  9. #39
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurcio_8v

    Ja tak jeżdżę już ponad rok i sprzęgło wraz z uszczelniaczami będę wymieniał zaraz po nowym roku (szarpie nie do wytrzymania).
    A cała sytuacja zaczęła się od tego, że "mądry" pan z FeuVert w Krakowie wlał więcej oleju do silnika niż trzeba było.
    A co dokladnie Ci szarpie przy sprzegle??
    Mi troche ciezko chodzi i przy wciskaniu jest chrobot...dziwne do opisania a nie zawsze tak jest,...pojawia sie i znika :mrgreen: :mrgreen:

  10. #40
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    Szarpie całym silnikiem, samochodem przy ruszaniu z miejsca (powolnym, np. jadąc w korku)...

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 147
    Utworzone przez AdaaM_ w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 08:44
  2. Zakup Alfy
    Utworzone przez stormer w dziale 156
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 10:20
  3. [155] Zakup Alfy 155
    Utworzone przez waci82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory