Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 58

Temat: wymiana chlodnicy

  1. #31
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    tak, masz włączyć nawiew na ogrzewanie na max, żeby zlał się cały płyn...
    Znowu tłumaczę po raz kolejny, jak Alfa 156 z klimą to nie ma zaworu przed nagrzewnicą i nie ma co kręcić pokrętłem od temperatury, przez nagrzewnicę płyn idzie non stop. temp. powietrza regulowana jest klapami stosunkiem powietrza idącego przez nagrzewnicę do powietrza omijającego nagrzewnicę, no ale jak ktoś ma wersje "cerata team" na Polskę bez poduchy pasażera i klimy to niech kręci ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  2. #32
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Mozliwe, że kolega Bolsik nie ma poduchy i klim skoro ma auto z `99 roku. Choć w tych latach juz wystepowaly wersje z klimą.

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    WPI / GDA
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    61

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za wyjaśnienia.

    PS. Mam wersję "nie-cerata", z klimą i 4 airbagami :p

  4. #34
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolsik Zobacz post
    Wielkie dzięki za wyjaśnienia.

    PS. Mam wersję "nie-cerata", z klimą i 4 airbagami :p
    noo i wszystko jasne

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    WPI / GDA
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    61

    Domyślnie

    Wymieniłem to ustrojstwo, zajęło mi to prawie cały dzień, ale udało się. Bez zdejmowania zderzaka. Powiesić za jaja tego co wymyślił te dwie małe śrubki mocujące chłodnicę do tej plastikowej obudowy na dole... Mocowanie tego kolanka od chłodnicy na dole też jest bardzo "zabawne" Czyli dokładnie te same "kwiatki" co opisał już kolega Kynium.
    Ostatnio edytowane przez Bolsik ; 16-10-2010 o 21:09

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kynium
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Żary/Grabik
    Auto
    Alfa 166 3.0 '02 AT + Toyota Corolla Verso '04 na ropa + jakiś tam kombiaczek (Focus 1.6TDCI '05)
    Postów
    393

    Domyślnie

    z chłodnicą jest fajnie, ale ja dzisiaj zakładałem poliuretany na przód. Generalnie wszystko wygląda na proste a nawet bardzo. i z perspektywy czasu takie jest. Tylko dlaczego zajelo mi to 10h i to z wymiana tylko jednej strony. Oczywiście jak robi się pierwszy raz to się uważa i mysli, żeby nic nie spier... bo to przecież włoszczyzna. W poniedziałek robie druga stronę i myslę ze powinienem sie wyrobić w 4h, bo juz wiem jak wyjąć, rozmontował i zmontować. Dodatkowo Cieżko jest bez kanału i w pojedynkę. A temu ...ujowi w fabryce co założył śrubę od górnego wahacza od strony sprezyny to jaja spręzyną ścisnął. Dobrze ze znalazłem po godzinie albo więcej sciskacze do spręzyn to jakoś kombinując poszło. Bez nich to tylko usiąść i płakać. Ale jedno jest pewne: z poli było znacznie mniej wychwalania włoskiej technologii niż przy chłodnicy A może to ja przywykłem.
    Pozdro
    Ps. Sorry, że nie na temat.
    Alfa Romeo 156 2.0TS '99 MOMO Nero 601- była
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 manual '01 Blue Odyssey - była
    Lancia Phedra 2.0 JTD '05 Automatic - była
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 automatic '02 nero vulcano - jest
    plus dwa jakieś wozidełka do szurania na ropę

    Była jeszcze masa innych, mało znaczących samochodów.

  7. #37
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kynium Zobacz post
    A temu ...ujowi w fabryce co założył śrubę od górnego wahacza od strony sprezyny to jaja spręzyną ścisnął. Dobrze ze znalazłem po godzinie albo więcej sciskacze do spręzyn to jakoś kombinując poszło. Bez nich to tylko usiąść i płakać.

    Nie mów że ją odkręcałeś?? Odkręcasz górne mocowanie kolumny, wyrzucasz na zewnątrz wahacz z aluminiową górną łapą i tyle. Nie wiem coś Ty tam tworzył że tyle godzin Ci to zajęło ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolsik Zobacz post
    Wymieniłem to ustrojstwo, zajęło mi to prawie cały dzień, ale udało się. Bez zdejmowania zderzaka. Powiesić za jaja tego co wymyślił te dwie małe śrubki mocujące chłodnicę do tej plastikowej obudowy na dole... Mocowanie tego kolanka od chłodnicy na dole też jest bardzo "zabawne" Czyli dokładnie te same "kwiatki" co opisał już kolega Kynium.
    ze zdjęciem zderzaka zajęło mi 3h i nie ma potrzeby wychwalać włoskiej motoryzacji :-)

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kynium
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Żary/Grabik
    Auto
    Alfa 166 3.0 '02 AT + Toyota Corolla Verso '04 na ropa + jakiś tam kombiaczek (Focus 1.6TDCI '05)
    Postów
    393

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Nie mów że ją odkręcałeś?? Odkręcasz górne mocowanie kolumny, wyrzucasz na zewnątrz wahacz z aluminiową górną łapą i tyle. Nie wiem coś Ty tam tworzył że tyle godzin Ci to zajęło ;]
    Nie nie sciągałem sprężyny tylko ją ścisnąłem, żeby przepchnąć przez nią śrubę. Odkręcałem górne mocowanie kolumny,ale nie widziałem, że mocowanie wahacza jest odkręcane. Nie było widać ale teraz będę już wiedział. Nie wyciągałem kolumny na zewnatrz bo się nie chciało dać. A tylko dlatego, że zależalo mi na tym aby nie odkręcac zwrotnicy od półosi i końcówki drążka. i może dlatego szło mi gorzej. A i czas na browarka musiał być , gdyż nie traktuję tego jako pracę zawodową a przyjemność.
    Alfa Romeo 156 2.0TS '99 MOMO Nero 601- była
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 manual '01 Blue Odyssey - była
    Lancia Phedra 2.0 JTD '05 Automatic - była
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 automatic '02 nero vulcano - jest
    plus dwa jakieś wozidełka do szurania na ropę

    Była jeszcze masa innych, mało znaczących samochodów.

  10. #40
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolsik Zobacz post
    Wymieniłem to ustrojstwo, zajęło mi to prawie cały dzień, ale udało się. Bez zdejmowania zderzaka. Powiesić za jaja tego co wymyślił te dwie małe śrubki mocujące chłodnicę do tej plastikowej obudowy na dole... Mocowanie tego kolanka od chłodnicy na dole też jest bardzo "zabawne" Czyli dokładnie te same "kwiatki" co opisał już kolega Kynium.
    hehhe widze, że kolega się naklnął przy wymianie tak jak i ja, mnie też zajęło to cały dzień i oczywiście też nie mile wspominam te śruby u doły poprzykręcane nie wiadomo po co...


    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    ze zdjęciem zderzaka zajęło mi 3h i nie ma potrzeby wychwalać włoskiej motoryzacji :-)
    Tak, jak się to robi pod blokiem to raczej nie ma warunków na demontaż połowy auta.

Podobne wątki

  1. Wymiana chlodnicy Alfa 156 1.9 Jtd
    Utworzone przez sigma w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 18:12
  2. [164] Wymiana chlodnicy wody 3.0 12V
    Utworzone przez kociniak08 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 14:27
  3. wymiana plynu w chlodnicy
    Utworzone przez tomcio83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 20:38
  4. Mocowanie Chlodnicy AR 156
    Utworzone przez Siekier w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2007, 11:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory