Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: V6 TB czy 3.0 V6

  1. #1
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie V6 TB czy 3.0 V6

    Witam, z racji tego że moja 156 2.4 jtd zaczyna już mnie dobijać postanowiłem zamienić ją na coś innego a konkretnie GTV.
    Pytanie czy TB były w wersji po lifcie wnętrza? TB czy 3.0 jakie różnice w spalaniu, awaryjności, dostępności części no i w końcu która jest lepsza?

    Limit ceny to 17 000 zł na całość z naprawami

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sparco123 Zobacz post
    TB czy 3.0 jakie różnice w spalaniu, awaryjności, dostępności części no i w końcu która jest lepsza?
    Nie da się wprost odpowiedzieć co lepsze czy 2.0TB czy 3.0, to są inne silniki. Każdy ma swoje zalety i wady, 2.0TB na mieście jest oszczędniejsza, gdy stoisz w korku to tylko zwykłe 2.0 i nie pompuje przez siebie tyle powietrza i nie dolewa do niego tyle PB co 3.0 i wtedy jest ekonomiczniejsza po prostu. Koszty utrzymania/serwisu podobnie wychodzą, w 3.0 masz bardziej skomplikowany rozrząd i koszt części na kompletną wymianę rozrządu to ~1000zł, 2.0 TB ma dwa wałki mniej i tańsze graty do rozrządu ale znowu ma starszy układ zapłonowy z koszmarnie drogimi przewodami zapłonowymi czego nie ma w 3.0. Inna sprawa czego oczekujesz od auta i jaki charakter wolisz silnika, ja osobiście wolę wolnossącą 3.0.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #3
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie

    Ja też wolę większy wolnossący ale biję się że 3.0 będzie cięższy niż 2.0 i będzie dużo gorzej się prowadził a to dla mnie jest ważniejsze

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sparco123 Zobacz post
    Ja też wolę większy wolnossący ale biję się że 3.0 będzie cięższy niż 2.0 i będzie dużo gorzej się prowadził a to dla mnie jest ważniejsze

    Nie będzie cięższy, przy 2.0TB dochodzi Ci osprzęt sprężarki i inne duperele i wychodzi na jedno.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Gdzieś w danych technicznych przewinęło mi się przed oczami że 3.0 jest kilkadziesiąt kg lżejsza. A tak ogólnie to gtv-ka waży ponad 1400kg, więcej od mojej 156-tki. Jedyna rada to przejechać się obiema. Też miałbym dylemat, w turbo kusi w miarę łatwe podniesienie mocy (co nie znaczy tanie)
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #6
    epion
    Gość

    Domyślnie

    czemu niby ma byc cieższe 3.0? to prawie ten sam silnik. Slavol ma racje, TB jest cieższe o bodajże koło 20 kg.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    Jeszcze niedawno miałem ten sam dylemat u mnie kilka czynników spowodowało że wybrałem 2,0 TB,
    W tamtym czasie myślałem że łatwo w niej podnieść moc ale powiem Ci tak chipa to mało kto się podejmie a jak chcesz robić pod 300 km to musisz zainwestować około 8-10 tyś. Brak materiałów do czego kol wiek jeżeli chodzi o ten silnik. Jego niewątpliwą zaletą do 3,0 jest fakt że pod maską jest można powiedzieć dużo miejsca i łatwiej sie grzebie. Ja z moja miałem pewne przeboje na początku pierdoły ale nikt na to nie wpadł (jeden człowiek z forum)
    Za 17 tyś to dostaniesz po lifcie ja mam taką właśnie. Dałem 15 tyś ale po zrobionym rozrządzie i regeneracji turbo. Stan mojej alfy to ideał. Wymieniłem cały układ zapłonowy, opony, i akumulator, to wszystko nic więcej nie robiłem. Wrażenia z jazdy to co innego niż 2,4 diesel (miałem było fajnie) 2,0 V6 lub 3,0 V6 GTV na pewno będzie Ci się jazda podobała
    Nie wiem dlaczego niektórzy myślą że jakieś wielkie różnice sa między 2,0 a 3,0 po prostu poszukaj dobrego stanu i by miała jeden z tych silników co chcesz. Ja moją GTV pewnie na wiosnę będę sprzedawał bo jak wszystko pójdzie dobrze to chcę GTA
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  8. #8
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał KKrzysztof Zobacz post
    Jeszcze niedawno miałem ten sam dylemat u mnie kilka czynników spowodowało że wybrałem 2,0 TB,
    W tamtym czasie myślałem że łatwo w niej podnieść moc ale powiem Ci tak chipa to mało kto się podejmie a jak chcesz robić pod 300 km to musisz zainwestować około 8-10 tyś. Brak materiałów do czego kol wiek jeżeli chodzi o ten silnik. Jego niewątpliwą zaletą do 3,0 jest fakt że pod maską jest można powiedzieć dużo miejsca i łatwiej sie grzebie. Ja z moja miałem pewne przeboje na początku pierdoły ale nikt na to nie wpadł (jeden człowiek z forum)
    Za 17 tyś to dostaniesz po lifcie ja mam taką właśnie. Dałem 15 tyś ale po zrobionym rozrządzie i regeneracji turbo. Stan mojej alfy to ideał. Wymieniłem cały układ zapłonowy, opony, i akumulator, to wszystko nic więcej nie robiłem. Wrażenia z jazdy to co innego niż 2,4 diesel (miałem było fajnie) 2,0 V6 lub 3,0 V6 GTV na pewno będzie Ci się jazda podobała
    Nie wiem dlaczego niektórzy myślą że jakieś wielkie różnice sa między 2,0 a 3,0 po prostu poszukaj dobrego stanu i by miała jeden z tych silników co chcesz. Ja moją GTV pewnie na wiosnę będę sprzedawał bo jak wszystko pójdzie dobrze to chcę GTA

    Jeśli będziesz sprzedawał to daj znać bo ja też pewnie na wiosnę będę kupował (na razie jestem zagranicą i na wiosnę będę wracał).

    Ogólnie ciężko jest chyba znaleźć wersje TB po lifcie wnętrza ja od jakiegoś czasu patrzę na allegro i nie mogę

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    Na codzien jeżdżę alfkami z tymi silnikami w modelu 166 i według mnie lepsze 2.0 TB ale zależy kto co lubi. Jeździłem kilkoma 3.0 i żadna nie dawała mi tyle frajdy co turbo. Niby 3.0 ma więcej koni ale to nie przekłada się zbytnio na osiągi bo katalogowo w modelu 166 3.0 ma lepsze osiągi o 0.2 sekundy a odczucia są odwrotne. http://www.youtube.com/watch?v=4Mr6ZocpOrk Kogo bym nie przewiózł to każdy twierdzi że turbo ma lepszego kopa a to za sprawą wciskania w fotel dzięki turbinie. Wyższy moment 3.0 jest wyraźny w spokojnej jeździe gdzie przy spokojnym ruszaniu Turbo wydaje się zamulone ale to tylko w niskim zakresie obrotow. Na trasie przyspieszając np. od 100 do 200km/h turbo wygrywa i śmieszy mnie gadanie o przewadze wyższego momentu bo w wyścigu to nic nie daje gdy turbinka ciśnie oporowo. Jazda z turbem to inna bajka. Co do spalania to turbo pali odczuwalnie mniej od 3.0 no i rozrząd o połowę tańszy. Co do dźwięku to 3.0 ma ładniejszy bo nie ma turbiny która blokuje spaliny, ale wystarczy założyć zaworek blow-off i turbo bardziej zwróci swoją uwagę na ulicach niż 3.0. Co do potencjału na zwiększenie mocy to tutaj również się nie zgodzę. Inwestując kilkaset złotych możesz sam(przy odpowiedniej wiedzy) bezpiecznie podnieść doładowanie turbiny co momentalnie zwiększy moc silnika, gotowe chipy można dostać na zagranicznym ebay-u albo samemu zrobić sobie program ale to już koszt około 2-3tys zł. Co do tych 7-8tys to troszkę przesada. Jeżeli silnik jest w porządku radziłbym zajrzeć jedynie do panewek i uszczelniacza pompy oleju bo uszczelką pod głowicą można się zainteresować później Pod 250koni nie potrzebne żadne kute tloki czy korby więc nie wiem skąd koszt 7-8tys zł??? za te pieniądze to możesz go zbudowac ale na sporo większe moce. Natomiast z 3.0 za wiele nie zrobisz, chyba że włożysz kompresor ale to też sporo zabawy. Każdy ma swoje zdanie , ja opisałem swoje bo na co dzień mam oba silniki pod ręką i glosuję na V6 TURBO.
    Ostatnio edytowane przez h0se166 ; 17-10-2010 o 23:11

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    Ten zaworek blow-off to faktycznie bajer mam u siebie taki co robi pssyt a dodatkowo gwiżdże jak z mniejszych obrotów puszczam gaz mogę na laski pogwizdać

    Podniesienie mocy chipem do 240 km to słyszałem że jak najbardziej jest możliwe ale nie wiem gdzie sie tego podejmą, mam kolegę co pisze programy i jak zjedzie z zagranicy to się za moją Alfe pewnie weźmiemy, ale na wiosnę. Mam taki plan że puszcze najpierw ogłoszenie jak ja sprzedam to coś szybszego kupię a jak nie to na pewno idę w podniesienie mocy. Gotowe chipy moim zdaniem to lipa i nikt mnie nie przekona że to dobre dla mocy i dla silnika (moje zdanie).
    A te 7-8 tyś lepsze wtryski większa turbina strojenie i może nie starczyć a zrobisz 300 km, tak wyczytałem. Sam nie obrabiam tego tematu bo materiałów brak.

    http://www.youtube.com/watch?v=TrWQzVEPSYk tak brzmi u mnie nagrywane telefonem więc nie spodziewajcie się super jakości ale zaworek słychać
    Ostatnio edytowane przez KKrzysztof ; 18-10-2010 o 07:23
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory