Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Tylna szyba się nie podnosi. Prawe lusterko nie reaguje na przycisk i inne

  1. #1
    olekkus
    Gość

    Domyślnie Tylna szyba się nie podnosi. Prawe lusterko nie reaguje na przycisk i inne

    Witam

    doszedlem do wniosku ze trzeba sie wziac za samochod i przestac olewac jego potrzeby..

    1) rzecz to raczej na gwalt -> tylna szyba sie nie podnosi.. slysze silniczek chyba pracuje ale cos tam pyrka i nie dziala szyba wiec po jezdzie musze ja zawsze reka domknac i to tak aby nikt nie widizal zeby nie otworzyl w ten sam sposob i nie zwinal czegos, a nawet samochodu :/.

    2) prawe lusterko nie reaguje na guziczek - lusterko czy guziczek zepsute
    3) dalej klopoty z check engine przy 180 po dluzszej jezdzie, na zimno ciagnie nawet 220 i nic nie drzy.

    2 ostatnie problemy opisze wkrotce jak tylko kwestie szyby rozwiaze

    ad1) gosc w serwisie zaspiewal 1200 zl (300 euro) za naprawe - chce mu pokazac palec ale tylko wtedy gdy bede wiedzial ze mozna to zrobic taniej, badz nawet samemu (i tak chce 600 zl za ...psia mac... zdiagnozowanie problemu.

    Jak zdjac panel drzwi tylnich i powiedzmy przednich ? jest to trudne i czy ew nie zepsuje czegos przy antyalarmie ?... a jesli alarm sie wlaczy to jak go potem wylaczyc ew . sorry za durne pytania, ale jestem troche teraz zly na jak zwykle zdzierstwo mechanika w niemczech...

    Dzieki za pomoc z gory

    ps. niedlugo zapostuje filmik ze slubu, gdzie moja alfa posluzyla mi za limuzynke
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 16:06

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Jeżeli bawiłęś się mechanizmem gdy był niesprawny, to na 99% go uszkodziłeś. Nowy mechanizm w polskim ASO to wydatek około 370 PLN. Samo rozebranie drzwi nie jest trudne, trzeba odkręcić trzy wkręty na dole drzwi, odkręcić śruby torx:
    - za zaślepka otwierania dzrwi
    - pod gumową zaślepką w rączce
    - dwie śruby znajdujące się pod panelm sterowania

    Następnie należy boczek odchylić od dołu tak aby wyszedł ze wszystkich zaczepów, odpiac głosnik wysokotonowy, zdjac plastikową trójkątną zaślepkę znajdującą się w narożniku drzwi i boczek unieść do góry tak, aby wyszedł z uchwytów przy szybie. Kolejny krok to odpięcie od boczku linki otwierania dzrwi od wewnątrz. Na tym etapie mamy gołe dzrzwi z metalową blachą. Teraz należy wypiąć silnik i odkęcić go (mocowany na trzech wkretach) Kolejny etap to odkręcenie mechanizmu (dwie śruby) a następnie wszystkich śrób trzymających blachę do drzwi. Po odchyleniu blachy należy wypiąć szybę z uchwytu mocującego. W ten oto sposób możemy wyjąć zepsuty mechanizm. Na całość wymontowanie i zamontowanie nowego potrezba około 1h. I najlepiej robić to w cipłym garażu, gdyż plastik lubi pękać w niskich temperaturach.
    Pozdrawiam




  3. #3
    olekkus
    Gość

    Domyślnie wielkie dzieki

    a ze sie tak spytam, pwoinienem moze odlaczyc akumulator ? nie kopnie mnie jakis prad ?

    dzieki jeszcze raz

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał olekkus Zobacz post
    a ze sie tak spytam, pwoinienem moze odlaczyc akumulator ? nie kopnie mnie jakis prad ?

    dzieki jeszcze raz
    Nie trzeba odłączać akumulatora.

    ---------- Post dodany o godzinie 19:13 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:10 ----------

    I jeszcze jedno, jak już odepniesz szybę od mechanizmu to zabezpiecz ją jakoś aby się nie zsuneła do dołu, bo może być bum i dużo drobinek szkła
    Pozdrawiam




  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    podlasie
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 16v 2007
    Postów
    34

    Domyślnie

    Witam. mam ten sam problem z tylną prawą szybą z tym że w niedzielę wracałem wieczorem do domu i zostawiłem szyby zamknięte. wczoraj nie jeździłem nigdzie a dzisiaj patrzę a tu szyba otwarta do połowy... kurcze próbowałem ją zamknąć (pomagałęm ręką) no i jakoś się udało ale i tak opada... na razie nie mam możliwości ewentualnej naprawy ale może macie jakis sposób żeby tą szybę przyblokować aby się nie otwierała... bo pół biedy jak mi się otworzy u mnie na podwórku gorzej jak gdzieś na mieście...

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Spróbuj ja może jakoś podkleić taśmą od środka, bo bez rozebrania drzwi to nic nie wskórasz. Widze ze tez masz auto z 2007 roku, chyba to jakaś trefna partia tych mechanizmów była. Pomyśleć tylko ze są one Made in Poland...
    Pozdrawiam




  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    podlasie
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 16v 2007
    Postów
    34

    Domyślnie

    rozebrałem drzwi...okazało się że w tym plastiku trzymającym szybę odłamał się jeden z dwóch ząbków trzymających się prowadnicy. przez to spadła linka i kiedy próbowałem zamknąć szybę to linki krzywo nawinęły się na bębenek i się pozałamywały... bębenek też się trochę pochrzanił. kiedy próbowałem zdjąć ten plastikowy uchwyt z szyby to oczywiście połamałem element który wchodzi w otwór w szybie... no ale jakoś udało mi się prowizorycznie złożyć wszystko do kupy i zamknąć szybę. oczywiście odłączyłem wtyczkę od silniczka żeby mi ktoś przypadkiem nie narobił znowu problemów...

    teraz pytanie czy można kupić poszczególne elementy mechanizmu czy trzeba cały? bo silniczek mam sprawny tylko resztę muszę wymienić... w intercarsie byly tylko zestawy do drzwi przednich a na allegro też tylko używki z przodu
    Widze ze tez masz auto z 2007 roku, chyba to jakaś trefna partia tych mechanizmów była
    to znaczy że często się takie przypadki zdarzają? no i na co zwracać uwagę przy kupnie nowego mechanizmu żeby to się nie powtórzyło?

    dzięki i pozdrawiam!

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Sam mechanizm dostaniesz oddzielnie. Ja pierwszy kupowałem w Italii bo juz nie działał w dopiero co kupowanym autku i płaciłem około 50 EURO. Nie chcę być złym prorokiem, ale po około miesiącu padła druga strona - dokładnie tak jak u Ciebie przychodzę po auto na parking a tam odsunięta szyba. Wtedy kupowałem w ASO w PL i płaciłem około 300 zł.
    Pozdrawiam




  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Service News...
    Attached Files Attached Files
    Pozdrawiam




  10. #10
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    U mnie tez ktoregos dnia domykałem pilotem szyby i chyba nie zadziałał czujnik domknięcia, bo chyba on rozłącza prąd przy zamykaniu.. w skutek czego usłyszałem tylko dzwięk łamiących się łapek trzymających prowadnicę.. Linka oczywiście nawinęła się także krzywo na bebenek.. Zadzwoniłem do ASO, sam plastik niedostępny, a cena jaką za cały mechanizm mi podali to 420zl.. Zaczalem szukac tego plastiku po handlarzach i oczywiscie nikt tego nie ma.. a nawet jakby mial to cena 300zl za uzywke niewiele zmienia.. Z racji, iż był to weekend i nie dalo sie juz nic zamowic do poniedzialku, postanowilem spróbowac to naprawic.. Znalazłem te odłamane elementy i do pracy.. Te łapki mają dwa przetłoczenia o szerokości 2mm każde.. wziąłem więc drut (z elektrody) o grubosci 2mm, i wygiąłem tak, by wchodziły bez problemu w te przetłoczenia, a w plastiku od którego się odłamały wywierciłem otworki 2-milimetrowe.. czyli poprostu zrobiłem zbrojenie tych łapek, dając po 2 druty w kazdej łapce.. Plastik niestety nie bardzo łączył się z klejem, nawet z poxipolem, wziąłem więc spawarkę do plastiku (mozna użyc rozgrzany kawałek metalu) i zalałem te pręciki plastikiem jak i miejsce pęknięcia.. Wszystko poskładałem i od miesiąca działa jak przed naprawą.. Jeszcze jakby ktoś miał ambicje się za to brać, to proszę nie testować naprawy przed spięciem wszystkiego z szybą, bo nie bedzie sygnału od czujnika zamknięcia i połamiecie wszystko ponownie.. Bieżnie na bębenku wystarczyło troszkę nożykiem poprawić..

    Jakby ktos mial fotki tego plastiku, mogę narysować co i jak zrobiłem.. bo powyzsze tlumaczenie jest chyba deko zawiłe..
    Ostatnio edytowane przez Mariusz AutoDS ; 19-06-2011 o 12:45
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

Podobne wątki

  1. Szyba pasażera, ciężko się podnosi
    Utworzone przez filip516 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 12:55
  2. [159] Tylna klapa sama sie podnosi
    Utworzone przez steevr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 08:54
  3. Szyba się nie podnosi jak się nazywa ten element
    Utworzone przez majkel_dg w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 21:39
  4. [159] asr/vdc raz działa raz nie ale nie reaguje na przycisk
    Utworzone przez radziaczek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 00:44
  5. [145] El. szyba nie podnosi się :(
    Utworzone przez BoskiKacu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 22:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory