Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: INSTALACJA GAZOWA - CZY WARTO?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie INSTALACJA GAZOWA - CZY WARTO?

    Witam,

    moja NIUNIA nie jest już niestety najmlodsza (13 lat), jednak zastanawiam się nad założeniem instalacji gazowej, bo niestety paliwo kosztuje coraz więcej. Ostatnio za zatankowanie połowy zbiornika (25,5l) zapłaciłem na pobliskiej stacji STATOIL - 6,90 zł więcej niż zwykle

    Mam kilka pytań związanych z ewentualnym montażem instalacji gazowej w swoim samochodzie. Dodam, że mój przebieg to 8.000-10.000 km rocznie.

    1. Słyszałem, że boxery niezbyt dobrze tolerują instalację gazową - czy to prawda?

    2. Czy pojemność silnika 1,4l to nie za mało? Czytałem gdzieś, że przy mniejszych pojemnościach efekty są dość mizerne

    3. Jakie byłyby koszty montażu instalacji gazowej w mojej NIUNI? Słyszałem, że jest kilka generacji instalacji - co mogę założyć?

    4. Jakie są tak na prawdę koszty eksploatacji instalacji gazowej w samochodzie? Mam tu na myśli sumaryczny koszt (np. w ciągu roku) - wymiany filtrów, czujników, sondy lambda, silniczka krokowego, przewodów WN, przegladu technicznego instalacji oraz okresowej wymiany pozostałych podzespołów instalacji gazowej i samego silnika, którego części zużywają się ponoć szybciej.

    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie - POZDRAWIAM
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  2. #2
    Remek
    Gość

    Domyślnie

    Daj sobie spokuj z gazem w boxerze,a tym bardziej przy twojej pojemnosci silnika....Boxery sa wrecz uczulone na gaz...Jest to zabieg,ktory sie kompletnie nie oplaca i tak naprawde bedziesz jezcze sporo kasy w plecy przez ten gaz...

  3. #3
    luciano
    Gość

    Domyślnie

    A ile Twoja niunia ma już przejechane :?:

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Witam.
    Twoje przebiegi nie są zbyt duże, więc instalacja zbyt szybko by się nie spłaciła.
    To prawda - boxery nie najlepiej radzą sobie z LPG, są tacy, którzy twierdzą, że jest OK, ale jest spory odsetek niezadowolonych, a wręcz zrozpaczonych, bo nikt nie wie jak zabrać się za silnik, który ma dwa źródła zasilania i coś w nim nie działa.
    Nie do końca jest też prawdą to, że w małolitrażowych silnikach LPG się nie sprawdza.
    Sam jeździłem 146 z silnikiem 1.4 (jednak był to T.S.) i instalacja sprawowała się całkiem dobrze.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    cielas
    Gość

    Domyślnie

    Przy takich rocznych przebiegach jak twój, zakładanie instalacji jest mało opłacalne, chyba że zamierzasz jeździć tą akurat alfunią jeszcze 5-7 lat, a spotkałem się też z opiniami że boxery nie przepadają za instalacjami lpg.

  6. #6
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Wedle mojej opini, a miałem Alfe 33 z instalacją holenderską, gaz w Boxerze sprawuje sie całkiem dobrze. Spalanie w mieście przy silniku 1.7 wynosilo 11litrów.
    Najbardziej korzystna będzie instalacja 2 generacji, gdyż w Boxerze nie jest potrzebna wyższa. Chociaż widząc jak mizerne są zakładane u nas instalacje 2 generacji to można sie pokusić o sekwencję, ale to znowu większy koszt.
    Nalezy zwrócić uwagę aby parownik był wydajny.
    Duzo tematów gazowych było poruszanych na forum więc z nich dowiesz sie wiele.
    Poniżej zamieszczam link do jednego z nich:

    LINK
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Moja NIUNIA ma już przejechane 230.000 km, ale silniczek nie ma sie chyba najgorzej. Średnie spalanie (po przejechaniu 2.500 km) to 8,7 l/100 km. Jeśli chodzi natomiast o olej to na wspomnianym dystansie ubyło i go na bagnecie jakieś 3-4 mm. Czy jest mi ktoś w stane powiedzieć ile go ubylo po tym co napisałem, bo nie bardzo się orientuje jaka jest różnica pojemności pomiędzy max. i min.

    Widzę, że zdecydowana większość opini jest przeciwna montażowi instalacji gazowej więc nie wiem czy warto kombinować. Pewnie nie warto tym bardziej, że nie mam zamiaru jeździć nim dlużej niż 4 góra 5 lat.

    Dziękuję za wszelkie sugestie (a moze jeszcze ktoś coś dopisze?) - POZDRAWIAM
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  8. #8
    Remek
    Gość

    Domyślnie

    To duzo ci pali... moj 1.6 srednio kolo 8,5 bierze,no chyba ze jezdzisz dosyc agresywnie Sprawdz sonde lamda,i filtry

    EDIT-na bagnecie miedzy min-max jest 1litr jezeli sie nie myle

  9. #9
    Gofer22
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam wszystkie autka na lpg i moje zdanie warto warto i jeszcze raz warto
    Zakładać najprostszą instalacje a bedziesz miał super zgrana jak założysz w zakładzie gdzie mają doświadczenie z garbusami .
    koszt montażu max 1300 pln , przegląd koszt koło 170 pln wymiana filtra gazu co 30 tys 15-20 pln .
    przy takim spalaniu zwraca ci sie w rok potem smigasz za połowe ceny.
    oczywiście świece wymienia sie troszke częściej ale bez przesady przewody WN wymienia sie dokładnie w takim samym czasie jak przy śmiganiu na benzynce.
    Na lpg bardziej sie odczuwa jak jest cos nie tak słabe świece przewody WN czy tego typu żeczy.
    Zakładaj i śmigaj za darmo.
    cena założenia to cena z butlą cygarem za koło trzeba dopłacić od 100 do 200 pln

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Już sam nie wiem co myśleć - być może zastanowię się jeszcze raz nad instalacją gazową do swojego MALEŃSTWA, ale jeszcze nie teraz, bo mam inne wydatki
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

Podobne wątki

  1. Instalacja gazowa do 166 2.0 TS
    Utworzone przez Proxim@Ar w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2015, 15:21
  2. Instalacja gazowa do AR 145 1.4TS
    Utworzone przez maniek015 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 20:40
  3. Instalacja gazowa w JTS
    Utworzone przez michałkielce w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 10:26
  4. instalacja gazowa
    Utworzone przez pawelszelag6 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 18:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory