Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Temat: wymiana chlodnicy

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Ja nie wyjmuję kratek, odpowiednio dłuuuuugie i "szczupłe" narzędzia i przez otwory w kratkach odkręca się chłodnicę klimy od chłodnicy silnika.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar devon58
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    Alfa romeo 156 1.8 T.S. 98r AR32201
    Postów
    121

    Domyślnie

    Możecie polecić jakąś chłodniczke od sprawdzonego sprzedawcy? Wciągle mi ubywa płyn a nie widze żeby gdzieś coś ciekło. Nagrzewnica chyba cała bo nic nie czuć, pompa wody nowa, węże całe więc pozostaje mi chodnica do sprawdzenia. Autko z klimatyzacją.
    Ostatnio edytowane przez devon58 ; 01-10-2010 o 18:31

  3. #23
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał devon58 Zobacz post
    Możecie polecić jakąś chłodniczke od sprawdzonego sprzedawcy? Wciągle mi ubywa płyn a nie widze żeby gdzieś coś ciekło. Nagrzewnica chyba cała bo nic nie czuć, pompa wody nowa, węże całe więc pozostaje mi chodnica do sprawdzenia. Autko z klimatyzacją.
    Polecam tego sprzedawcę.
    http://allegro.pl/nowa-chlodnica-alf...244490467.html

    Kupowałem u niego kilka chłodnic. Realizacja bardzo szybka, jedne z najtańszych na allegro, a przy tym dobrze zapakowane i wykonane. Moge tobie polecić w 100%

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Zieleniak ten gościu tureckie Kahle sprzedaje ?
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #25
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Zieleniak ten gościu tureckie Kahle sprzedaje ?
    hehhe to zapewne dlatego nie ma w nim korka do odpowietrzania

  6. #26
    starnaw
    Gość

    Domyślnie

    Witam...
    podłączam się pod temat:
    Ja również wymieniałem chłodnicę tyle że w benzynie(z klimą) bez zdejmowania zderzaka, oraz bez wykręcania obudowy filtra a tak że bez zdejmowania kratek ze zderzaka(wyłamania)tak jak niunia stała tak nową chłodnicę dostałaOczywiście wentylatory ---no to już musisz odkręcić . Tak jak jeden z kolegów napisał odpowiednie długie narzedzia i się odkręci wszytsko... jest trochę dlubaniny ale ta satysfakcja po wymianie - nie da się opisać wyjołem chlodnicę gorą i tą samą drogą weszla nowa........... jak masz dzień czasu to spokojnie wymienisz pod blokiem....cierpliwości ja oceniam w skali 1-10 może na 4... pare przeszkód jest ale napewno sobie z tym mozna poradzić.... miałem też fotorelacje chciałem wrzucić na forum, ale moja żona przez przypadek skasowała zdjęcia tak że jarek156 klucze w dłoń i działaj działaj - po wymianie jazda próbna po odpowietrzeniu no i piwko
    Ostatnio edytowane przez starnaw ; 01-10-2010 o 21:52

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    hehhe to zapewne dlatego nie ma w nim korka do odpowietrzania
    Mają korek tam gdzie ma być, po za tym ze tureckie i tanie wcale nie takie złe
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kynium
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Żary/Grabik
    Auto
    Alfa 166 3.0 '02 AT + Toyota Corolla Verso '04 na ropa + jakiś tam kombiaczek (Focus 1.6TDCI '05)
    Postów
    393

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    ale żeby kratki wyciągnąć to trzeba je chyba połamać bo od środka są na takich okrągłych zatrzaskach, a łapy tam się nie da wsadzić... nawet nie odważyłem się spróbować :-)
    Tak jak pisałem ja swoją miałem połamaną i nie chciało mi sie cudować z długimi i cieńkimi narzędziami, bo nie miałem ich akurat pod ręką.

    Cytat Napisał GrzesiekK.
    A przepraszam po co cokolwiek ciąłeś? To jest szybko złączka, naciskasz w odpowiednim miejscu zabezpieczenie i schodzi, uszczelnia się na oringu na stożku króćca chłodnicy.
    Ciąłem, ponieważ nigdzie nie mogłem znaleźć jak to ścierwo jest zbudowane. Po drugie nawet ściskająć te "przyciski", które powinny zwolnić zabezpieczenie, nie chciało zejsć, więć doszedłem do wniosku, że jest to zaprasowane fabrycznie, co notabene mnie nie zdziwiło, biorąc pod uwagę możliwości włoskich projektantów. Dopiero jak przeciąłem to widać było jak to działa, choć w moim przypadku jakoś nie chciało.
    Alfa Romeo 156 2.0TS '99 MOMO Nero 601- była
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 manual '01 Blue Odyssey - była
    Lancia Phedra 2.0 JTD '05 Automatic - była
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 automatic '02 nero vulcano - jest
    plus dwa jakieś wozidełka do szurania na ropę

    Była jeszcze masa innych, mało znaczących samochodów.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    WPI / GDA
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    61

    Domyślnie

    Będę w weekend wymieniał chłodnicę, turek z allegro już zamówiony Nie znam się za bardzo, więc wolę się upewnić - co z dodatkowych rzeczy może się przydac podczas wymiany? (nie wiem, jakieś szybkozłączki, oringi?)

    Czy dobrze zrozumiałem - po spuszczeniu plynu z układu trzeba przy otwartym zbiorniczku włączyć nawiew z ogrzewaniem? Po co się to robi? Na czym polega odpowietrzanie układu po napełnieniu nowym plynem??

  10. #30
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kynium Zobacz post
    Tak jak pisałem ja swoją miałem połamaną i nie chciało mi sie cudować z długimi i cieńkimi narzędziami, bo nie miałem ich akurat pod ręką.



    Ciąłem, ponieważ nigdzie nie mogłem znaleźć jak to ścierwo jest zbudowane. Po drugie nawet ściskająć te "przyciski", które powinny zwolnić zabezpieczenie, nie chciało zejsć, więć doszedłem do wniosku, że jest to zaprasowane fabrycznie, co notabene mnie nie zdziwiło, biorąc pod uwagę możliwości włoskich projektantów. Dopiero jak przeciąłem to widać było jak to działa, choć w moim przypadku jakoś nie chciało.
    też ciąłem jak się nie dało zdjąć tych opasek metalowych, gdyż były u dołu zardzewiałe.

    Cytat Napisał Bolsik Zobacz post
    Będę w weekend wymieniał chłodnicę, turek z allegro już zamówiony Nie znam się za bardzo, więc wolę się upewnić - co z dodatkowych rzeczy może się przydac podczas wymiany? (nie wiem, jakieś szybkozłączki, oringi?)

    Czy dobrze zrozumiałem - po spuszczeniu plynu z układu trzeba przy otwartym zbiorniczku włączyć nawiew z ogrzewaniem? Po co się to robi? Na czym polega odpowietrzanie układu po napełnieniu nowym plynem??
    tak, masz włączyć nawiew na ogrzewanie na max, żeby zlał się cały płyn...
    A co do zakupu, turek bardzo dobry. Ja swoim zrobiłem już 15tyś km i działa super.

Podobne wątki

  1. Wymiana chlodnicy Alfa 156 1.9 Jtd
    Utworzone przez sigma w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 18:12
  2. [164] Wymiana chlodnicy wody 3.0 12V
    Utworzone przez kociniak08 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 14:27
  3. wymiana plynu w chlodnicy
    Utworzone przez tomcio83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 20:38
  4. Mocowanie Chlodnicy AR 156
    Utworzone przez Siekier w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2007, 11:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory